PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Praha

Piráti chtějí, aby Pospíšil rezignoval. Vadí jim jeho spojení s kauzou Dozimetr

29. 6. 2022 | Pražští zastupitelé Pirátů vyzvali europoslance Jiřího Pospíšila (Spojené síly pro Prahu/TOP 09), aby rezignoval na všechny své funkce na magistrátu. Jako důvod uvedli jeho spojení s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Sdělila to Martina Vacková, hlavní poradkyně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

Pražský STAN změnil kandidátku. Zmizeli z ní Plamínková nebo Hejma

29. 6. 2022 | Pražská organizace hnutí STAN upravila kandidátku pro podzimní komunální volby na magistrát. Lídrem zůstává náměstek pražského primátora Petr Hlaváček, který nyní ve vedení města zasedá za TOP 09. V souvislosti s kauzou Dozimetr, v níž je obviněn bývalý předseda pražské organizace hnutí Petr Hlubuček, z kandidátky zmizela vedle něho i některá další výrazná jména. Patří mezi ně například Jana Plamínková, která Hlubučka nahradila v radě města, nebo starosta Prahy 1 Petr Hejma. ...

OBRAZEM: Neobvyklé střídání. Hradní stráž se představila v dobových uniformách

29. 6. 2022 | Hradní stráž si na Pražském hradě v úterý s předstihem připomněla Den ozbrojených sil. Oslavy začaly neobvyklým střídáním, které ozdobili vojáci v historizujících legionářských uniformách.

VIDEO, FOTO: Podzemí Prahy zkoumají roboti. Vytvoří jeho 3D mapu

29. 6. 2022 | Síť podzemních chodeb pod Prahou zkoumá tým výzkumníků se speciálními roboty SPOT. V kolektorech, kde vedou inženýrské sítě, sbírají data pro vytvoření digitální mapy podzemí a šíření signálu.

Pavel Dovhomilja přiznal účast na zločinech v kauze Dozimetr

28. 6. 2022 | Obviněný podnikatel Pavel Dovhomilja se podle serveru Seznam Zprávy přiznal k účasti na zločinech v kauze Dozimetr kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN). Dovhomilja řekl serveru, že byl členem zločinecké organizace, a popsal dělení peněz získaných od podnikatelů mezi členy skupiny. Podle serveru Dovhomilja své svědectví následně zopakoval vyšetřovatelům a spoléhá na to, že by přiznání mohlo vést k nižšímu trestu. ...

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
22:13:21 | 29.06.2022

V košířské vile Áda. Další nové pracoviště pečovatelské služby se otevírá veřejnosti

V košířské vile Áda. Další nové pracoviště pečovatelské služby se otevírá veřejnosti

29. 6. 2022 | „Se stárnutím populace se zvyšuje potřeba široké nabídky služeb právě pro seniory, kteří se chtějí vzdělávat, sportovat, cestovat, tvořit, setkávat se, společně prožívat a nezůstávat sami se svými problémy,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Český Hollywood pro Havla a Ideální Velká Praha. Geniální projekt nebyl dodnes překonán. Tajnosti slavných

Český Hollywood pro Havla a Ideální Velká Praha. Geniální projekt nebyl dodnes překonán. Tajnosti slavných

29. 6. 2022 | FOTO Láska k architektuře a rodnému městu zaměstnávala jeho mysl i během služby v armádě, takže se jeho největší dílo zrodilo už v letech 1915 až 1917. Z vlastního rozhodnutí tehdy zpracoval studii, z níž mohou i dnes čerpat při územním plánování pražští radní. (Pokračování z pondělí 27. června.)

Jedna velká role v neprávem opomíjeném filmu… Jako „zlatý podraz“ to ale tenhle okatý krasoň nebere, má totiž Ulici. VIP skandály a aférky

Jedna velká role v neprávem opomíjeném filmu… Jako „zlatý podraz“ to ale tenhle okatý krasoň nebere, má totiž Ulici. VIP skandály a aférky

28. 6. 2022 | Závěr jarní sezóny v Ulici nechal diváky v napětí přinejmenším tím, že neuzavřel příběh Jakuba Štěpánka, ambiciózního mladého scenáristy, který si myslel, že může mít v životě všechno. Včetně Karly Marečkové, vdané matky dvou malých dětí. Co si o účinkování v nekonečném seriálu myslí čerstvě pražský, donedávna brněnský herec Jan Mansfeld?

Jsme bohatí, máme na to. Stali jsme se ekonomickým tygrem Evropy. Komentář Štěpána Chába

Jsme bohatí, máme na to. Stali jsme se ekonomickým tygrem Evropy. Komentář Štěpána Chába

28. 6. 2022 | Kdo by to byl řekl, že budeme třicet let po revoluci nejbohatší zemí Evropy. Když tedy pominu vyjádření různých českých příštipkářů ze Strakovky, kteří měli naši prosperitu vždy v tom svém nesobeckém srdéčku na předvolebních billboardech, nepředpokládal by to nikdo. Přesto to tak je.

Pohádkový les se v sobotu na Barrandově stal putováním pro odvážné

Pohádkový les se v sobotu na Barrandově stal putováním pro odvážné

27. 6. 2022 | Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5, se jednoznačně zařadil Pohádkový les „Příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní“ na Barrandově, který si v sobotu 25. 6. i přes vytrvalý déšť a bouřky nenechalo ujít neuvěřitelných 600 lidí; dětí i dospělých. Ti všichni na Barrandově, na kraji Prokopského údolí, zažili spoustu zábavy, dobrodružství a legrace. Poutníci se z cíle pohádkové cesty vydali domů, zmáčení deštěm, ale šťastní. ...

Zdroj: krajskelisty.cz | Další zprávy »
22:13:25 | 29.06.2022

Praha zahájila výstavbu nové knihovny na Petřinách poklepáním na základní kámen

Praha zahájila výstavbu nové knihovny na Petřinách poklepáním na základní kámen

29. 6. 2022 | Hlavní město ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze po desetiletí příprav staví novou budovu pro svoji pobočku na Petřinách. Nová knihovna nahradí dočasnou stavbu bývalé školky postavené v 50. letech 20. století, která knihovně sloužila od 60. let. Demoliční práce na staveništi byly zahájeny v dubnu letošního roku, slavnostní poklepání na základní kámen se pak uskutečnilo v úterý 28. června 2022 za účasti zástupců hlavního města, městské části Praha 6, vedení knihovny, architektů i zhotovit ...

Zdroj: praha.eu | Další zprávy »
22:13:24 | 29.06.2022

Spořilov se rozloučil s hercem Josefem Abrhámem aneb o zvonění trochu jinak

Spořilov se rozloučil s hercem Josefem Abrhámem aneb o zvonění trochu jinak

20. 6. 2022 | Josef Abrhám žil ve Spořilově v domku. Poslední sbohem bylo 6.6.2022 v kostele sv. Anežky České. Škoda, že mu k poslední cestě nezazněly zvony. Stále se jedná o navrácení na kostelní věž a skutky nikde. Dnešní generace už není tak závislá na zvonění poledne, klekání protože má časoměrné strojky.

Zdroj: sporilov.info | Další zprávy »
22:13:28 | 29.06.2022

Utajovaná rekonstrukce ulice Želivského je jako z minulého století

19. 4. 2022 | Praha má dlouhodobě neřešený vřed v podobě severojižní magistrály, ale svoji “malou” magistrálu má i Žižkov - ulici Želivského. A její celkovou rekonstrukci v těchto měsících hlavní město projektuje. Celý projekt však vzniká za zavřenými dveřmi a pro obyvatele a obyvatelky Prahy 3 bude znamenat spíše zhoršení.

Zdroj: kauza3.cz | Další zprávy »
22:13:27 | 29.06.2022

Čtvrtek 30.6.2022
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.