PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Praha

Židličky a horký čaj. Na speciální bankovku čekali zájemci i dvacet hodin

8. 2. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Přesně 30 let od zahájení úspěšného rozdělení československé měny vydala Česká národní banka novou bankovku v hodnotě 1 000 korun s přítiskem v podobě bankovkového kolku a výročního loga. Už od svítání na bankovku čekaly fronty zájemců. A hned dopoledne se bankovka objevila za několikanásobek hodnoty na aučních serverech.

Záchranářům v Turecku dorazila technika. Začali s prohledáváním sutin

7. 2. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Českým hasičům, kteří odjeli pomáhat do zemětřesením zasaženého města Adiyaman v Turecku, dorazila v úterý 7.února odpoledne potřebná technika. Tým se připravuje na nasazení v sutinách, uvedl Hasičský záchranný sbor na twitteru kolem 17:15. Česká republika vyslala do Turecka tým 68 záchranářů, jehož členy jsou hasiči, lékaři, stavební inženýři či kynologové. Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl podle posledních údajů 6000. ...

Lidé uctívají památku obětí zemětřesení v Turecku. Na ambasádu nosí květiny

7. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ K budově Velvyslanectví Turecké republiky v Praze 6 lidé pokládají květiny a zapalují svíčky, aby uctili památku obětí ničivého zemětřesení, které zemi v pondělí 6. ledna postihlo. 

Podívejte se: Všude mrzne, jen v petřínských zahradách se pomalu probouzí jaro

7. 2. 2023 | I přes to, že se teploty v noci na úterý 7. února pohybovaly v některých částech země hluboko pod bodem mrazu, v Kinského zahradě a na Petříně už začíná jaro. Stejně tak začíná kvést i třeba zahrádkářská kolonie na Zbraslavi.

Kapacita letních táborů je téměř vyčerpaná. Někde přijímají už jen náhradníky

7. 2. 2023 | Je nejvyšší čas pro přihlášení dítěte na letní tábor. Termíny se rychle plní a tam, kde organizace otevřely zápisy už v lednu, je kapacita téměř vyčerpaná. Některé z domovů dětí a mládeže zahájí registraci v únoru. Plno ale mívají do půl hodiny.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
14:11:44 | 08.02.2023

Suchý její radost neustál, Neckář s ní protrhl přednostovo kanape. A pak zestárla během tří minut. Tajnosti slavných

Suchý její radost neustál, Neckář s ní protrhl přednostovo kanape. A pak zestárla během tří minut. Tajnosti slavných

8. 2. 2023 | VIDEO Do vínku dostala vzácnou vlastnost, vždy se dokázala v životě dívat hlavně kupředu. Jako herečka měla děsnou smůlu, většina filmů, v nichž hrála, skončila vzápětí v trezoru. Přesto se stala hvězdou. Přispěly k tomu dámy z opery, které ohrnuly nos nad staropražskými písničkami.

Tak dlouho se s Josefem chodí pro vodu, až se odbory utrhnou. Komentář Štěpána Chába

Tak dlouho se s Josefem chodí pro vodu, až se odbory utrhnou. Komentář Štěpána Chába

8. 2. 2023 | Demokracie a svoboda země se pozná podle toho, jakou má opozici. Politickou, odborovou, společenskou. Ve Francii dokáží odbory zastavit celou zemi, spustit vlnu stávek a demonstrací, kterým politici nemohou konkurovat ani svou velkohubostí. Prostě další moc v zemi, která politiky udržuje ve střehu (a ve středu). Pokud se začnou chovat příliš nevhodně, země povstane jako jeden muž. Francouzská tradice stávek a demonstrací je fakticky tradicí demokracie a svobody. U nás? U nás odborová opozice cho ...

Zlý bankéř má syna s Lenkou od Tondy Blaníka. Navíc je punker v prestižním angažmá. To jsou věci. VIP skandály a aférky

Zlý bankéř má syna s Lenkou od Tondy Blaníka. Navíc je punker v prestižním angažmá. To jsou věci. VIP skandály a aférky

7. 2. 2023 | Jeho tvář má v Čechách každý spojenou s nekonečnou sérií reklam na super banku milující své klienty a přidávající jim každou chvíli nějaký bonus. On je v ní tím zlým a také hloupějším reprezentantem jiné banky, která klienty odírá a neváží si jich. Přetahovanou bank o klienty ale nechme stranou. Zajímá nás Tomáš Jeřábek, herec, ve kterém se po čtyřicítce přetahuje improvizátor a rebel s usedle působícím tatíkem. ...

Já na to herectví vlastně vůbec nemám povahu. Jana Preissová přesto pořád hraje v Národním. Výročí Jakuba Vosáhla

Já na to herectví vlastně vůbec nemám povahu. Jana Preissová přesto pořád hraje v Národním. Výročí Jakuba Vosáhla

7. 2. 2023 | Janu Preissovou si všichni si vybaví jako maminku Tomáše Holého z televizních komedií, ale jedna z nejtalentovanějších hereček své generace toho dokázala mnohem více. Těch „zářezů“ tedy mohlo být ještě víc, ale hvězdný život zkrátka dává i bere. Narodila se právě před 75 lety, 7. února, ve znamení vodnáře. Ti jsou astrology popisováni jako vzdušní, éteričtí a vznášející se v oblacích. Autor tohoto textu, taktéž zrozenec v aquariu, se té vzdušnosti a lehkosti občas pobaveně směje, viz foto pod čl ...

Nespokojenost s kroky vlády jako forma extremismu. Komentář Štěpána Chába

Nespokojenost s kroky vlády jako forma extremismu. Komentář Štěpána Chába

7. 2. 2023 | Ministerstvo vnitra pod vedení Víta Rakušana, to je ten s pytlem na mrtvoly a osočováním lidí z toho, že jsou ruští švábové a dezoláti, publikovalo pravidelnou zprávu o extremismu. Vedle tradičních a provařených firem (jako třeba Okamurovy SPD) se zpráva zaměřila i na ty, kteří vykazují známky jisté nelibosti stran kroků vlády Petra Fialy.

Zdroj: krajskelisty.cz | Další zprávy »
14:11:46 | 08.02.2023

Autobusový terminál Černý Most zná svou novou podobu. Navrhlo ji studio re:architekti

Autobusový terminál Černý Most zná svou novou podobu. Navrhlo ji studio re:architekti

6. 2. 2023 | Pražští radní v pondělí schválili koncepční studii na novou podobu dopravního terminálu na Černém Mostě, kterou zpracovalo studio re:architekti spolu s dalšími odborníky. Studie navrhuje nejvhodnější dlouhodobé dopravní řešení pro terminál s cílem proměnit ho v příjemné, přehledné, bezpečné a pohodlné místo. Před samotnou rekonstrukcí bude terminál provizorně upraven.

Zdroj: praha.eu | Další zprávy »
14:11:46 | 08.02.2023

Loni strážníci v hlavní městě zkontrolovali 275 lidí v celostátním pátrání

Loni strážníci v hlavní městě zkontrolovali 275 lidí v celostátním pátrání

8. 2. 2023 | Během roku 2022 metropolitní hlídky městské policie prověřily a zkontrolovaly 357 211 osob. Z toho 275 lidí bylo v celostátním pátrání Policie ČR. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zdroj: prazskypatriot.cz | Další zprávy »
14:11:47 | 08.02.2023

Volby 2022 na Praze 3 - nejpřesvědčivější vítězství od roku 2006

26. 9. 2022 | Zatímco v minulých volbách jsme s napětím sledovali těsný souboj o první místo, letošní vítěz TOP 09 – STAN s podporou ŽnS ostatním utekl o notný kus. Hlavní koaliční subjekt výsledkem 28,56 % překonal i výsledek ŽnS Matěje Stropnického z roku 2014 (27.29 %). Souboj o druhé místo se odehrával mezi Koalicí pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL) a hnutím ANO. Koalice pro Prahu 3 ukázala lepší formu v koncovce (ostatně stejně jako SPOLU před rokem na parlamentní úrovni) a nechala ANO za sebou o dvě desetinky. ...

Zdroj: kauza3.cz | Další zprávy »
14:11:49 | 08.02.2023

Středa 8.2.2023
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes