PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Praha

Co na to Jan Tleskač? Vyšla kniha o dětství foglarovské záhadné postavy

8. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Jan Tleskač vyrůstá ve stínadelském sirotčinci na Rváčově. Jeho jedinou památkou na rodiče je kovový hlavolam ježek v kleci a v něm ukrytý medailonek s portrétem maminky.

Podívejte se: Plakáty reklamní i umělecké zvou k návštěvě pražského UMPRUM

8. 12. 2022 | Výběr plakátů z unikátní, více než třicetitisícové sbírky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze /UMPRUM/ je k vidění od čtvrtka 8. prosince. Vystaveno je 280 plakátů z let 1890 až 1938.

Amerika je drsný film. Ale na jeho konci je světlo, říká režisér Ofir Graizer

8. 12. 2022 | Diváky okouzlil už svým debutem Cukrář o křehkém milostném trojúhelníku. Teď putuje izraelský režisér Ofir R. Graizer evropskými kiny s filmem Amerika. Příběh o vině, lásce i odpuštění představil v létě na karlovarském festivalu, kde sklidil při premiéře ve Velkém sále upřímný a dlouhotrvající potlesk. Od 7. prosince je film k vidění v českých kinech.  

Česko zpívá koledy: V Praze a okolí se zpívalo na 113 místech

7. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Na mnoha místech v Praze a okolí se ve středu večer sešli zpěváci koled. Nejen na náměstích se uskutečnila populární akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Výstava Povodí Vltavy představuje, co voraři dovedli a zvládají dodnes

7. 12. 2022 | Tak trochu jako do výstavní síně se zájemci o minulost mohou nyní vypravit do sídla státního podniku Povodí Vltavy (ředitelství má v Holečkově ulici na pražském Smíchově). Je tam k vidění výstava Historie vorařství a šífařství ve fotografii, kterou v úterý 6. prosince zahájil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). 

Zemřel František Dostál. Fotograf, kterému učarovaly pražské Vršovice

7. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Ve věku 84 let zemřel v pondělí 5. prosince dokumentární a reportážní fotograf František Dostál. Ve svých snímcích se inspiroval obyčejným děním a obyčejnými lidmi především z pražských ulic.

Česko bude opět zpívat koledy. Letos už podvanácté a konečně živě i v Praze

7. 12. 2022 | Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají s Deníkem už podvanácté, a to 7. prosince od 18 hodin. V Praze je zatím nahlášeno třicet míst.

Podívejte se: Advent mezi statisíci světel. Mikuláš naděluje až do čtvrtka

6. 12. 2022 | Mikulášská nadílka neskončila v Lumina Parku v Praze 6 v předvečer tohoto svátku. Až do 8. prosince zde při prohlídce světelné show asistují Mikuláš, čert a anděl.

Česko zpívá koledy i v Praze. Zpěvník najdete ve středu v tištěném vydání Deníku

6. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Už podvanácté se ve středu 7. prosince od 18 hodin potkají lidé napříč Českou republikou a spolu s Deníkem a Českým rozhlasem si zazpívají koledy. Po dvou covidových letech se oblíbená akce Česko zpívá koledy opět uskuteční živě na náměstích i návsích.

Podívejte se: Nejen trhy na Staroměstském náměstí slavily Mikuláše

5. 12. 2022 | Čerti, Mikuláši a andělé rozveselovali nejen děti po celé Praze. Například na Andělských Vánocích na Staroměstském náměstí, na Čertovce nebo v podzemním přístavišti Judita. S naším redakčním objektivem jsme se vydali i na mikulášskou akci na kluziště na Letné. Kluziště na Letné, Letenská pláň.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
04:11:54 | 09.12.2022

Akvárium Pod hladinou Vltavy

Akvárium Pod hladinou Vltavy

27. 8. 2012 | Tato jedinečná výstava přiblíží návštěvníkům podvodní život ve Vltavě, nejznámější řece České republiky.Tato jedinečná výstava přiblíží návštěvníkům podvodní život ve Vltavě, nejznámější řece České republiky. Na ploše 350m2 spatříte celkem 18 akvárií o celkovém obsahu 25 000 litrů vody. V nich návštěvníci zhlédnou známé ryby našich vod, např. kapry, štiky, líny, okouny, ale také dvoumetrového sumce, metrové jesetery i ostatní méně známé ryby českých vod. Adresa a kontaktní informace: HISTORICKÉ ...

Zdroj zpráv není momentálně dostupný.

Pátek 9.12.2022
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.