PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Praha

KVÍZ: Mohla být Božskou Emou i Ženou za pultem. Jak moc znáte Janu Hlaváčovou?

26. 3. 2023 | Plzeňská rodačka Jana Hlaváčová, která 26. března slaví 85. narozeniny, proslula hlavně na divadelních prknech. Ti, kdo ji nikdy neviděli na jevišti Národního či vinohradského divadla, si ji budou navždy pamatovat z jejích rolí ve filmu a televizi. Nebyly to vždy role velké, ale herečka i na malém prostoru dokázala vykouzlit nezapomenutelné postavy. Často si zahrála i se svým manželem Luďkem Munzarem a občas i dcerou Bárou. Možná vás překvapí, že mohla být i Božskou Emou nebo Ženou za pultem. Ví ...

Koncert na schodech. Studentská kapela Cymbal music zahrála české národní písně

24. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek 23.3.od 18 hodin proběhl v budově Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové školy již 102.koncert na schodech v rámci programu mezioborového vzdělávání. Tentokráte na schodech, které znamenají svět vystoupili studenti pražské HAMU pod názvem Cymbal music.

Velikonoční trhy nebudou chybět ani letos. Centrum Prahy oživí na tři týdny

23. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Přípravy na letošní Velikonoční trhy v centru metropole vrcholí. Již tradičně představí lidovou zábavu, typické zvyky a řemesla i dobré jídlo.

Kutná Hora z ptačí perspektivy a zvony na dosah. Otevírá se věž jezuitské koleje

23. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Ne, to není aprílový vtip. Galerie Středočeského kraje (GASK) zpřístupní od 1. dubna jižní věž bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout zblízka svatobarborské zvony a zažít současně Kutnou Horu z ptačí perspektivy.

Galbraith, Kepler či Bolavá. Kdo se skrývá za pseudonymy bestsellerových autorů

23. 3. 2023 | Žena vydávající se za muže, tři muži píšící pod jménem ženy i manželé, kteří vydávají thrillery jako jeden spisovatel. Víte, kdo jsou ve skutečnosti Robert Galbraith, Carmen Mola nebo Lars Kepler? Také za jménem italské bestsellerové autorky Eleny Ferrante se skrývá někdo jiný. A pod pseudonymem v současnosti píšou také čeští autoři.

The Crushers: Evropská tour byla velká jízda, jsme teď syrovější a autentičtější

22. 3. 2023 | /ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Ač mladí, na hudební scéně nejsou žádnými nováčky. Kutnohorská kapela The Crushers hraje ve stejné sestavě už od roku 2015. Další posun v muzikantské kariéře jim přinesla jejich letošní zimní evropská tour s kolínskými Blank Out.

KVÍZ: Dagmar Havlová slaví sedmdesát. Znáte její slavné filmové role?

22. 3. 2023 | Hned svým prvním filmem Holky z porcelánu zazářila. Do paměti jím vešla i díky roztomilé scénce „o gazele“, kterou sehrála nesmělému instalatérovi Tomáškovi v podání Jana Hartla. Ve středu 22. března oslaví herečka Dagmar Havlová Veškrnová sedmdesáté narozeniny.

Jeden den pro vzácnost. Muzeum literatury vystavilo rukopis Osudů vojáka Švejka

21. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Při příležitosti 140. výročí narození a 100. výročí úmrtí proslulého spisovatele Jaroslava Haška připravilo Muzeum literatury v Praze v úterý 21. března mimořádnou jednodenní výstavu rukopisů Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Vystavena byla také dlouho neznámá Haškova povídka Vepřová historie.

Hana Purkrábková: Ze života. Výstava sochařky a keramičky bude k vidění na Kampě

20. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Výstava sochařky a keramičky Hana Purkrábkové s názvem Ze života bude k vidění v Museu Kampa od úterý 21. března do 21. května. Mezi exponáty jsou zařazeny mimo jiné i velkoformátové kresby, pracovní skica nebo plastiky.

Pravákům navzdory. Hru na akordeon Viktorka nevzdala a vyhrála okresní soutěž

20. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Osmiletá Viktorie Perclová z Chotusic měla odmala velké přání. Umět hrát na harmoniku jako její dědeček. Velkou naději na úspěch jí ale zpočátku nikdo příliš nedával – holčička je totiž levačka a pro ty je hra na akordeon extrémně náročná. S učením navíc začínala před dvěma lety, v době covidu, kdy veškeré hodiny probíhaly pouze online.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
14:11:55 | 26.03.2023

Jak se žije v dřevostavbě? Porovnali jsme jejich výhody a nevýhody

13. 1. 2023 | Dřevostavby se každým rokem mohou pyšnit novými technologiemi, které jsou čím dál tím kvalitnější. Lidé se v minulosti báli toho, zvolit dřevostavbu, a to převážně z důvodu kvality a menší životnosti. Opak je ovšem pravdou, protože nové technologie se postarají o maximální kvalitu každé jednotlivé dřevostavby. Jaké přináší dřevostavby výhody a nevýhody? Pojďme se na to společně podívat. ...

Několik tipů na útulný domov

12. 1. 2023 | Útulný domov si nepořizujete. Ten si musíte přizpůsobit podle sebe. Toho docílíte například koupi několika maličkostí, jež váš domov promění v útulnost. V mnoha případech stačí skutečně jen pořídit pár drobností a rázem je váš domov o něco útulnější. Pojďme se společně podívat na to, jak docílit útulného bydlení. ...

Jakých chyb se vyvarovat v ložnici?

10. 1. 2023 | Jakých chyb se člověk může dopustit v ložnici? V této místnosti se můžete snadno dopustit několika chyb, které z počátku nebudete vnímat jako chyby. Na co je potřeba se v ložnici zaměřit, jestliže chcete docílit klidu a pohody? Kromě toho je ložnice místem odpočinku. Věděli jste, že chyby mají negativní vliv na váš spánek? Pokud se jim vyvarujete, docílíte kvalitního a ničím nerušeného spánku. ...

Jak docílit optického zvětšení malého bytu?

9. 1. 2023 | Malé byty bývají sice útulné, ale nenabízí tolik volného prostoru, jako bychom si představovali. Na druhou stranu existují způsoby, jak docílit alespoň optického zvětšení. Budete si tak rázem myslet, že se nacházíte ve větším bytě. Optický dojem je důležitý, protože člověk jako první vnímá věci očima. Pomocí optického dojmu svým způsobem docílíte většího prostoru ve svém bytě. ...

Škůdci v interiéru aneb seznamte se s druhy i stoprocentní deratizaci

7. 1. 2023 | Občas může nastat problém v podobě výskytu škůdců v bytě nebo rodinném domě. Máte pocit, že je váš úklid dokonalý? Uklízíte prakticky denně, ale i přes to se u vás objevili škůdci? To, že se škůdci vyskytují jen v neuklízených bytech nebo domech je jedním z největších mýtu vůbec. Škůdci se mohou vyskytovat i v naprosto čistých domácnostech. ...

Zdroj: https://bydlenihned.cz | Další zprávy »
14:12:01 | 26.03.2023

Neděle 26.3.2023
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes