PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Stovky fotbalových fanoušků Sparty prošly před derby se Slavií Prahou

24. 9. 2023 | Několik stovek fanoušků fotbalové Sparty se odpoledne vydalo z Václavského náměstí v Praze pěšky a metrem k vršovickému stadionu pražského rivala Slavie na derby v rámci devátého kola nejvyšší fotbalové soutěže. Ke stadionu v Edenu příznivci Sparty dorazili za dohledu desítek policistů a členů antikonfliktního týmu kolem 17:00, tedy asi hodinu před začátkem fotbalového utkání.

Verunka trpí vzácným onemocněním. Zaměstnanci magistrátu jí darovali 50 tisíc

24. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Verunka se narodila jako zdravé miminko, krátce po jejích prvních narozeninách jí však bylo diagnostikováno vzácné nervosvalové onemocnění, které se projevuje postupným ochabováním svalstva. Zaměstnanci Magistrátu hlavního města Prahy proto přispěli holčičce přes padesát tisíc korun na terapie, díky kterým by mohla jednou chodit jako ostatní děti.

Jedy v zeleném čaji: firmě ze Sapy inspekce nařídila zlikvidovat zásoby

24. 9. 2023 | Sto třicet kilogramů zelených čajů původem z Vietnamu zastavila na cestě k zákazníkům potravinářská inspekce. O zásahu u jednoho z obchodníků působících v areálu tržnice SAPA v pražské Libuši informoval mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. S upřesněním, že podle laboratorního zkoumání pět šarží čajů značky Tan Cuong Hoang Binh obsahovalo koktejl až šesti pesticidních látek v nadlimitním množství. Inspektoři na to přišli v rámci průběžných kontrol potravin z dovozu. ...

Gorily v pražské zoo žijí už šedesát let. A příští rok čekají další mláďata

23. 9. 2023 | Popularita goril, které pražská zoo chová 60 let, umožňuje podle ředitele zahrady Miroslava Bobka jejich podporu ve volné přírodě. V novém pavilonu, který se otevřel před necelým rokem, by příští rok měla přibýt dvě mláďata.

Den hrdinů představil na Výstavišti práci integrovaných složek i armády

23. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Již osmý ročník akce Den hrdinů, který se konal v sobotu 23. září na Výstavišti, ukázal práci i techniku složek integrovaného záchranného systému a armády.

Historické vozy se opět po roce vydaly Ideální stopou Rallye Vltava

23. 9. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Další ročník soutěže Ideální stopou Rallye Vltava 2023 odstartoval v pátek v podvečer z Letenské pláně. První etapa vedla nejkratší cestou k jednomu z přítoků Vltavy, k řece Berounce, odkud historické vozy pokračovaly proti jejímu toku do Berouna na Husovo náměstí.

Stěžoval si na nečinnost policie a dostal pokutu. Po půl roce dosáhl odškodnění

23. 9. 2023 | V březnu Deník upozornil na případ pana Adama, který hlásil špatně zaparkovaná auta městské polici. Tehdy ho Český telekomunikační úřad „odměnil“ pokutou za zlomyslné volání. Proti peněžitému trestu v řádu tisíců korun se muž bránil s pomocí právníka a díky tomu úřad nakonec od pokuty ustoupil. Po necelém půl roce dosáhl Adam i proplacení nákladů za právní služby.

Hrdinové na Výstavišti: záchranné složky ukážou vybavení i co dovedou

22. 9. 2023 | Potkat skutečné hrdiny, kteří nejen umějí zachraňovat životy, ale také to opravdu dělají včera, dnes i zítra, ve všední den i ve svátek, bude v sobotu 23. září možné na Výstavišti Praha v Holešovicích. Od 11 do 17 hodin se koná Den hrdinů Na Výstavišti.

Porr se tvrdě brání vyloučení z tendru na metro D. Zveřejnil své pochybnosti

22. 9. 2023 | Stavební konsorcium vedené firmou Porr zveřejnilo své námitky proti vyřazení z tendru na druhou část stavby metra D. Pražský dopravní podnik (DPP) na začátku měsíce vybral jako vítěze skupinu vedenou firmou Subterra, přestože nabídla až druhou nejnižší cenu. a byla přitom vyšší o 2,2 miliardy. Zdůvodnil to nedostatečným vysvětlením příliš nízké ceny nabídnuté Porrem a dalšími nedostatky nabídky. Zároveň DPP podal trestní oznámení na ovlivňování členů hodnotící komise. ...

O víkendu nepojede část metra linky C. Kvůli opravám stropní desky na Florenci

22. 9. 2023 | K dočasnému přerušení provozu metra linky C dojde o nadcházejícím víkendu od soboty 23. září (od zahájení provozu) do neděle 24. září (do ukončení provozu) v úseku Hlavní nádraží - Vltavská. Mimořádnost provozu se týká probíhající rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc. 

Lékaři z Bulovky se bouří. Interní problémy vyústily v anonymní výhružný dopis

22. 9. 2023 | Anesteziologové z pražské Fakultní nemocnice Bulovka rozeslali dopis pražským nemocnicím i ministerstvu zdravotnictví, že od 2. října nebudou přebírat odpoledne pacienty. Nemocnice i záchranná služba obdržení anonymního dopisu potvrdily, zdůrazňují ale, že se jedná pouze o interní problémy Bulovky a lékařská péče bude zajištěná dál ve stejné míře jako doposud.

Podívejte se: Slavnostní nástup na Vítkově připomněl 30 let od mise UNPROFOR

22. 9. 2023 | Slavnostní nástup k 30. výročí zahájení mírové mise UNPROFOR se uskutečnil v pátek 22. září u Národního památníku na Vítkově. Součástí ceremoniálu bylo i předání pamětních odznaků příslušníkům 2. praporu. 

Praha škrtá v dopravních prioritách. Je jasné, že peníze nebudou, říká Hřib

22. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Praha nebude schopna ani v následujících 20 letech zrealizovat většinu plánovaných klíčových dopravních staveb. V seznamu prioritních projektů se naopak bude škrtat a znovu se zváží, nakolik jsou pro dopravu v metropoli důležité. Vyplývá to z materiálu, který rada města předložila minulý týden zastupitelstvu.

České dráhy doprodaly pozemky na smíchovském nádraží za dvě miliardy

22. 9. 2023 | České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za necelé dvě miliardy korun. Přes 126.000 metrů čtverečních pozemků odkoupí společnost Sekyra Group. Vyplývá to z informací v registru smluv. České dráhy v tiskové zprávě uvedly, že dohromady tak za pozemky na Smíchově získaly 2,4 miliardy korun. Na pozemcích má vyrůst nová čtvrť Smíchov City.

Smutná zpráva ze Zoo Praha. Zemřela lední medvědice Berta

22. 9. 2023 | Smutné rozhodnutí museli učinit v Zoo Praha ve čtvrtek 21. září, kdy přistoupili k eutanázii samice ledního medvěda Berty. Chovatelé se pro tento krok rozhodli, protože její onkologické onemocnění se ukázalo jako neléčitelné. Medvědici, která v zoologické zahradě strávila celý život, by v prosinci bylo 20 let. 

Česká pošta prodala nemovitosti na Pankráci. Za téměř 400 milionů korun

22. 9. 2023 | Ke změně majitele směřuje pankrácký komplex České pošty, který se nachází v těsném sousedství budoucí stanice linky metra D. Byť ještě na počátku týdne pražský magistrát ohlašoval, že by rád dosáhl změny, ve čtvrtek 21. září se uskutečnily ohlášené elektronické aukce. Mluvčí státního podniku Matyáš Vitík oznámil, že do prodeje, připraveného formou trojice samostatných dražeb, se v jednotlivých případech zapojilo vždy několik zájemců. Celkový výnos těchto tří aukcí dosahuje bezmála 400 milionů ko ...

Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? Ověřte si, jak dobře znáte naši metropoli

21. 9. 2023 | Všímáte si svého okolí? Pokud ano, tak právě pro vás přinášíme další díl našeho seriálu, ve kterém vám budeme ukazovat fotografie ulic, budov či zajímavých míst v metropoli. Poznáte místa v Praze podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.  

Praha 10 „stěhuje Desítku“. Radnici přesouvá z Vršovic do Strašnic

21. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Stěhujeme Desítku, hlásají na různých reklamních plochách v Praze 10 nápisy v nápadném žluto-černém provedení. Týká se to radnice. Úřad městské části zahájil stěhování z Vršovic do Strašnic. Co se bude dít s nynějším objektem na okraji sídliště Vlasta, zatím není jasné.

Zdrogovaná a bez řidičáku ujížděla hlídce. Nezastavil ji ani varovný výstřel

21. 9. 2023 | /VIDEO/ Ve zběsilou policejní honičku se proměnil zásah městské hlídky z Prahy 5, která si všimla auta jedoucího v protisměru a chtěla ho zastavit. Řidička v tu chvíli otočila vozidlo a začala strážníkům ujíždět. Pronásledování pokračovalo až do pole, kde ji nezastavil ani varovný výstřel.

Podívejte se: Regionální výrobci nabídli své pochoutky přímo na hejtmanství

21. 9. 2023 | Tvaroh ochucený bylinkami, kozí sýr nebo třeba i kousek klobásy z divočáka měli ve středu 20. září ke svačině leckteří zaměstnanci středočeského krajského úřadu. Do budovy na Smíchově si nic z toho nepřinesli; vše mohli koupit přímo na místě.Zpravodajství PrahaDnes.info

V domech nejen kradl, ale také sledoval spící lidi. Policie ho po letech dopadla

Detektivové po tříletém intenzivním pátrání dopadli muže, který se několik let nepozorovaně vloupával do rodinných domů, ve kterých v tu dobu spali lidé. Jediné, co po něm zůstávalo, byly kamerové záznamy. ...

Rodiče dávají dětem častěji kapesné

Přibývá dětí, které od rodičů dostávají kapesné. Oproti loňsku se jejich počet zvýšil o desetinu. Začátek školního roku bude pro rodiny finančně nároč ...

České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za dvě miliardy

České dráhy a společnost Sekyra Group podepsaly dohodu o odkupu zbývajících pozemků v okolí smíchovského nádraží, na kterých vyrůstá nová pražská čtvr ...

Chcete zastřešit terasu? Představíme vám dostupné možnosti

Terasa je místo, kde strávíte spoustu času s přáteli, ale i klidné chvíle s knihou. Pokud však přemýšlíte nad tím, jak ochránit venkovní posezení před ...

Čas vinobraní. Slavnost hroznů, kterou milují nejen příznivci vinné kultury

Nastala doba v roce, kdy se vinice zbarvují do zlatavého odstínu a vůně hroznů naplňuje vzduch. Vinobraní je tu. Je čas sklidit úrodu zralých bobulí a ...Pondělí 25.9.2023
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes