PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Praha plánuje změnu tří autobusových linek. Jedna spojí Vršovice se Žižkovem

18. 6. 2021 | Celkem tři autobusové linky v Praze by se mohly dočkat prodloužení nebo úpravy své trasy. Vyplývá to z materiálu, který předložil organizátor dopravy Ropid k projednání výboru pro dopravu pražského zastupitelstva. Rozšíření by se týkalo linek 101, 122 a 236, přineslo by navýšení nákladů o zhruba devět milionů korun ročně.

Lidé tleskají německému velvyslanci. "Gabčík a Kubiš jsou vzorem," napsal

18. 6. 2021 | Před 79 lety 18. června 1942 zahynulo po statečném boji v kryptě chrámu svatých Cyrila a Metoděje sedm československých parašutistů z výsadků Anthropoid, Silver A, Out Distance, Bioscop a Tin. Byli mezi nimi i Jan Kubiš a Josef Gabčík, kteří provedli útok na zastupujícího říšského protektora a generála SS Reinharda Heydricha.

Opravený Negrelliho viadukt přitahuje vandaly, Správa železnic nasadila ochranku

18. 6. 2021 | Rok po slavnostním otevření opraveného Negrelliho viaduktu je Správa železnic nucena najmout si firmu, jejíž pracovníci provádějí pravidelnou ostrahu památkově chráněné stavby. Důvodem jsou opakované útoky vandalů, kteří most poškozují.

Jako tunel Blanka? Zastupitelé schválili metro D, ale opozice kritizovala cenu

18. 6. 2021 | Výstavbu metra D v trase Pankrác – Nové Dvory ve čtvrtek posvětili pražští zastupitelé. Na projekt za 52 miliard korun chtějí sehnat peníze do konce roku.

Stačí odvaha dělat správné věci v pravou chvíli, říká manžerka ceny Křesadlo

17. 6. 2021 | /ROZHOVOR/ Příběhy dobrovolníků. Pomoc. Přátelství. To všechno symbolizuje Křesadlo, cena pro dobrovolníky. V letošním roce slaví jubilejní dvacáté narozeniny. Jaké byly předchozí ročníky? A jak koronavirus změnil dobrovolnictví? Nejen o tom jsme si povídaly s Michaelou Jandovou, manažerkou ceny Křesadlo.

Praha chystá (ne)revoluční změny v parkování. Chyba jako Brno, zní ze Žižkova

17. 6. 2021 | Poprvé od léta 2017 se může v hlavním městě upravit ceník parkování. Primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) představil návrh, který má fungování zón placeného stání – takzvaných „modrých zón“ – sjednotit a pro Pražany „uživatelsky zpříjemnit“. Některým lidem včetně žižkovského místostarosty Ondřeje Ruta (Zelení) se však nelíbí, že roční parkování pro rezidenty nezdraží. Naopak mohou zaplatit o polovinu méně. ...

Ať nesvítí pánu bohu do oken. Město se pouští do boje se světelným znečištěním

17. 6. 2021 | Po odeznívající koronavirové nákaze žijí Pražané opět nočním životem. Většina lamp veřejného osvětlení ovšem svítí nezávisle na pohybu lidí. Tuto skutečnost hodlá vedení metropole postupně měnit a zavést dynamické osvětlení.

Rozlučková jízda. Praha ukončuje provoz „hranatých“ tramvají

17. 6. 2021 | Dopravní podnik hlavního města (DPP) se tuto sobotu definitivně rozloučí s tramvajemi T6A5, které provozoval více než 25 let. V současnosti jich má ve své flotile už jenom šest, z toho je jeden vůz muzejní.

Vajgly, flašky, exkrementy. Nově i respirátory. Herec z Ulice: Není to normální

16. 6. 2021 | Nebuď prase ani v Praze, chce se zvolat v souvislosti s novou kampaní zaměřenou na boj s odhazováním odpadků ve veřejném prostoru. Jmenuje se „Není to normální“ a její tváří je herec Václav Matějovský, jehož mohou diváci znát především jako Mikuláše Seidla z televizního seriálu Ulice. Magistrátní společnost Pražské služby kampaň doprovodí takzvaným hashtagem „NebudPrase“, což volně navazuje na iniciativu „Nejsem prase“, která vysvětluje lidem správné chování a nakládání s odpadky (zejména) v pří ...

Záchrana javoru se výrazně prodraží, stavba se zastavila

16. 6. 2021 | Práce na revitalizaci Anenského trojúhelníku ustaly. Může za to javor, který měl jít k zemi, občané a opoziční politici ovšem vybojovali jeho záchranu. Kvůli stromu se musí projekt přepracovat. A výrazně se prodraží.

OBRAZEM: Na Točnou přiletěl vzácný Hawker Hurricane, obohatil sbírku muzea

16. 6. 2021 | Na pražské letiště Točná v pondělí přiletěla historická britská stíhačka Hawker Hurricane Mk.IV. Letoun se stal jedním z nejvzácnějších exponátů Leteckého muzea Točná. Široké veřejnosti se představí poprvé v červenci.

Nejen nátěr vozidel. Nová vizuální podoba veřejné dopravy řeší i uniformy

16. 6. 2021 | Poslední hlasování čeká dva roky trvající proces nové vizuální podoby společného systému veřejné dopravy v Praze a Středočeském kraji. Konečnou verzi grafického manuálu pro Pražskou integrovanou dopravu (PID) v pondělí schválili pražští radní, ve čtvrtek čeká ten samý krok jejich středočeské kolegy.

Záchrana pokračuje. Další zubr z pražské zoo míří do volné přírody na Kavkaz

16. 6. 2021 | Do volné přírody míří z pražské zoologické zahrady další zubr. Na cestu do ázerbájdžánského národního parku Šahdag pražská zoo v úterý ráno vypravila samici zubra evropského Prixi. Před vypuštěním v parku dvouletá samice ovšem ještě stráví několik měsíců v berlínské zoo Tierpark, která shromažďuje zubry určené k transportu, a nějaký čas i v aklimatizační ohradě v Ázerbájdžánu.

Proslulý pražský taneční mistr slaví 95, učil i Menšíka či Dejdara

16. 6. 2021 | Miluje tanec a učil ho nejednu známou osobnost i tisíce Pražanů. Dodnes sází na koně a má rád dostihy. A svou celoživotní lásku si vzal ve svých dvaadevadesáti. Taneční mistr Josef Chrastil právě dnes 16. června slaví významné jubileum.

VIDEO: Formule F1 u Hradu i na Karlově mostě. Coulthard ukazuje krásy Prahy

15. 6. 2021 | U Pražského hradu burácí monopost Formule 1, pak zamíří na Karlův most, a z hlavního města na jih Moravy. Klip, ve kterém je Česká republika představena pohledem pilota F1 Davida Coultharda, vznikl spoluprací firmy Red Bull a agentury CzechTourism.

Je Pražský hrad veřejným prostranstvím, nebo ne? Rozhodne Nejvyšší správní soud

15. 6. 2021 | Spornou otázkou, zda jsou plochy na Pražském hradě veřejným prostranstvím, se bude zabývat Nejvyšší správní soud (NSS). Ministerstvo vnitra a Správa Pražského hradu podaly kasační stížnosti proti verdiktu Městského soudu v Praze, který vyhověl obecně prospěšné společnosti Kverulant. Právě Kverulant dlouhodobě usiluje o otevření Hradu veřejnosti a upozornil média na podání stížností. NSS už podle své databáze řízení zahájil, zatím nerozhodl. ...

Magistrát propustí úředníky. My se toho na rozdíl od vlády nebojíme, řekl Hřib

15. 6. 2021 | Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent ze zhruba 2300 zaměstnanců, tedy kolem 160 lidí. Dalších zhruba sedm desítek má odejít v následujícím roce. Propouštět bude úřad napříč všemi odbory. Cílem je ušetřit provozní výdaje a podpořit digitalizovanou komunikaci s veřejností.

Metru D hrozí zpoždění. Ministerstvo dopravy zrušilo vlastní rozhodnutí

15. 6. 2021 | Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy totiž zrušilo v pátek vlastní rozhodnutí z loňského září, kterým odmítlo podjatost magistrátu při rozhodování o stavbě. Rozhodnutí odkládá vydání stavebního povolení na neurčito. Případ tak musí vládní resort pod vedením Karla Havlíčka (za ANO) projednat znovu.

Lékař z Nemocnice sv. Kříže: Komplikací po prodělaném covidu je celá paleta

14. 6. 2021 | /ROZHOVOR/ Onemocnění covid-19 mnohdy nemusí končit „akutní fází“. U řady pacientů přetrvává široká škála zdravotních komplikací, které se mohou projevovat jako nespecifické příznaky. Lékaři proto nabádají, aby lidé neváhali s návštěvou plicní nebo kardiologické ambulance. V církevní Nemocnici sv. Kříže Žižkov pro tyto případy dokonce zřídili postcovidové centrum, kde působí i kardiolog Miroslav Derevjanik. ...

Mýto v Praze? Hřib tají ceník, tvrdí ODS. Přestaňte strašit, vzkazuje primátor

14. 6. 2021 | Klimatický plán hl. m. Prahy do roku 2030 se může časem stát jedním z řady magistrátem schválených dokumentů, na které se zapomene. Zatím však minimálně jeden z jeho bodů zavdal příležitost pro mediální přestřelky mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a opoziční ODS. Spor o zavedení mýtného poplatku za vjezd automobilů do centra metropole neutichá.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
04:11:32 | 19.06.2021Zpravodajství PrahaDnes.info

Hairborn - profesionální vlasový salon v centru Prahy!

Hairborn salon, se nachází kousek od Václavského náměstí v samotném srdci Prahy. Vize salonu je kvalitní a profesionální servis, preciznost technik stříhání, barvení a ...

Nové rezidenční bydlení na Praze 10 v Malešicích

Hledáte novostavby krásných bytů, které stále čekají na své majitele? Potom by vám neměl uniknout nový projekt rezidenčního bydlení v příjemné části P ...

Na nádražích vzniknou výdejní boxy České pošty

Vyzvednout si objednávku z e-shopu snadno a bez čekání, například cestou na vlak nebo bez obsluhy na poště. Právě to umožní výdejní boxy, které budou ...

Podmínky pro účast dětí na letních táborech se zmírní

Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antige ...

Požár více než osmdesáti tújí na Vinohradském hřbitově způsobil škodu přes 100. tisíc korun

Ve středu 16. června 2021 od 12:44 hodin zasahovala jednotka pražských profesionálních hasičů ze strašnické stanice u požárů tújí na Vinohradském hřbi ...Sobota 19.6.2021
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.