PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Pro Pražany byly rájem podnikových rekreací Krkonoše

15. 10. 2019 | Pobyty v podnikových chatách a hotelích do roku 1989 často dotovalo Revoluční odborové hnutí (ROH). Podniková dovolená byla pro mnoho Pražanů před listopadovou revolucí nejdostupnější možností, jak strávit volný čas mimo město. Průměrně vydělávající obyvatel metropole měl většinou jen dvě další alternativy: pobyt na vlastní chalupě či chatě nebo u příbuzných na venkově.

Svoz odpadu výrazně podraží. Koalice projídá rozpočet, křičí opozice

15. 10. 2019 | Poplatky za odvoz popelnic v Praze rapidně vzrostou. Za komunální odpad lidé zaplatí o 30 procent více než dosud. Znění nové vyhlášky v pondělí jednomyslně odhlasovala rada hlavního města. Pokud ji tento čtvrtek schválí zastupitelstvo, bude platit od 1. ledna. Magistrát nyní připravuje informační kampaň, ve které občany s novým systémem svozu popelnic seznámí.

Blanka je konečně zkolaudovaná. Ale pro řidiče se v Praze nic nemění

14. 10. 2019 | Pražský tunel Blanka byl v pondělí po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován. Informaci veřejnosti sdělil primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kolaudace stavby byla ve stavebním povolení původně podmíněna dostavbou vnějšího Pražského okruhu. Blankou, která je součástí vnitřního silničního okruhu, projela první auta v září 2015. Ale pro řidiče se prakticky nic nemění. ...

Praha vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce

14. 10. 2019 | Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr v pondělí zrušili pražští radní. Primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v pátek řekl, že obnovu vyhořelého křídla paláce nové řízení nezpozdí. Projekt počítá se stavbou repliky a vybudováním nového zázemí či technických prostor. Levé křídlo vyhořelo v roce 2008. Palác byl postaven v roce 1891. ...

Pamětníci vzpomínají: Ve třídě visely portréty Gottwalda a Stalina

14. 10. 2019 | Paní Alžběta Školoutová pochází ze Zlína. Když v 50. letech dokončila dvouletou ekonomickou školu, rozmýšlela se, co dál. „Maminka byla vdova, tak jsem musela nastoupit do zaměstnání co nejrychleji, neměli jsme to snadné,“ popisuje paní Alžběta 50. léta ve Zlíně.

Úklid na Bertramce proběhl v noci, Gottova rodina si chce dárky a vzkazy nechat

14. 10. 2019 | Různé předměty, které lidé nosili před vilu zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce, už jsou odklizeny. Pondělní termín úklidu byl na přání rodiny odložen, ale nakonec proběhl v noci na úterý za přísných bezpečnostních podmínek. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty. Gottova rodina si vzkazy a dárky z pietního místa ponechá. ...

Zaplatí koncertní sál zahraniční investor? A ponese Gottovo jméno?

13. 10. 2019 | Centrem plánované čtvrti Bubny – Zátory i hudebního života v Praze má být za několik let nový koncertní sál u stanice metra Vltavská. Radní hlavního města chtějí oslovit i zahraniční investory a zatím už alespoň zvolili šéfa projektového týmu. Mohla by se budova jmenovat po zesnulém zpěvákovi Karlu Gottovi?

Potřebujeme si popovídat. Sovětští agenti jí odvlekli dědečka do gulagu

13. 10. 2019 | Osud rodiny Anastazie Kopřivové tragicky poznamenal příchod Rudé armády do Prahy v květnu 1945. S vojáky totiž přišli i agenti sovětské kontrarozvědky SMĚRŠ (Smrt špiónům), aby pozatýkali ruské emigranty,kteří uprchli z ruské říše před bolševickým terorem po roce 1921. Sovětští agenti odvlekli po konci druhé světové války do gulagů přes tisíc Rusů, kteří se usadili v Československu. Mezi nimi i dědečka Anastazie Kopřivové. ...

Gottovy vily. V „bungalovu“ ve Strašnicích strávil mistr jen tři roky

13. 10. 2019 | Do hlavního města se Karel Gott s rodiči přestěhoval z Plzně jako malý školák. Dětství a útlé mládí strávil v Kobylisích. Rohová prvorepubliková vila stála v někdejší Okrouhlické ulici, dnes přejmenované na ulici Ke Stírce. Když se jeho kariéra naplno rozjela i v zahraničí, nastal čas, aby si zpěvák nechal postavit vlastní sídlo. Myslel přitom i na své rodiče.

VFN v Praze potřebuje investice. Babiš: Na tuto nemocnici se zapomnělo

12. 10. 2019 | Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pokračovali koncem týdne v turné po pražských nemocnicích. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jednali s vedením o probíhající výstavbě nového urgentního příjmu, o současném nevyhovujícím stavu vybraných budov i o nutných budoucích investicích. Nová budova urgentního příjmu bude první novou stavbou ve VFN od roku 1976.

Dovolená s Gottem. Fanoušci o zpěvákově pohřbu: Takhle si to zasloužil

12. 10. 2019 | Vzít si pár dní dovolenou, vyrazit na návštěvu Prahy, a přitom se naposledy rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem. Počasí babího léta k tomuto plánu ostatně vybízelo. Vyvrcholením návštěvy fanoušků pak byla sobotní zádušní mše v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kterou zpěvákovi příznivci mohli sledovat na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí a na třetím hradním nádvoří. Mnoho z Gottových ctitelů bylo na Betramce, Žofíně i na Hradčanech. ...

Světelná revoluce v Gottově stínu. Signal Festival láká na nová místa

12. 10. 2019 | Ve stínu pátečního rozloučení s Karlem Gottem a sobotního státního smutku probíhá už od čtvrtečního večera v hlavním měst Signal Festival. Letošní ročník se nese ve jménu revoluce jako připomínka výročí třiceti let od listopadu 1989. Z celkem osmnácti instalací je hned dvanáct umístěných na zcela nových lokacích. Hlavní hvězdou je architektka Eva Jiřičná.

Miluju tě! A nejsem sama. Jak „Bohdalka“ dojala lidi při rekviem za Gotta

12. 10. 2019 | Mistře, budiž Ti země lehká! Nejbližší rodina, přátelé, kolegové a politici a na větší či menší dálku hlavně fanoušci populárního zpěváka Karla Gotta, který v 80 letech podlehl leukémii, se v den státního smutku rozloučili s Gottem. Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě proběhla zádušní mše.

Kvůli zájmu o Gotta vzniklo druhé pietní místo. Převezou sem květiny z Žofína

11. 10. 2019 | Už během pátečního dopoledne oznámil pražský magistrát, že po dohodě s rodinou Karla Gotta zřizuje druhé pietní místo. Vzhledem k obrovskému zájmu o poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem v paláci Žofín na Slovanském ostrově hlavní město ve spolupráci s radnicí Prahy 5 nainstalovalo Gottovu fotografii do Kinské zahrady.

Zápisky z fronty. Gottovi ctitelé u Žofína „klepali kosu“, vzali si i řízky

11. 10. 2019 | Stáli několik hodin ve frontě po probdělé noci jen proto, aby se naposledy mohli rozloučit se svým idolem. I přes jisté nepohodlí přišly vzdát hold zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi desetitisíce lidí. Gottovi ctitelé tvoří frontu od pražského Smíchova přes most Legií k Slovanskému ostrovu, odkud se klikatí k paláci Žofín.

„Svatý grál herpetologů“ se daří množit. Zoo Praha oznámila další snůšku

11. 10. 2019 | V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho z nejtajemnějších plazů světa, označovaného někdy za svatý grál herpetologů, získala zoo před třemi lety z Japonska. V Praze se první mláďata narodila loni v létě, informovala ve čtvrtek mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.

Když (nejen) milenky pláčou. Lidé u Gottovy rakve: Byla povinnost přijet

11. 10. 2019 | Poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem probíhala prakticky celý pátek v pražském paláci Žofín. Lidé, kteří dorazili z celé republiky dát poslední sbohem populárnímu umělci, čekali v dlouhé frontě od noci do noci. Organizátoři piety ani policisté nehlásili žádné problémy.

Kde se loučí s Gottem? Palác Žofín: místo radovánek i propagandy

11. 10. 2019 | Davy fanoušků se v pátek přijdou do paláce Žofín rozloučit se svým idolem Karlem Gottem. Do historie této novorenesanční budovy tak přibude další výrazný mezník. Slovanský ostrov i s Žofínem býval po staletí místem oslav, ale i důležitých historických událostí.

Pohrdání, bagatelizace. Starostové píšou kvůli smradu z granulí primátorovi

10. 10. 2019 | Ačkoliv zápach obtěžuje tisíce obyvatel západní části metropole už dlouhá léta, až po medializaci nedávných protestů se zdá, že by se věci mohly dát do pohybu. Starostky a starostové pražských městských částí vyzvali primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), aby okamžitě začal řešit šíření smradu z firmy Vafo, která v Chrášťanech u Prahy vyrábí krmivo pro psy a kočky.

Karle, nezapomeneme. Na Žofíně už bivakují první Gottovi fanoušci

10. 10. 2019 | Krátce před čtvrtou hodinou odpolední ve čtvrtek na Slovanský ostrov dorazil první fanoušek, který se chce v pátek ráno naposledy rozloučit se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem. Muž jménem Karol ČTK řekl, že je dlouholetým Gottovým fanouškem, přijel z pražských Letňan a je připraven čekat na místě do pátečního rána. O půl hodiny později dorazili další čtyři lidé ze Strakonic a Německa. Před 21:30 u Slovanského ostrova čekalo zhruba 30 lidí, většina měla květiny. ...

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
08:12:16 | 15.10.2019Jak na optimalizaci webových stránek?

Webové stránky jsou již nepostradatelnou součástí každé firmy či jednotlivce. Jsou profesionální vizitkou i prezentací a investice do nich se opravdu vyplatí. Aby však fungovaly podle vašich představ a měly spoustu návštěvníků a zájemců o vaše ...

Revmatici pochodují napříč republikou

11.10.2019 | Z regionu

Stovky revmatiků vyráží na "pochod od Aše až do Jablunkova". Společnými silami se v průběhu října pokusí urazit tolik kilometrů, že by to vydalo na p ...

Elektrická lokomotiva Arrivy bude zdarma vozit návštěvníky Regionálního dne PID ve Strančicích

11.10.2019 | Z regionu

Arriva bude poprvé v rámci Pražské integrované dopravy vozit cestující vlakem s elektrickou lokomotivou. Postará se o to nedávno zprovozněná bobina. O ...Úterý 15.10.2019
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.