PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Víc středoškoláků ve třídách. Sníží to kvalitu výuky, varují ředitelé

30. 5. 2023 | /VIDEO/ K řešení krize středního školství by podle ministra školství Mikuláše Beka (STAN) mohlo být navýšení počtu studentů ve třídách až na 34. Podle ředitelů středních škol je takové množství sice ještě únosné, hrozí však snížení kvality výuky a větší nápor na pedagogy i studenty.

Džíny slaví 150 let. Retro muzeum Praha v rámci výročí chystá unikátní výstavu

30. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Fenomén džínů v někdejším Československu před rokem 1989 přibližuje nová výstava v Retro muzeu Praha. To od loňského roku působí v obchodním domě Kotva v Praze 1. Výstava se zaměřuje hlavně na to, jak se především děti a mladí lidé snažili dostat k oblečení v socialistickém zřízení téměř nedostupnému, a přibližuje tak fenomén překupníků tuzexových peněžních poukázek.

Blíží se desátý ročník akce Kosení ve Stromovce. Přípravu nabídne středeční sraz

30. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Za úsvitu nabrousit ostří kos a hurá do ještě orosené trávy – s nadšením i se zpěvem. To nejsou scény z filmu z padesátých let oslavujícího budovatelský elán někde na venkově, ale předpokládaný obraz dění v pražské Stromovce v pátek 2. června. Tam se ráno a dopoledne uskuteční již desátý ročník akce Kosení ve Stromovce. Deníku to připomněla mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová. ...

Po Zápech nyní i Stará Boleslav. Brandýsko se dočkalo dvou nových obchvatů

30. 5. 2023 | /FOTOGALERIE/ Stavbu obchvatu Staré Boleslavi na komunikaci II/331 dokončila Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Změny se tak dočkali motoristé, kteří se pohybují po silniční spojnici oblasti Brandýska u dálnice D10 s Mělníkem. Díky zklidnění provozu na jiných komunikacích by ji měli ocenit také lidé žijící v okolí – má se totiž výrazně zmírnit intenzita dopravy v ulicích Boleslavská, Mělnická a Okružní. ...

Po roce a půl vyjedou znovu tramvaje ze Žižkova do Libně. Opravy jsou dokončené

30. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Velká oprava 1,5 kilometru dlouhého tramvajového úseku mezi Ohradou a Palmovkou v Praze je téměř hotová. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes oznámil, že stavební práce skončí v pátek, tramvaje se na důležitou spojku na rozmezí Žižkova, Karlína a Libně vrátí po patnáctiměsíční výluce v sobotu 3. června. V úterý 30. května úsek testuje měřicí tramvaj přezdívaná Pomeranč.

Ukrajinec s mozkovou obrnou zmizel z domova. Našli ho na Hlavním nádraží

30. 5. 2023 | Po muži, který trpí mozkovou obrnou a mohl být ohrožen na zdraví, pátrali pražští policisté od úterý 30. května. Mladík se neorientuje v místě, ani v čase a po chvíli bývá velmi vyčerpaný, proto se rodina obrátila na policii. Nedlouho před druhou hodinou odpoledne si muže všimla ochranka na Hlavním nádraží.

Ve žlutých autobusech vznikla řada přátelství. Z Plzně do Prahy už ale nevyjedou

30. 5. 2023 | Po patnácti letech končí svůj provoz linka Student Agency z Plzně do Prahy a zpět. V neděli se s ní na nádraží v Plzni rozloučili stewardi, řidiči i cestující, kteří si rádi na oblíbené spoje zavzpomínali. 

Soutěž na dostavbu Vítězného náměstí jde do finále. Podobu ovlivní i veřejnost

30. 5. 2023 | /VIZUALIZACE/ Hovoří se o ní dlouhé roky. Díky mezinárodní architektonické soutěži, z níž vzešla pětice finalistů, ale až teď začíná dostávat konkrétnější obrysy. Její konečnou podobu může ovlivnit i veřejnost.

Propojení Kbel a Satalic. Praha získala souhlas na stavbu silnice s tunelem

29. 5. 2023 | Praha získala souhlasné stanovisko pro stavbu nové silnice, která propojí městské části Kbely a Satalice. Celkem 2,186 kilometru dlouhá dvoupruhová silnice spojí ulice Budovatelská a Mladoboleslavská podél kbelského letiště. Má ulevit Kbelům a Satalicím od tranzitní dopravy.

Městská policie zve na oslavy Dne dětí v Zoo Praha. Vstupné bude jen za korunu

29. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ U příležitosti Dne dětí, který bude ve čtvrtek 1. června, si připravila Městská policie hl. města Prahy bohatý program přímo v Zoo Praha. Návštěvníci se mohou těšit na hudební program, soutěže, dárky a mnoho dalšího. Děti do patnácti let mají v tento den vstup do areálu Zoo Praha za symbolickou jednu korunu.

Z pražského orloje zmizely sochy tří apoštolů. Čeká je oprava po útoku vandalů

29. 5. 2023 | Poškozené sochy tří apoštolů odvezli v úterý 30. května ze Staroměstského orloje. Čekají je totiž restaurátorské práce poté, co byly minulý rok poškozeny vandaly, kteří vnikli do prostorů Staroměstské radnice.

Z Prahy do Charkova na jednu jízdenku. RegioJet rozšířil spojení na Ukrajinu

29. 5. 2023 | RegioJet se dohodl s ukrajinským dopravcem Ukrzaliznycja na rozšíření spolupráce v oblasti prodeji jízdenek. Nově začal nabízet jízdenky z Prahy do dalších ukrajinských měst včetně destinací na východní části země. Cestující pojedou s RegioJetem do polského Přemyšlu, pak přestoupí na ukrajinský vlak. Budou mít tak garantovaný přestup díky jedné jízdence.

Suché a teplé počasí omezí parní vlaky. Víc hoří i na balkonech

28. 5. 2023 | Marně se možná budou v následujícím období těšit na zážitky příznivci parních vlaků. V Praze i ve středních středních Čechách platí kvůli suchému a teplému počasí opatření mající omezovat rizika vzniku požárů v přírodním prostředí. A zdaleka to neobnáší jen zákazy rozdělávání ohňů a používání pyrotechniky.  

Ježčí miminka se batolila po chodníku. Najít jejich mámu se nepodařilo

28. 5. 2023 | /VIDEO/ Tragédie ježčí rodinky se podle zjištění Pražské zvířecí záchranky zřejmě odehrála v hlavním městě. Následovat by však přece jen mohl i zvířecí happy end.

Největší odvahu ke vstupu do venkovního výběhu měly Kamba, Shinda a Kijivu

28. 5. 2023 | /FOTOGALERIE/ Po zimní přestávce se skupina pražských goril mohla s teplým jarním počasím znovu vydat do Rezervace Dja. Ta je jedním z nových venkovních výběhů pražské zoologické zahrady. Úplná premiéra v atraktivním prostředí rezervace to ale byla pro samce Kisumu a dceru slavné pražské gorily Moji, Duni. Ta se má brzy stát matkou.

Lidé si v Praze připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha

27. 5. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/  Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík. ...

Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Opatření provází otazníky, kritizuje opozice

26. 5. 2023 | První městská část zveřejnila memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy. Hlavním opatřením má být diskutované zpoplatnění vjezdu do historického centra. Změnu se snaží zavést náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) po vzoru Karlových Varů. Podle opozice má však záměr mnoho neznámých.

Čas samosběru jahod se blíží. Začne kolem poloviny června, odhaduje pěstitel

26. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ S oteplením roste chuť. Tak si mohou poupravit okřídlená slova milovnici jahod, kteří už netrpělivě vyhlížejí sezonu samosběrů. Zvlášť poté, co jsme si mohli užívat dnů se skutečně letním počasím – to prý zrání jahod musí přímo „poskočit“.

Praha láká na Putování pražskými vinicemi. Nahlédněte zdarma do jejich zákoutí

26. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V Praze se v posledním květnovém víkendu uskuteční již pátý ročník nové vinařské tradice s názvem Putování pražskými vinicemi. Projekt hlavního města nabídne zájemcům kouzlo vinic v srdci města, komentované prohlídky s ochutnávkami, vyprávění vinařů i perličky z historie. 

Záhadný pacient. Odhalit identitu muže se nepodařilo, léčbu platí nemocnice

26. 5. 2023 | Beze jména – a vlastně i bez jasné budoucnosti zůstává muž, který je od roku 2016 v péči Fakultní nemocnice Motol. Tehdy ho 2. července přivezla záchranka ve vážném stavu vyžadujícím náročnou lékařskou i ošetřovatelskou péči poté, co byl nalezen na Letné. Pacient, zřejmě zraněný při pádu z výšky, byl v bezvědomí.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
06:11:55 | 31.05.2023Zpravodajství PrahaDnes.info

Praha plánuje nakoupit 100 nových elektrobusů za 1,5 miliardy korun

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se chystá v nejbližších letech nakoupit až 100 městských nízkopodlažních elektrobusů typu Standard, tj. s délkou vozidla 12 metrů. Na jejich dodavatele v těchto dnech DPP vyhlásil veřejnou zakázku, jejíž celková ...

Nová trať mezi Soběslaví a Doubím je připravena na rychlost 200 km/h

JIHOČESKÝ KRAJ - Soběslav se dnes stala dějištěm slavnostního ukončení modernizace traťového úseku mezi tamní stanicí a Doubím u Tábora. Jejím výsledk ...

Senior v dodávce zastavil na dálnici, způsobil hromadnou nehodu

Na 21,5 kilometru dálnice D6 ve směru na Prahu došlo v pondělí večer k hromadné nehodě čtyř vozidel, která následně dálnici úplně zneprůjezdnila, v p ...

Extrémně rychlé dělení materiálů? Nenechte si ujít laserové řezací stroje

Vybudování strojírenské firmy je běh na celý život. Postupem let se totiž svět okolo nás podstatně mění, což platí i pro požadavky zákazníků, ceny pro ...

Jak udržet pásovou pilu v dobrém stavu a zajistit dlouhou životnost?

Pásové pily představují výkonné nástroje, které se používají k řezání nejrůznějších materiálů. Ať už jde o dřevo, kovy nebo plasty. Stejně jako o jiné ...Středa 31.5.2023
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes