PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Spor o výstavbu v Ďáblicích: místní a radnice jsou proti magistrátu

30. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ V jihovýchodní části sídliště Ďáblice, na pozemku ohraničeném ulicemi Střelničná, Davídkova a Taussigova, by mohly vyrůst nové byty. Proti tomuto záměru, který schválila Rada hlavního města Prahy, však vystoupili radní Prahy 8 i Krásné Kobylisy, spolek obyvatel sídliště. Vadí jim, že záměr na výstavbu Bytového domu Ládví nebyl projednán s městskou částí a občany.

Pražské děti se testují každé pondělí. Školy zatím nezavírají

30. 11. 2021 | Žádná škola v hlavním městě není kvůli vysokému počtu pozitivně testovaných školáků uzavřena, nákaza covidem ale ve školách je. Potvrdil to včera pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti) v souvislosti s pokračujícím každotýdenním plošným testováním žáků a studentů na základních a středních školách. „Data z pondělního testování ještě nemáme, měla by být v příštích dnech. Ukazuje se, že nákaza ve školách je na vysoké úrovni.“ řekl Šimral. ...

FOTO: Budova Elektrických podniků se po letech chátrání vrátila do života

30. 11. 2021 | Po náročné, dva a půl roku trvající rekonstrukci, se adresa Bubenská 1 opět stala místem, k němuž vzhlížejí obdivovatelé architektury. Ikonický prvorepublikový palác, vypínající se nad stanicí metra Vltavská, se proměnil v jednu z nejmodernějších administrativních budov ve střední Evropě.

PODÍVEJTE SE: Na Černém Mostě otevřeli nové očkovací centrum pro neregistrované

29. 11. 2021 | Obchodní centrum na Černém Mostě nově nabízí Pražanům i Středočechům očkování vakcínami Pfizer nebo Moderna bez registrace. Očkovací místo tam otevřela Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na základě iniciativy Ministerstva zdravotnictví ČR, které se snaží navýšit celkové vakcinační kapacity. Na Černém Mostě lze obsloužit až 500 lidí denně. 

Pražské Jezulátko v červených šatech získá vlastní poštovní známku

29. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pražské Jezulátko v červených šatech je motivem nové poštovní známky, kterou Česká pošta uvede do prodeje v úterý 30. listopadu. Autorkou výtvarného návrhu je Zdeňka Kudrnová.

Nový majitel Aera už ve Vodochodech neplánuje mezinárodní letiště

29. 11. 2021 | Nový majitel výrobce letecké techniky Aero Vodochody nepočítá s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu. Letiště bude sloužit hlavně pro firemní potřeby. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí Aera Vodochody Tobiáš Tvrdík. Vytvořit ve Vodochodech mezinárodní letiště, které by mohlo konkurovat Ruzyni, plánoval předchozí majitel Aera, investiční skupina Penta.

Příští rok bude Praha hospodařit s rozpočtem asi 92,6 miliardy korun

29. 11. 2021 | Hlavní město bude v příštím roce zřejmě hospodařit s příjmy a výdaji ve výši zhruba 92,6 miliardy korun, což je meziročně více. Na investice pak půjde přibližně 19,86 miliardy, z nichž půjde více než čtyři miliardy na stavbu metra D. Město bude v příštím roce rovněž splácet své dluhy a další peníze vloží do rezervy. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který dnes schválili pražští radní. Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit zastupitelé hlavního města. ...

OBRAZEM: Studenti přijeli do Prahy bojovat za zachování kralupské školy

29. 11. 2021 | Desítky mladých lidí protestujících proti zrušení střední odborné školy a učiliště v Kralupech nad Vltavou demonstrovaly v pondělí dopoledne před budovou Krajského úřadu Středočeského kraje na pražském Smíchově. Svou přítomností doprovázenou hlasitým skandováním přišli vyjádřit nesouhlas s aktuálním krokem v rámci optimalizace sítě středních škol. Krajští zastupitelé mají schvalovat sloučení kralupské školy se školou v Neratovicích, přičemž v Kralupech by výuka měla skončit. Počítá se s jejím př ...

PODÍVEJTE SE: Začala chanuka, první svíci zapálil vrchní rabín David Peter

28. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ První chanukovou svíci zleva zapálil vrchní pražský rabín David Peter v rámci setkání Památníku ticha Světlo pro vítězství. Završil se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Marek Benda: Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda se lidé ke stávce přidají

28. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ Odpor proti komunistickému režimu prožíval Marek Benda v době dětství jako dobrodružství a svéráznou hru: on i jeho sourozenci se odmala zapojovali do disidentských konspirací, předávali vzkazy, učili se, jak se chovat při domovních prohlídkách, a později, jak reagovat u výslechu.

PODÍVEJTE SE: Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES pořádalo další demonstraci

28. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ Několik tisíc lidí přišlo v neděli 28. listopadu na demonstraci proti vládním protiepidemickým opatřením a „diskriminaci neočkovaných“. Shromáždění na Letenské pláni svolala iniciativa Otevřeme Česko – Chcípl PES, akci podpořilo nebo se na ní podílelo několik desítek dalších skupin včetně politických stran a hnutí. Dominovaly mezi nimi nacionalistické a „spirituální“ nebo náboženské proudy. ...

OBRAZEM: Flotila vánočně nazdobených vozidel vyrazila do pražských ulic

28. 11. 2021 | Více než 13 tisíc světýlek, vnitřní dekorace a vnější polepy se postaraly o výzdobu vánoční flotily vozidel Dopravního podniku hlavního města Prahy. Cestující se nimi mohou svézt na pravidelných linkách až do Tří králů, včetně lanovky na Petřín.

Developeři si oblíbili Hostivař, městská čtvrť nyní hledá svoje centrum

28. 11. 2021 | /VIZUALIZACE/ Už od mladší doby kamenné je osídlena Hostivař, městská čtvrť ležící v jihovýchodní části metropole, o níž je první dochovaná písemná zmínka datována rokem 1068. Před připojením k Velké Praze v roce 1922 byla samostatnou obcí, dnes je součástí Prahy 15, která v roce 1994 vznikla spojením katastrálních území Horní Měcholupy a Hostivař.

Zájem o testy v Praze roste, míst je ale stále dost

27. 11. 2021 | Zájem o PCR testy na koronavirus je v Praze větší než v předchozích měsících, přestože už neslouží jako vstupenka do restaurací ani řady dalších služeb. Z webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) se lze momentálně „proklikat“ ke 122 odběrovým místům, která jsou na území hlavního města.

Vláda plivla živnostníkům do tváře, zní z magistrátu kvůli zrušeným trhům

27. 11. 2021 | Zmatek a nespravedlnost, které na šíření pandemie nebudou mít vliv. Tak vedení hlavního města hodnotí zákaz předvánočních trhů, které narychlo zavedla menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi.

OBRAZEM: Podívejte se, jak na Letné nyní vypadají prostory pod Stalinem

27. 11. 2021 | Atraktivní prostory pod někdejším pomníkem sovětského diktátora Stalina na pražské Letné ukázal magistrát zástupcům médií. Místnosti a chodby jsou v havarijním stavu a nepřístupné veřejnosti už dva roky. Opravy rozsáhlého podzemí by stály stovky milionů korun.

OBRAZEM: Nákladní auta prověřila pevnost Mánesova mostu v Praze. Vydržel

26. 11. 2021 | Mánesův most, který je tento týden uzavřen pro všechny vyjma chodců, prošel zátěžovým testem. V pátek po 19. hodině na něj najely nákladní vozy v rámci takzvané statické zatěžovací zkoušky.

PODÍVEJTE SE: Pražané si v pátek večer vychutnali poslední svařák ze stánku

26. 11. 2021 | 18.00 a hotovo. Pravděpodobně poslední svařené víno v letošním roce se prodalo na vánočních trzích v Praze. Podle nových vládních nařízení se trhy zavírají a navíc platí zákaz konzumace jídla a nápojů na veřejnosti. Jeden ze symbolů předvánočního času si tak mohou lidé uvařit akorát doma nebo vypít v restauraci do 22.00.

OBRAZEM: Vánoční trhy zažily v pátek svůj poslední den

26. 11. 2021 | Pátek byl posledním dnem vánočních či adventních trhů. Nová vládní nařízení je zavírají a živnostníci se snažili prodat co nejvíce výrobků, než zabalíli a začali sčítat ztráty.

Svoz komunálního odpadu v Praze nejvíce podraží na sídlištích

26. 11. 2021 | Pražané ze sídlišť a větších činžovních domů si od ledna s jistotou připlatí za komunální odpad. U největších a dosud také poměrově nejlevnějších nádob s objemem 1100 litrů, které jsou typicky využívané obyvateli panelových domů, přesáhne zdražení přepočtené na osobu a rok čtyři sta korun.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
14:11:52 | 30.11.2021Zpravodajství PrahaDnes.info

Blíží se Vánoce. Dopřejte starým rodičům skvělé dárky!

Co darovat k Vánocům? Tato otázka každý rok trápí mnohé z nás. O to více, když chcete, aby byl váš dárek užitečný, aby potěšil a obdarovanému se líbil. Už víte, jak vybrat ty správné dárky pro staré ...

Škodu dva a půl milionu korun způsobil požár rodinného domu v Kamenném Újezdci

Informaci o požáru rodinného domu v části obce Kamenný Přívoz Kamenný Újezdec v okrese Praha-západ přijala tísňová linka středočeských hasičů poslední ...

Město Praha spouští zimní humanitární pomoc lidem bez přístřeší

Hlavní město od zítřka zahájí kompletní zimní humanitární opatření na ochranu lidi bez přístřeší. Posílí terénní práci, zajistí více než 500 lůžek v n ...

Praha podpoří z evropských dotací inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy

Radní hlavního města Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha - pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt ...

Česká pošta: Pražské Jezulátko zdobí novou poštovní známku

Pražské Jezulátko v červených šatech je motivem nové samolepící výplatní poštovní známky, kterou Česká pošta uvede do prodeje v úterý 30. listopadu. A ...Úterý 30.11.2021
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.