PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

OBRAZEM: Poslední den lockdownu šly respirátory často dolů

11. 4. 2021 | Krásné počasí zaplnilo v neděli 11. dubna centrum Prahy množstvím lidí. Poslední den před uvolněním vládních epidemiologických opatření bylo k vidění o dost méně respirátorů i roušek než v minulých dnech.

ODS útočí kvůli uzavření centra: Kobercový nálet, šmírování, dusící se rezidenti

11. 4. 2021 | Smetanovo nábřeží. Na mapě Prahy byste zřejmě nenašli jiné místo, které v posledních měsících způsobilo tolik politických pří a vyvolalo tolik emocí mezi občany. „Dočasná“ uzavírka jednoho jízdního pruhu pro automobily a vznik restauračních zahrádek má být jen prvním krokem k uzavření celé oblasti v centru metropole. Záměr magistrátu tvrdě zkritizovala opoziční ODS.

Boj o (ne)kácení javoru pokračuje. Holub hnízdí jinde, tvrdí Praha 1

11. 4. 2021 | O javor na Anenském trojúhelníku u Karlových lázních se už několik týdnů vede lítý boj. Radnice centrální městské části by ho kvůli plánované revitalizaci náměstíčka ráda pokácela, ale řada místních s podporou magistrátních politiků je proti. Dolů zatím letitý strom jít každopádně nemůže. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) totiž Praze 1 přikázala pozastavit kácení stromu, dokud na něm bude hnízdit holub hřivnáč. ...

Chava Pressburgerrová: Rozhodla jsem se věnovat památce mého bratra Petra Ginze

11. 4. 2021 | V úterý uplyne 60 let, kdy poprvé vzlétl do vesmíru člověk – sovětský kosmonaut Jurij Alexejevič Gagarin. Lety do vesmíru předpověděl téměř o sto let dříve Jules Verne, nejoblíbenější spisovatel chlapce Petra Ginze z česko-židovské rodiny. Jeho ilustraci k Verneově románu Do Měsíce vynesl na oběžnou dráhu v roce 2003 první izraelský astronaut Ilan Ramon.

V interaktivní laboratoři na Výstavišti vládne Světu bez kouře profesor Dohořel

10. 4. 2021 | Rádi byste přestali kouřit a neohrožovali dál své zdraví, ale nedaří se vám to? V takovém případě mohou pomoci moderní bezdýmné nikotinové alternativy. A právě s touto problematikou zájemce seznamuje nová interaktivní laboratoř Svět bez kouře na pražském Výstavišti. 

Nemocnice sv. Kříže prochází rekonstrukcí. Vzniklo tu nové zdravotní středisko

10. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici číslo 16 má nové ambulantní centrum. Současně s jeho kompletní rekonstrukcí se rozšířila nabídka specializovaných ordinací.

Smutná zpráva z pražské zoo. Uhynula gorilí samice Bikira

10. 4. 2021 | /VIDEO/ Dobrou náladu způsobenou blížícím se otevřením pražské zoo všem zkalila smutná zpráva, se kterou dnes vedení zahrady seznámilo i veřejnost. Včera zde prohrála svůj boj o život gorilí samice Bikira.

Školy v šoku! Do tříd musí pustit i netestované rodiče

10. 4. 2021 | Když se v březnu zavřely školky, způsobilo to Kateřině Jandové velké komplikace. „Abych nepřišla o peníze a nemusela jít na ošetřovačku, domluvila jsem si se zaměstnavatelem home office. Dohoda zněla, že budu k dispozici alespoň mezi desátou a čtvrtou. Praxe však byla jiná. Dohodnuté pracovní úkoly jsem dělala po nocích,“ popsala Pražskému deníku dvaatřicetiletá administrativní pracovnice z Prahy 8. ...

Z Prahy do Prčic se půjde letos až v červnu a pouze s chytrým telefonem

9. 4. 2021 | Pořadatelé kvůli pandemii koronaviru o měsíc posunuli termín letošního pochodu Praha-Prčice, který je nejmasovější tuzemskou akcí svého druhu. V pořadí 55. ročník se nebude konat 15. května, jak bylo avizováno, ale 13. června. Organizátoři o tom informovali na svém webu. Loni se akce kvůli epidemii neuskutečnila.  

Očkovat lze v kraji třináct tisíc lidí denně. Ale až bude čím

9. 4. 2021 | Dvoutýdenní přerušení očkování proti koronaviru prvními dávkami ve středočeských očkovacích centrech, což si vynutil nedostatek vakcín, bude minulostí. Nově se nyní mohou hlásit další kategorie pracovníků v sociálních službách – a registrace se otevře i pro nové skupiny věkové a zdravotní.

Hospoda U Dvou koček na Uhelném trhu: filmové i skutečné místo činu

9. 4. 2021 | /PROSLULÉ PRAŽSKÉ PODNIKY/ U Ruky, U Trnky, Malý Platýz, U Dvou koček… Dům na Uhelném trhu č.p. 10 na Starém Městě za svou několik set let dlouhou existenci změnil jméno už mnohokrát. Jedna věc se však nezměnila: v přízemí odedávna najdeme jeden z proslulých pražských podniků, dnes známý jako tradiční česká hospoda U Dvou koček.

Na hodinu se mu zastavilo srdce. ECMO pomáhají nejen s covidem

9. 4. 2021 | Zatímco před rokem většina lidí netušila, co přístroje ECMO jsou, nyní se kvůli koronaviru skloňují takřka denně. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) tuto technologii mimotělní membránové oxygenace používají od roku 2007, od té doby na ní bylo připojených celkem 500 pacientů a číslo během šíření onemocnění covid-19 strmě stoupalo.

Změny v dopravě: V pondělí vyjedou školní autobusy, sezonní vlaky příští víkend

9. 4. 2021 | S uvolňováním koronavirových opatření se mění i doprava. Od pondělka znovu vyjedou školní autobusové spoje, od příštího víkendu opožděně začnou jezdit také sezonní rekreační vlaky.

Babiš se chlubil očkovacím centrem bez vakcín. Není to konkurence, tvrdí Praha

9. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Komplex O2 universum, který vyrostl u multifunkční arény v Praze, měl sloužit kongresům, sportu či kulturním akcím. Kvůli situaci s nemocí covid-19 se tu však bude teď očkovat proti koronaviru. Národní očkovací centrum, které provozuje Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), v pátek vyzkoušel předseda menšinové vlády Andrej Babiš (ANO) spolu s novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem a šéfem resortu obrany Lubomírem Metnarem (oba za ANO). ...

Pražské děti se vrátí do škol. Kdo odmítne testování, ředitel ho nepustí

9. 4. 2021 | Přibližně sedmdesát tisíc žáků prvního stupně základních škol a předškoláků se v Praze připravuje na návrat do tříd. V pondělí 12. dubna ovšem nezasednou do lavic všichni, protože školáci se budou v rámci tříd střídat po týdnech distanční a prezenční výuky. Děti pracovníků klíčových profesí přitom budou moci nadále docházet do škol denně.

Rekonstrukce začala. Staroměstský jez získá znovu svou původní podobu

8. 4. 2021 | Státní podnik Povodí Vltavy zahájil ve středu práce na celkové rekonstrukci Staroměstského jezu v centru metropole. Opravy potrvají do jara roku 2024 a celkové náklady se vyšplhají na 112 milionů. Akci provede firma Metrostav. 

Stát hledá nové sídlo pro GSA. Vesmírná agentura ale v Praze změní jen adresu

8. 4. 2021 | Vesmírná evropská agentura GSA, která dosud sídlí v pražských Holešovicích, se přestěhuje do jiné budovy v metropoli. Stát ovšem pro ni ze svých zdrojů nové sídlo nenašel, proto bude nové prostory pro agenturu hledat na realitním trhu od soukromých vlastníků. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, s nímž se v pondělí seznámí vláda. Agenturu čeká v příštích letech rozšíření, při němž se až ztrojnásobí počet zaměstnanců a rozšíří infrastruktura. Současné místo v budově v Janovského ulici pro ...

Na praxi jsem potkala chlapce, kteří v pěti letech vydávali pouze skřeky

8. 4. 2021 | /ROZHOVOR/ Příliš se o nich nemluví. Přesto jsou – spolu se zdravotníky – v pomyslné první linii boje proti koronaviru. Řeč je o lidech, kteří pracují v sociálních službách. Jejich role ve společnosti je nezastupitelná. A uvědomuje si to i Ministerstvo práce a sociálních věcí, které vyhlásilo cenu Gratias. S vítězkou Martinou Kosíkovou z Prahy vám přinášíme rozhovor.

Praha 14 nakreslila k přechodům piktogramy. Varují lidi koukající do mobilu

8. 4. 2021 | Městská část Praha 14 upravila první dva přechody speciálními piktogramy, kterými chce chodce koukající do telefonu upozornit na nebezpečí, které na ně při nesledování okolí hrozí.

„Společně budovaný soucit“ potrvá. Pietní místo za oběti covidu upravili skauti

8. 4. 2021 | Na začátku byl spíše politický happening spolku Milion chvilek pro demokracii, po němž se na Staroměstském náměstí v Praze objevily tisíce křídou nakreslených křížů symbolizující zesnulé s pozitivním testem na koronavirus. Z protivládního protestu však během dvou týdnů spontánně vzniklo pietní místo za oběti covidu. Vedení hlavního města za pomoci organizace Junák – český skaut chce vrátit místu „truchlení a vzpomínek“ jeho důstojnost. ...

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
02:11:31 | 12.04.2021Zpravodajství PrahaDnes.info

Požár bytu v Praze si vyžádal čtrnáct zraněných včetně dětí

Do ulice Černokostelecká v Praze 10 vyjely tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka pražských hasičů k ohlášenému požáru v bytě obytného domu. Událost nastala kolem 17. hodiny v neděli 11. dubna. Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. ...

Proč je investice do drahých kovů tou správnou volbou?

Na spořicím účtu vám leží nevyužité peníze, ale vás od investic odrazují pojmy jako akcie, podílové fondy nebo děsivý forex? Nákup drahých kovů může b ...

Řidička Fabie ujížděla policistům z Plzeňského kraje až 180 kilometrovou rychlostí, zastavili ji až v Praze

Pražští policisté zastavili řidičku, která ujížděla policistům z Plzeňského kraje. V pátek krátce po jedné hodině ranní přijal operační důstojník info ...

Policisté odhalili na stavbě v Praze patnáct nelegálních dělníků

Při kontrole stavby na pražském Smíchově zajistila cizinecká policie patnáct cizinců, kteří na území ČR pobývali neoprávněně. Informoval o tom mluvčí ...

Předváděcí notebooky jsou tipem na levný nákup počítačové techniky

Nechcete kupovat levnou a nekvalitní počítačovou techniku, ale dobré modely TOP značek jsou přece jen dost drahé? Možnosti máte i jiné. Řešením bývají ...Pondělí 12.4.2021
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.