PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Léčbu onkologických pacientů ve FN Motol zkracují nové ozařovací přístroje

24. 2. 2020 | /VIDEO/ Od února jsou pacienti, kteří podstupují ve FN Motol v rámci své onkologické léčby radioterapii, ozařováni prostřednictvím moderního přístrojového vybavení. Během rozsáhlé rekonstrukce byly postupně vyměněny tři lineární urychlovače.

Praha chce za zábor kvůli mariánskému sloupu milion. Skandální, zlobí se opozice

24. 2. 2020 | Vypadá to, jako by představitelé hlavního města vzkázali akademickému sochaři Petru Váňovi, jenž se desítky let snaží o obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí: „Sloup si klidně postavte. Ale nebude to zadarmo!“ Společnost pro obnovu Mariánského sloupu musí totiž za zábor při stavbě zaplatit městské firmě Technická správa komunikací (TSK) zhruba milion korun. Váňa přitom po dokončení repliky barokního sloupu, který byl stržen v roce 1918 jako symbol habsburské nadvlády, své dílo v odh ...

Tramvaje s „fousem“ se přiblížily americkým vzorům. Vozy T2 se vrátily do Prahy

24. 2. 2020 | Už za dva týdny se budou moci cestující svézt renovovanými tramvajovými vozy typu T2, které se vyráběly na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století v pražských podnicích Tatra Smíchov (vozová skříň, podvozky) a ČKD Stalingrad (elektrická výzbroj). Retro tramvaje se vrací po téměř 56 letech do ulic metropole, budou jezdit na nostalgické lince číslo 23. Dopravní podnik hlavního města (DPP) „té-dvojky“ v pátek slavnostně pokřtil. ...

Nová knihovna v Michli otevře za týden

24. 2. 2020 | Nová pobočka Městské knihovny v Michli přivítá první návštěvníky přesně za týden. Dvoupatrová knihovna vznikla po rok trvající modernizaci za 33 milionů korun v prostorách historického objektu Občanské záložny a dostala jméno Jezerka.

Materiál pro Barrandovský most se poveze po vodě. Oprava potrvá do roku 2025

24. 2. 2020 | Dlouho plánovaná velká rekonstrukce Barrandovského mostu začne podle posledního rozpisu pražské Technické správy komunikací (TSK) letos v červnu. Završit by se pak měla v roce 2025. 

Z pronájmu do svého. Hlavní město chce získat nový pozemek pro Zoo Praha

23. 2. 2020 | Pražští radní projednali návrh na odkup pozemku za necelé tři miliony korun. Ten leží mezi areálem zoologické zahrady a pozemky České zemědělské univerzity v Praze a Zoo Praha si jej dlouhodobě pronajímá pro potřeby zvířat. Odkupem by tak zoo scelila své pozemky a navíc by byla mnohem jednodušší údržba tohoto, pro veřejnost nepřístupného, prostoru. Záměr musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Opravy silnic i kolejí. Řidiče čekají na východě Prahy potíže

23. 2. 2020 | Dopravní omezení na Poděbradské a současně na Sokolovské potrápí od příštího týdne řidiče projíždějící přes Vysočany. Vzhledem k tomu, že obě ulice jsou hlavními a paralelními spojnicemi z Libně do Hloubětína a na Černý Most, lze očekávat na obou místech komplikace.

V roce 1968 emigroval, v Německu vyvinul přístroj pro hledání ropy

22. 2. 2020 | Geolog a planetolog Jiří Březina se vrátil do rodné Prahy po padesáti letech strávených v emigraci. O svém neobyčejném životě vyprávěl žákům základní školy Břečťanová na Zahradním Městě, kde nyní žije.

Tatra vyrazila na cestu kolem světa. V Praze posádce mávaly stovky lidí

22. 2. 2020 | Fanoušci u pražského Rudolfina vyprovodili členy expedice Tatra kolem světa 2 na jejich cestu. Expediční vůz přijel na místo ze Staroměstského náměstí před 12.30, slavnostní odjezd výpravy se uskutečnil krátce po 14.00. Na místě bylo několik stovek lidí. Cestovatelé plánují během tří let ujet přibližně 270 000 kilometrů přes 69 zemí pěti kontinentů. Expedice chce navázat na výpravu Tatra kolem světa z konce 80. let minulého století. Jedním z hlavních cílů je podobně jako tehdy šířit dobré jméno ...

Česko znovu zasáhne silný vítr. Vydatný déšť může rozvodnit některé řeky

22. 2. 2020 | Do Česka dorazí v neděli nejenom velmi silný vítr, ale i déšť, který může rozvodnit některé toky. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin na první, tedy nejnižší povodňový stupeň platí od nedělního podvečera do půlnoci z pondělí na úterý. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zároveň zvýšil stupeň varování před silným větrem z nízkého na vysoký.

Kam s ním? U kontejnerů na Žižkově někdo „zařídil“ obývák

22. 2. 2020 | Na to, že se lidé stále zbavují objemného odpadu tím, že ho jednoduše vynosí k popelnicím, upozornila tento týden Praha 3 na svém facebookovém profilu.

V pražských školkách chybějí tisíce míst, říká analýza

22. 2. 2020 | Jedním slovem tragická. Tak by se dala označit dostupnost mateřských škol v Praze. Podle analýzy ministerstva práce a sociálních věcí je z tohoto pohledu situace v metropoli nejhorší v celém Česku.

Babiš: Čekáme na primátorovu reakci na návrh směn majetku

22. 2. 2020 | Směny majetku mezi hlavním městem a státem stále váznou. Premiér Andrej Babiš (ANO) a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nemohou najít společnou řeč. Oba tvrdí, že ten, kdo důležité dohody blokuje, je ten druhý.

KRÁTCE: Velikonoční trhy v centru začnou na konci března

22. 2. 2020 | /FOTOGALERIE 2019/ I přes stavbu mariánského sloupu se na Staroměstském náměstí letos uskuteční velikonoční trhy. Začnou 28. března a potrvají do 19. dubna. Organizátoři počítají s tím, že podobu tržiště upraví, aby se stavbě vyhnuli. Kromě Staroměstského náměstí se tržiště objeví i na náměstí Republiky a Václavském.

Ve Vysočanech opraví tramvajovou trať, která se propadá. Omezení čeká i Karlín

21. 2. 2020 | Pražský dopravní podnik (DPP) už za týden spustí velkou rekonstrukci tramvajové trati v Sokolovské ulici ve Vysočanech, kterou zahájí největší magistrátní firma letošní opravy. Provoz tramvají bude obousměrně omezen od příštího pátku až do 3. dubna. Úpravy se dotknou i zastávky Nádraží Vysočany, kde by se měla zvýšit bezpečnost cestujících, kteří zde přestupují na metro i na vlak. Už o tomto víkendu při rekonstrukci Negrelliho viaduktu opraví DPP tramvajovou trať v Karlíně. ...

Radní: Chceme, aby více lidí mohlo strávit poslední dny života doma

21. 2. 2020 | /INFOGRAFIKA/ Téměř dvě třetiny Pražanů umírají v nemocnicích. Tento fakt je v příkrém rozporu s výsledky průzkumů, ve kterých drtivá většina respondentů vyjadřuje přání strávit poslední dny života doma.

Praha chystá on-line zápisy do školky, kompletní digitalizaci brání zákony

21. 2. 2020 | Elektronické zápisy do mateřských škol budou letos na jaře pilotně vyzkoušeny na Jižním Městě. I tak ale budou muset rodiče s evidenčním listem k pediatrovi a osobně do školky, úplné digitalizaci totiž brání zákony. Hlavní město jedná o úpravě s ministerstvem školství.

Výzva pro čtenáře: Hlasujte, kdo v Praze a okolí dostane finanční dar

21. 2. 2020 | V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací. Vy nyní můžete díky hlasování v anketě pod článkem rozhodnout o tom, jaké instituci či domovu seniorů bude v Praze a okolí finanční dar poskytnut. ...

Matějská pouť začne v sobotu. Nabídne víc atrakcí, novinkou je i obří kolo

20. 2. 2020 | /FOTOGALERIE 2019/ Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, což je o patnáct více než loni. Ceny zůstaly stejné jako před rokem, tedy od 30 do 150 korun. Novináře o tom ve čtvrtek informoval organizátor Václav Kočka starší. Letošní novinkou bude například 55 metrů vysoké kolo s uzavřenými kabinkami nebo atrakce zvaná King, která návštěvníky přetáčí různými směry. Součástí pouti budou také farmářské trhy a 23. března se uskuteční den pro handicapovan ...

Město má s Pražskou tržnicí velké plány. Přijedou i bratři Formanové

20. 2. 2020 | Pražská (dříve Holešovická) tržnice letos ožije novým životem. Poté, co Praha v minulém roce převzala správu nad celým areálem, hodlá jej proměnit v živé místo s pestrou nabídkou obchodů, služeb a kulturního vyžití pro všechny generace. Areál Pražské tržnice, kde bývala městská jatka, slaví letos 125 let od svého založení a při této příležitosti nabídne pestrý kulturní program.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
22:12:09 | 24.02.2020Jan Bauer: Odpovědnost za zadržení Baláče nese společně s ministryní Maláčovou také premiér Babiš

Komentář místopředsedy sněmovního výboru pro sociální politiku Jana Bauera k policejnímu zásahu na ...

Češi opět na vrcholu slávy. Na ME v mushingu ve Švédsku získali další cenné kovy

24.02.2020 | Sport

PRAHA - Čeští musheři patří mezi světovou špičku v mushingu, tedy sportu, kde pes a člověk v různých disciplínách závodí jako jedna duše, jedno tělo. ...

V Praze na Žižkově se zřítila část střechy

24.02.2020 | Krimi

V ulici Cimburkova na Žižkově zasahovala 23. 2. kolem půlnoci jednotka z centrální stanice u pádu části rozestavěné střechy, která se zřítila dolů na ...Pondělí 24.2.2020
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.