PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Magazín

Za prvních 9 měsíců roku 2023 vzrostly prodeje vozů značky Dacia o 16,7 %

24.10.2023
Dacia za prvních 9 měsíců roku 2023 prodala celkem 493 511 osobních a užitkových vozů, což je o 16,7 % více než ve stejném období roku 2022. V samotném třetím čtvrtletí zaznamenala Dacia 148 124 prodejů, přičemž její objemy vzrostly o 2,4 % oproti 3. čtvrtletí roku 2022, což je z hlediska tržního podílu nejsilnější čtvrtletí roku.
Dacia Spring | Foto: Renault Česká republika, a.s.

ČTYŘI PILÍŘOVÉ MODELY STÁLE ROSTOU


Prodeje modelu Dacia Sandero dosáhly 199 516 prodaných vozů, což je o 18,3 % více než ve stejném období loňského roku. Sandero si od roku 2017* udržuje pozici lídra na trhu prodeje sooukromým zákazníkům v Evropě.

Dacia Duster s 154 460 prodanými kusy vzrostla o 4,1 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2022. Udržuje si tak své místo v první trojce prodejů soukromých SUV v Evropě*.

Dacia Jogger zaznamenala se 70 932 prodanými kusy za prvních 9 měsíců roku nárůst o 76,1 %. Vede retailové prodej segmentu C (bez SUV).

S počtem 44 262 prodaných vozů Spring je to o 40,6 % více než ve stejném období loňského roku. Udržuje si tak své místo v první trojce prodejů soukromých elektromobilů v Evropě.

POKROK NA VŠECH HLAVNÍCH EVROPSKÝCH TRZÍCH


Na evropském trhu prodejů soukromým osobám, který vzrostl o 16,9%, vzrostla Dacia o 19,6 %.

Tržní podíl Dacie na evropských prodejích soukromým osobám dosáhl 4,4 %, tj. +0,1 bodu ve srovnání se stejným obdobím (2022).

V retailovém prodeji zůstává Dacia s tržním podílem 8,4 %* v první evropské trojce.

Ve Francii, která je největším trhem značky Dacia, dosáhla značka za prvních 9 měsíců roku 2023 počtu 118 495 registrací osobních a užitkových vozů, což představuje nárůst o 23,2 % oproti roku 2022. Podíl na trhu soukromých vozidel dosáhl 9,1 %, což představuje nárůst o 0,5 bodu, a Dacia si tak udržela 3. místo v prodeji soukromých vozidel ve Francii.

Na trhu retailového prodeje je Dacia vedoucí značkou ve Francii.

- Sandero je nejprodávanějším modelem soukromým zákazníkům a 3. nejprodávanějším modelem ve všech prodejních kanálech.

- Spring je 2. nejprodávanějším elektromobilem jak z hlediska prodejů soukromým zákazníkům, tak i v rámci všech prodejních kanálů.

- Duster je nejprodávanějším SUV prodávaným soukromým zákazníkům.

- Jogger je na 1. místě v retailovém prodeji v segmentu C.

V Itálii se za prvních 9 měsíců roku 2023 prodalo 66 160 kusů soukromých a užitkových vozidel, což představuje nárůst o 29,3 %. Tržní podíl soukromých vozidel se zvýšil o 0,3 bodu. Na spotřebitelském trhu je Dacia stále na 1. místě s penetrací 9,3 % a dvěma modely v Top 3: Sandero č. 2 a Duster č. 3.

V Německu dosáhl objem 51 703 kusů osobních a užitkových vozidel, což je o 25,2 % více než ve stejném období roku 2022. Tržní podíl soukromých vozidel se zvýšil o 0,2 bodu.

- Dacia zaujímá 4. místo v maloobchodním prodeji se 3 modely v Top 15.

- Sandero je 3. nejprodávanějším vozem pro soukromé zákazníky a Duster 3. nejprodávanějším SUV na stejném kanálu.

Nárůst o 23 % zaznamenalo také Španělsko, kde se za prvních 9 měsíců roku 2023 prodalo 34 624 soukromých a užitkových vozů. Tržní podíl se zvýšil o 0,2 bodu. Z hlediska prodejů soukromým zákazníkům se Dacia umístila na 4. místě. Sandero vede jak v retailovém prodeji, tak v prodeji ve všech prodejních kanálech za prvních 9 měsíců roku.

V Rumunsku značka prodala 36 069 soukromých a užitkových vozů, což představuje nárůst o 29,2 %.

DACIA SI ZÍSKALA VÍCE NEŽ 8 MILIONŮ ZÁKAZNÍKŮ


V roce 2023 překročila Dacia hranici 8 milionů prodaných vozů. To znamená, že positioning a strategie značky Dacia si i nadále získávají zákazníky.

Výbava Extreme, představená na začátku roku 2023, zaznamenala velký úspěch a nyní tvoří 1/3 zákaznických objednávek.

Nabídka UP&GO vychází vstříc potřebám zákazníků značky Dacia: koupit si nové vozidlo s bohatou výbavou (UP) a rychlým dodáním (GO). Tuto nabídku si již vybralo více než 100 000 zákazníků.

Zdroj: Renault Česká republika, a.s.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Magazín

Co by měl udělat cizinec, než si rezervuje letenku do Prahy?

Máte ve svém blízkém okolí cizince, který se v brzké době chystá navštívit hlavní město České republiky? Pokud se vás ptal na rady a tipy ohledně toho, jak by se měl na návštěvu připravit - proberte s ním následující témata. Jedná se o základní, ale ...

Jste cizincem a pobýváte na území ČR? A zdravotní pojištění uzavřené máte?

Pro české občany je zdravotní pojištění povinné. Nezbytné ale je podle zákona pro cizince, kteří v ČR dlouhodobě pobývají. Jaké mají možnosti? ...

Vyhrávat ve velkém: top české kasinové destinace

Je možné v českých kasinech skutečně proměnit pár korun ve vysokou návratnost, jak se často kasina chvástají ve svých marketingových nástrojích a rekl ...

Jak získat profesionální vzhled s oblečením od TATUUM?

Chcete udělat dobrý dojem ve svém profesním životě, ale nevíte, jak se obléci vhodně k příležitosti? Značka TATUUM nabízí řešení pro ty, kteří si cení ...

Skleník, nebo plastový tunel? My máme jasno!

Chcete, aby vámi pěstované rostliny prosperovaly a dobře rostly? Aniž byste je byli nuceni ošetřovat chemickými postřiky? Pěstujte je v plastovém tune ...

Úterý 28.11.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes