PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Kultura, volný čas

Konec léta v Průhonickém parku ve znamení japonské kultury i ochutnávky vín

30.08.2023
Prázdniny jsou téměř u konce, ale v Průhonickém parku, zámku a botanické zahradě čeká na návštěvníky až do konce roku nabitý program. Letos poprvé si budou moci příznivci dobrého vína projít šestikilometrovou Vinnou stezku napříč parkem, již po třinácté zažít japonskou kulturu v jedinečné botanické zahradě, žasnout nad fascinujícím světem rostlin během vědeckých dílen, prožít podzimní a zimní čas na vlně moštování, koncertů vážné hudby a nedělních divadelních představení pro děti. Akce pořádá Botanický ústav AV ČR s partnery.
Japonský den | Foto: ibot.cas.cz

Vinná stezka


Již tuto sobotu, 2. září, mohou do parku zavítat všichni příznivci dobrého vína. Táborský festival vína připravil šestikilometrovou trasu, na které budou moci návštěvníci ochutnat přes 100 vzorků vín od 12 předních moravských, českých i zahraničních vinařství. Výběr vín bude od suchých po sladká, chybět nebudou růžová, sekty či frizzante, oblíbené tuzemské odrůdy i skvělá rakouská vína.

Startovní místa, kde návštěvníci obdrží skleničku, originální taštičku na ni a mapu s katalogem vín, budou u hlavního vstupu u zámku a u vstupu U Hájovny. Začátek akce je v 11 hodin. Po cestě bude k dispozici pestrá paleta občerstvení na piknikové louce, pramenitá voda bude zdarma dostupná po cestě.

Předprodej vstupenek je možný na www.festival-vina.cz

Japonský den


13. ročník oblíbeného Japonského dne v Průhonické botanické zahradě letos připadne na sobotu 9. září. Od 9 do 17 je připraven bohatý program jako výstava ikebany, ukázky lukostřelby, juda, tvarování bonsají, japonského divadla a šermu, kreativní workshopy, ochutnávka japonské kuchyně i obchůdky s drobnostmi a mnoho dalšího. Na místě bude možnost zakoupit bonsaje a přebytky kosatců z unikátních sbírek botanické zahrady.

Akce proběhne za účasti vzácných japonských hostů a koná se ve spolupráci s Česko-japonskou společností a Prague Sogetsu Study Group, pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Podzim v zahradě - Pomologický víkend


Průhonická botanická zahrada je známá zejména svými sbírkami kosatců, denivek, růží a pivoněk. Naleznete v ní ale také historický ovocný sad jabloní a hrušní, a proto je podzimní akce v zahradě již tradičně věnována pomologii. Během víkendu 16.-17. září si zájemci o ovocné odrůdy mohou přijít prohlédnout výstavu vzorků aktuálně zralých jabloní a hrušní, využít poradny k určování odrůd, vyzkoušet si moštování ovoce a prohlédnout pomologické arboretum zahrady v rámci komentované prohlídky. Připraveno je také malování v zahradě pro děti a prodej kosatců.

Akci pořádá Botanický ústavu AV ČR ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a Ústavem experimentální botaniky AV ČR. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Vědecké dílny


Den plný zábavy, bádání a botaniky čeká návštěvníky Průhonického parku 8. října. Akce začne v Rytířském sále průhonického zámku dětským divadelním představením Čarovná květina, ve kterém se hlavní hrdinka nechá omámit čertovskou květinou. Návštěvníci se následně mohou nechat omámit programem Vůně rostlin, který si na Malém a Velkém nádvoří zámku připravili pracovníci Botanického ústavu AV ČR. Dozví se na něm, proč rostliny voní a jak je možné vonné látky z rostlin využít. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Příznivci vážné hudby se mohou od října těšit na nový cyklus exkluzivních koncertů Zámecká hudební setkání, který pořádá společnost RegioArt.

Malí návštěvníci si závěr roku užijí s odpoledními divadelními představeními v Rytířském sále. 26. listopadu se mohou těšit na pohádku O Popelce Divadla nejen pro děti.

Autor: Mirka Dvořáková
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Kultura, volný čas

Nenechte si v září ujít open air Rádia Praha Kbely, hrajem! Vystoupí Lenny nebo Portless

V neděli 10. září ve 14 hodin odstartuje open air regionální stanice Českého rozhlasu Rádio Praha v pražských Kbelích, kde bylo před 100 lety zahájeno pravidelné rozhlasové vysílání. Akce s názvem Kbely, hrajem! v centrálním parku zabaví všechny ...

Výstava Nová vlast Československo, v pražské budově Akademie věd, představí osudy a přínos emigrantů z Ruska

Technici, přírodovědci, lékaři. Před bolševickým terorem prchal z Ruska výkvět inteligence. Mnozí emigranti našli nový domov v Československu a odvděč ...

Národní technické muzeum restaurovalo vzácné památky železniční historie a prezentuje je veřejnosti

Lokomotivy 210.001 "Serényi" a 411.019 "Conrad Vorlauf" mají velkou dokumentační hodnotu a v budoucnu se stanou stěžejními exponáty Muzea železnice a ...

Švandovo divadlo chystá Den otevřených dveří, poprvé pozve do Tvůrčího domu Elišky Peškové

Tradiční a oblíbený Den otevřených dveří ve Švandově divadle na Smíchově se letos uskuteční v sobotu 16. září od 10.30 do 18 hodin. Zájemce zde čekají ...

V atriu Armádního muzea Žižkov byla zahájena výstava Jiřího Sozanského Invaze 68

V Armádním muzeu Žižkov byla za přítomnosti řady významných hostů včetně ministryně obrany Jany Černochové a náčelníka Generálního štábu AČR generálpo ...

Sobota 30.9.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes