PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Kultura, volný čas

Konec léta v Průhonickém parku ve znamení japonské kultury i ochutnávky vín

30.08.2023
Prázdniny jsou téměř u konce, ale v Průhonickém parku, zámku a botanické zahradě čeká na návštěvníky až do konce roku nabitý program. Letos poprvé si budou moci příznivci dobrého vína projít šestikilometrovou Vinnou stezku napříč parkem, již po třinácté zažít japonskou kulturu v jedinečné botanické zahradě, žasnout nad fascinujícím světem rostlin během vědeckých dílen, prožít podzimní a zimní čas na vlně moštování, koncertů vážné hudby a nedělních divadelních představení pro děti. Akce pořádá Botanický ústav AV ČR s partnery.
Japonský den | Foto: ibot.cas.cz

Vinná stezka


Již tuto sobotu, 2. září, mohou do parku zavítat všichni příznivci dobrého vína. Táborský festival vína připravil šestikilometrovou trasu, na které budou moci návštěvníci ochutnat přes 100 vzorků vín od 12 předních moravských, českých i zahraničních vinařství. Výběr vín bude od suchých po sladká, chybět nebudou růžová, sekty či frizzante, oblíbené tuzemské odrůdy i skvělá rakouská vína.

Startovní místa, kde návštěvníci obdrží skleničku, originální taštičku na ni a mapu s katalogem vín, budou u hlavního vstupu u zámku a u vstupu U Hájovny. Začátek akce je v 11 hodin. Po cestě bude k dispozici pestrá paleta občerstvení na piknikové louce, pramenitá voda bude zdarma dostupná po cestě.

Předprodej vstupenek je možný na www.festival-vina.cz

Japonský den


13. ročník oblíbeného Japonského dne v Průhonické botanické zahradě letos připadne na sobotu 9. září. Od 9 do 17 je připraven bohatý program jako výstava ikebany, ukázky lukostřelby, juda, tvarování bonsají, japonského divadla a šermu, kreativní workshopy, ochutnávka japonské kuchyně i obchůdky s drobnostmi a mnoho dalšího. Na místě bude možnost zakoupit bonsaje a přebytky kosatců z unikátních sbírek botanické zahrady.

Akce proběhne za účasti vzácných japonských hostů a koná se ve spolupráci s Česko-japonskou společností a Prague Sogetsu Study Group, pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Podzim v zahradě - Pomologický víkend


Průhonická botanická zahrada je známá zejména svými sbírkami kosatců, denivek, růží a pivoněk. Naleznete v ní ale také historický ovocný sad jabloní a hrušní, a proto je podzimní akce v zahradě již tradičně věnována pomologii. Během víkendu 16.-17. září si zájemci o ovocné odrůdy mohou přijít prohlédnout výstavu vzorků aktuálně zralých jabloní a hrušní, využít poradny k určování odrůd, vyzkoušet si moštování ovoce a prohlédnout pomologické arboretum zahrady v rámci komentované prohlídky. Připraveno je také malování v zahradě pro děti a prodej kosatců.

Akci pořádá Botanický ústavu AV ČR ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a Ústavem experimentální botaniky AV ČR. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Vědecké dílny


Den plný zábavy, bádání a botaniky čeká návštěvníky Průhonického parku 8. října. Akce začne v Rytířském sále průhonického zámku dětským divadelním představením Čarovná květina, ve kterém se hlavní hrdinka nechá omámit čertovskou květinou. Návštěvníci se následně mohou nechat omámit programem Vůně rostlin, který si na Malém a Velkém nádvoří zámku připravili pracovníci Botanického ústavu AV ČR. Dozví se na něm, proč rostliny voní a jak je možné vonné látky z rostlin využít. Vstup na akci je v ceně vstupenky do Průhonického parku.

Příznivci vážné hudby se mohou od října těšit na nový cyklus exkluzivních koncertů Zámecká hudební setkání, který pořádá společnost RegioArt.

Malí návštěvníci si závěr roku užijí s odpoledními divadelními představeními v Rytířském sále. 26. listopadu se mohou těšit na pohádku O Popelce Divadla nejen pro děti.

Autor: Mirka Dvořáková
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Kultura, volný čas

Výstava Helena - 60 let na scéně představuje hvězdnou kariéru Heleny Vondráčkové

PRAHA - Galerie Tančící dům hostí od konce května jedinečnou výstavu Helena - 60 let na scéně, která poprvé představí zpěvačku Helenu Vondráčkovou skrze ucelený pohled na její mimořádnou kariéru. Více než 300 exponátů popisuje výjimečnou tvorbu a ...

Projekt Kulturní míle nabízí zvýhodněné vstupné do galerií a muzeí v centru Prahy

Od pondělí 15. července je možné v Praze navštívit vybrané galerie a muzea za zvýhodněnou cenu. Do projektu Kulturní míle je zapojených šest institucí ...

Výstava v Národním technickém muzeu představí inovace z Česka pro zdravější svět

Výstava s názvem "České mozky léčí svět" přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnolog ...

Praha získala část umělecké sbírky sochaře Zbyňka Sekala

Hlavní město získalo z pozůstalosti po zemřelé Marii Sekal uměleckou sbírku obrazů a soch. Jedná se především o díla, která vytvořil její manžel, význ ...

V Muzeu Policie ČR proběhne v sobotu 8. června policejní muzejní noc

Muzeum Policie ČR pořádá v sobotu 8. června 2024 policejní muzejní noc, kterou zahájí koncertem Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Návštěvníci si budou ...

Úterý 23.7.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes