PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Tento týden čeká pražské metro výměna pražců na trase C a další modernizace vlakového zabezpečovače na trase A

15.11.2022
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejícím prodlouženém víkendu pokračovat na trase C ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání - Florenc a zavedena náhradní autobusová doprava XC. Kromě toho DPP na trase A zrealizuje další etapu modernizace zabezpečovacího zařízení, proto bude ve středu 16. listopadu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Skalka - Depo Hostivař, a od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 pak v úseku Strašnická - Depo Hostivař.
Ilustrační snímek | Foto: DPP
DPP bude tentokrát měnit pražce na 2. traťové koleji v úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad, a na 1. staniční koleji ve stanici Muzeum C. Na výměně pražců, což je téměř výlučně manuální práce, se bude podílet zhruba 80 pracovníků. Ti během výluky odstraní 490 původních dřevěných pražců, které zde fungují ještě z doby zahájení provozu metra, tj. bezmála 50 let, a nahradí je betonovými.

Na trase A bude DPP od středy 16. listopadu modernizovat zabezpečovací zařízení ve stanici metra Depo Hostivař a Skalka.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO - LINKA C


Z důvodu opravy trati je od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání - Florenc.

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání - Vyšehrad - I. P. Pavlova - Muzeum - Hlavní nádraží - Florenc. Vzhledem k tomu, že na čtvrtek 17. listopadu 2022 jsou v centru Prahy ohlášeny demonstrace, přičemž pochod by měl být částečně veden také po magistrále a náhradní autobusová doprava XC bude během výluky jezdit převážně po ulicích 5. května, Legerova, Sokolská a Wilsonova, může během demonstrací docházet k narušování pravidelného provozu nejen náhradní dopravy XC, ale obecně povrchové MHD v dané oblasti.

Zastávky linky XC


směr Florenc
Pražského povstání - nástupní - v ulici Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce autobusové linky 904 směr Sídliště Stodůlky

Vyšehrad - v ulici 5. května, přibližně 50 metrů za křižovatkou s ulicí Lounských

I. P. Pavlova - v Legerově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Muzeum - v Legerově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Hlavní nádraží - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Florenc - výstupní - v ulici Ke Štvanici, v pravidelné zastávce autobusové linky 207 směr Staroměstská

směr Pražského povstání
Florenc - nástupní - v ulici Ke Štvanici, v pravidelné zastávce autobusové linky H1 směr Chodov

Hlavní nádraží - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

Muzeum - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

I. P. Pavlova - v Sokolské ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

Vyšehrad - v ulici 5. května, v zaslepeném vyústění ulice U Gymnázia

Pražského povstání - výstupní - v ulici Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce autobusové linky 134 směr Dvorce

Změny v zastávkách autobusů
Pro linky 134 a 193 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce, resp. výstupní) přibližně o 30 metrů dopředu.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO - LINKA A


STŘEDA 16. LISTOPADU 2022
Z důvodu modernizace zabezpečovacího zařízení je ve středu 16. listopadu 2022 je obousměrně přerušen provoz linky A metra mezi stanicemi Skalka - Depo Hostivař.

Jako náhradní dopravu DPP doporučuje v úseku Strašnická - Depo Hostivař využít pravidelnou tramvajovou linku 7 nebo v trase Radošovická/Staré Strašnice - Strašnická - Nové Strašnice - Depo Hostivař zavedenou tramvajovou linku 37.

ČTVRTEK 17. LISTOPADU - NEDĚLE 20. LISTOPADU 2022
Od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 je obousměrně přerušen provoz linky A metra mezi stanicemi Strašnická - Depo Hostivař.

Jako náhradní dopravu DPP doporučuje využít:
do stanice Skalka: prodlouženou autobusovou linku 125 a pravidelnou autobusovou linku 175.

do stanice Depo Hostivař: zavedenou tramvajovou linku 37 v trase Zahradní Město - Nádraží Zahradní Město - Strašnická - Limuzská - Depo Hostivař nebo pravidelnou tramvajovou linku 7.

Mezi stanicemi Skalka - Depo Hostivař je možné v obou etapách výluky využít autobusových linek 177, 195 a tramvajových linek 7, 16 a 37 se vzájemným přestupem v zastávce Limuzská.


Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Praha začíná aktivně řešit nedostatek zdravotníků

Závěry analýzy zaměřené na nedostatek lékařů ve vybraných oborech včera představila náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví Alexandra Udženija společně s ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) Ladislavem Duškem. ...

Výměna protihlukové stěny na dálnici D5 u Drahelčic končí

Výměna protihlukové stěny u Drahelčic na dálnici D5 v km 4 - 5 směr Plzeň končí a s tím i dopravní omezení. Práce zabraly pouhý jeden měsíc a pár dní. ...

ŘSD: Vrcholí tendr na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Kutrovice - Panenský Týnec

Právě v těchto dnech vrcholí výběrové řízení na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Kutrovice - Panenský Týnec. Trasu dlouhou bezmála 7 kilometrů ...

Praha 12 otevřela Na Beránku nejdelší betonový modulární pumptrack

Ve čtvrtek 6. června 2024 byl oficiálně zahájen provoz nové pumptrackové dráhy Na Beránku (roh ulic Urbánkova a Pertoldova). Jedná se o unikátní modul ...

ŘSD: Rekonstrukce mostu na silnici I/12 v Úvalech u Prahy zahájena

V Úvalech u Prahy na silnici I/12, v ulici u Přeložky, byla započata úplná rekonstrukce mostu. Akce, jejímž smyslem je demolice starého a výstavba nov ...

Pátek 21.6.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes