PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Piráti odstartovali kampaň do podzimních senátních voleb

29.05.2022
PRAHA - Piráti v neděli 29. května zahájili kampaň do podzimních senátních voleb. Během akce v Riegrových sadech představili sedmičku kandidátek a kandidátů na senátory a jejich hlavní priority. Mezi ně patří například ochrana právního demokratického státu, podpora chytrých ekonomických trendů, nezávislé a levné energetiky, kontrola politiků a poctivého hospodaření, důchodová reforma či ochrana životního prostředí i zdraví občanů. Sedmičku známých kandidátů v blízké době doplní další, jakmile budou schválení celostátním fórem Pirátů.
Foto: pirati.cz
"V Senátu máme nyní pirátské senátory Lukáše Wagenknechta, Adélu Šípovou a rovněž čtyři senátory zvolené s naší podporou. Věřím, že naší pirátskou posádku letos posílíme. Máme kvalitní kandidáty, kteří za sebou mají odpracovaný kus práce a jasné smysluplné vize pro další rozvoj naší země. Kteří mají odvahu dělat, co je správné. A takové lidi naše země opravdu potřebuje," uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš, který celou akci moderoval společně s 2. místopředsedkyní Pirátů Hanou Hajnovou.

Kandidátkou na Praze 6, v obvodě č. 25, je Dana Balcarová, která z pozice poslankyně i místní zastupitelky bojovala za ochranu lepšího životního prostředí a zdraví občanů. Zasadila se například o ukončení spalování uhlí v energetice do roku 2033 nebo zákaz klecového chovu slepic. I jako senátorka se hodlá zasazovat o moderní a ohleduplnou společnost. "Chci podporovat mimo jiné rychlý rozvoj komunitní energetiky, která umožní snížit cenu energie pro občany a je cestou k soběstačnosti a nezávislosti na nedemokratických režimech. Další důležitým tématem je pro mě i ochrana kvality vody. Mám předem připravené návrhy na změnu vodního zákona, které lépe chrání zdroje vody před znečištěním," popsala Balcarová.

V obvodě č. 16 - Beroun bude za Piráty kandidovat právník Martin Karim. Za svůj zásadní úkol považuje reformu důchodového systému, který bude férový pro všechny a občané v něj budou mít důvěru: "Chci pomáhat slabším a zranitelným a pomoci zastavit probíhající likvidaci demokratických principů a právního státu. Posílím důvěru voličů v náš důchodový systém a využiji při tom své zkušeností z praxe v sociální oblasti i právu."

Martin Kákona bude kandidovat v Táboře, obvodě č. 13. Sdělil, že i mezi jeho cíle patří zvládnutí klimatické i ekonomické krize: "Nesmíme si nechat zemědělskou půdu zastavět sklady a montovnami. Potřebujeme firmy s vysokou přidanou hodnotou, které pomohou zajistit větší potravinovou, technologickou a energetickou nezávislost nejen Táborsku, ale i Česku a státům celé Unie."

V obvodě č. 37 - Jičín bude Piráty reprezentovat Marta Martinová. Prozradila, že také jejím cílem bude ochrana zájmu zranitelných spoluobčanů: "Ve všech profesích, jimiž jsem za život prošla, jsem se potýkala s dopady politických rozhodnutí, která šla často spíš na ruku mocným, než aby umožňovala důstojnější život obyčejným lidem. To chci změnit."

Podle Víta Šnajdra, který bude kandidovat v Kutné Hoře, v obvodě č. 40, je třeba posílit proevropské zaměření a hodnoty demokracie a právního státu: "Transparentní a lidštější podoba státní správy, víc úcty k občanským svobodám a proevropské směřování jsou zásadní principy, které prosazuji roky v Kutné Hoře. Jinak tomu nebude ani v Senátu."

Bohdan Vaněk, kterému dali Piráti důvěru pro kandidaturu v obvodě č. 1 - Karlových Varech, vidí jako svůj zásadní úkol využít chytře potenciál České republiky: "V Senátu se chci soustředit na podporu rozvoje firem, chytrých trendů, hodnotných pracovních míst. Této oblasti se jako matematik, ekonom a manažer rozvojových projektů věnuji již téměř dvacet let. Cítím, že s obrovským rozvojem technologií a průmyslu se leckdy bohužel ztrácí jasná hranice mezi prospěchem a škodou. Nesmíme se nechat strhnout jednoduchým krátkozrakým řešením. Proto se zasadím o zachování pestré a zdravé přírody."

Filip Vítek vnímá otevřenou komunikaci mezi politiky a občany jako jeden z hlavních prvků, kterým může Senát vrátit důvěru lidem v politiky. Kandiduje v obvodě č. 11, Blansko. "Lidé Senátu nevěří. Proto budu dělat vše pro zlepšení jeho jména, protože Senát nemá být jen sbírkou šedivých lékařů a advokátů. Věřím, že v Senátu mohou pracovat muži a ženy s energií a životním nadšením. Chci pomoci řešit problémy, které trápí náš region. Od R43 až po nedostatek financí v Sudické školce. Chci podpořit pirátské hodnoty, které jsou mi tak blízké. Svobodu, toleranci, otevřenost."

Zdroj: Pirátská strana
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Národní pedagogické muzeum a knihovna JAK bude mít od 1.8. novou ředitelku

S účinností k 1. srpnu 2024 jmenoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek na základě výsledků výběrového řízení do funkce ředitelky Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského, které je příspěvkovou organizací ...

Ministerstvo financí: Auditoři vystoupí na podzimní zakázkové tour v krajských městech

V říjnu odstartuje v Praze série konferencí určená pro zadavatele veřejných zakázek s názvem "VZ Tour 2024 - Inspirace a inovace ve veřejných zakázkác ...

Na tratích ve Středočeském kraji jezdí už šest RegioFoxů v barvách PID

Už šest moderních motorových jednotek RegioFox PID vozí cestující na tratích ve Středočeském kraji. Jednotky s čísly 004, 005, 008, 018, 019 a 020 voz ...

Hlavní město Praha našlo pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve 12 pražských lokalitách

Praha uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit ekologicky šetrné hospodaření na 187 hektarech v lokalitá ...

Praha pošle 1,3 milionu korun Nemocnici Milosrdných sester na nákup ultrazvukového diagnostického přístroje

Radní hl. m. Prahy odsouhlasili poskytnutí finančních prostředků formou individuální účelové investiční dotace v celkové výši 1 345 000 korun Nemocnic ...

Středa 24.7.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes