PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Piráti odstartovali kampaň do podzimních senátních voleb

29.05.2022
PRAHA - Piráti v neděli 29. května zahájili kampaň do podzimních senátních voleb. Během akce v Riegrových sadech představili sedmičku kandidátek a kandidátů na senátory a jejich hlavní priority. Mezi ně patří například ochrana právního demokratického státu, podpora chytrých ekonomických trendů, nezávislé a levné energetiky, kontrola politiků a poctivého hospodaření, důchodová reforma či ochrana životního prostředí i zdraví občanů. Sedmičku známých kandidátů v blízké době doplní další, jakmile budou schválení celostátním fórem Pirátů.
Foto: pirati.cz
"V Senátu máme nyní pirátské senátory Lukáše Wagenknechta, Adélu Šípovou a rovněž čtyři senátory zvolené s naší podporou. Věřím, že naší pirátskou posádku letos posílíme. Máme kvalitní kandidáty, kteří za sebou mají odpracovaný kus práce a jasné smysluplné vize pro další rozvoj naší země. Kteří mají odvahu dělat, co je správné. A takové lidi naše země opravdu potřebuje," uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš, který celou akci moderoval společně s 2. místopředsedkyní Pirátů Hanou Hajnovou.

Kandidátkou na Praze 6, v obvodě č. 25, je Dana Balcarová, která z pozice poslankyně i místní zastupitelky bojovala za ochranu lepšího životního prostředí a zdraví občanů. Zasadila se například o ukončení spalování uhlí v energetice do roku 2033 nebo zákaz klecového chovu slepic. I jako senátorka se hodlá zasazovat o moderní a ohleduplnou společnost. "Chci podporovat mimo jiné rychlý rozvoj komunitní energetiky, která umožní snížit cenu energie pro občany a je cestou k soběstačnosti a nezávislosti na nedemokratických režimech. Další důležitým tématem je pro mě i ochrana kvality vody. Mám předem připravené návrhy na změnu vodního zákona, které lépe chrání zdroje vody před znečištěním," popsala Balcarová.

V obvodě č. 16 - Beroun bude za Piráty kandidovat právník Martin Karim. Za svůj zásadní úkol považuje reformu důchodového systému, který bude férový pro všechny a občané v něj budou mít důvěru: "Chci pomáhat slabším a zranitelným a pomoci zastavit probíhající likvidaci demokratických principů a právního státu. Posílím důvěru voličů v náš důchodový systém a využiji při tom své zkušeností z praxe v sociální oblasti i právu."

Martin Kákona bude kandidovat v Táboře, obvodě č. 13. Sdělil, že i mezi jeho cíle patří zvládnutí klimatické i ekonomické krize: "Nesmíme si nechat zemědělskou půdu zastavět sklady a montovnami. Potřebujeme firmy s vysokou přidanou hodnotou, které pomohou zajistit větší potravinovou, technologickou a energetickou nezávislost nejen Táborsku, ale i Česku a státům celé Unie."

V obvodě č. 37 - Jičín bude Piráty reprezentovat Marta Martinová. Prozradila, že také jejím cílem bude ochrana zájmu zranitelných spoluobčanů: "Ve všech profesích, jimiž jsem za život prošla, jsem se potýkala s dopady politických rozhodnutí, která šla často spíš na ruku mocným, než aby umožňovala důstojnější život obyčejným lidem. To chci změnit."

Podle Víta Šnajdra, který bude kandidovat v Kutné Hoře, v obvodě č. 40, je třeba posílit proevropské zaměření a hodnoty demokracie a právního státu: "Transparentní a lidštější podoba státní správy, víc úcty k občanským svobodám a proevropské směřování jsou zásadní principy, které prosazuji roky v Kutné Hoře. Jinak tomu nebude ani v Senátu."

Bohdan Vaněk, kterému dali Piráti důvěru pro kandidaturu v obvodě č. 1 - Karlových Varech, vidí jako svůj zásadní úkol využít chytře potenciál České republiky: "V Senátu se chci soustředit na podporu rozvoje firem, chytrých trendů, hodnotných pracovních míst. Této oblasti se jako matematik, ekonom a manažer rozvojových projektů věnuji již téměř dvacet let. Cítím, že s obrovským rozvojem technologií a průmyslu se leckdy bohužel ztrácí jasná hranice mezi prospěchem a škodou. Nesmíme se nechat strhnout jednoduchým krátkozrakým řešením. Proto se zasadím o zachování pestré a zdravé přírody."

Filip Vítek vnímá otevřenou komunikaci mezi politiky a občany jako jeden z hlavních prvků, kterým může Senát vrátit důvěru lidem v politiky. Kandiduje v obvodě č. 11, Blansko. "Lidé Senátu nevěří. Proto budu dělat vše pro zlepšení jeho jména, protože Senát nemá být jen sbírkou šedivých lékařů a advokátů. Věřím, že v Senátu mohou pracovat muži a ženy s energií a životním nadšením. Chci pomoci řešit problémy, které trápí náš region. Od R43 až po nedostatek financí v Sudické školce. Chci podpořit pirátské hodnoty, které jsou mi tak blízké. Svobodu, toleranci, otevřenost."

Zdroj: Pirátská strana
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

V Česku klesá porodnost, tento trend bude zřejmě pokračovat

V České republice se rodí méně dětí. Průměrný počet dětí narozených jedné ženě, loni meziročně klesl z 1,83 na 1,66. Zatímco v minulosti jsme byli v tomto parametru na špičce Evropy, tak nyní už tomu tak není a situace se bude zřejmě v dalších ...

Nová pamětní dvousetkoruna ČNB připomíná 100 let rozhlasového vysílání

Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci v nominální hodnotě 200 Kč, která připomíná výročí 100 let od zahájení pravidelného vysílání Českos ...

ČOI: Vánoční řetěz s LED diodami může způsobit úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná ...

Praha finančně podpoří rozšiřující se provoz Potravinové banky

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila poskytnutí finančních prostředků Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj formou jednorázové ...

Stavba dálnice D4 je po dvou letech prací hotova téměř z poloviny

Stavba dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti infrastruktury, je dva roky od zahájení prací hotova téměř z poloviny. Cel ...

Neděle 28.5.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes