PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Semifinále celostátní soutěže Dívka roku 2018

11.04.2018
PRAHA - Dívka roku je celostátní soutěž pro dívky 13 - 15 let, jde o ojedinělou akci v České republice tohoto typu a této věkové kategorie. Letos probíhá již 29. ročník.
Ilustrační snímek | Foto: Dana Kriso Photography
V soutěži převažuje snaha po výchovných aspektech nad snahami pro uplatnění dívek v oblasti modelingu a show byznysu. Přesto soutěž nepostrádá ani tyto motivační prvky, protože v ní jde o to dokázat, že i hezká děvčata jsou chytrá a že tato kombinace, tj. kombinace inteligence a krásy by jim měla pomoci v životním uplatnění.

Po celé ČR proběhla základní kola, 4 dívky z každého kola postoupily do castingu ČR. 48 dívek soutěžilo o postup do semifinále, postoupit mohlo jen 16 dívek. V pátek 6. 4. 2018 se uskutečnilo semifinále na Statku u Prahy ve Škvorci. Obě kola moderovali dva sympaťáci a skvělý moderátoři David Gránský a Jakub Kotek, kteří dostali také možnost volby "divoké karty", společně s loňskou Dívkou roku 2017, vybrat si jednu soutěžící do semifinále.

Semifinalistky soutěžily ve čtyřech disciplínách - rozhovor, volná disciplína, pohybová disciplína a přehlídka v šatech f. POSH me. Nejvíce porotu zaujaly volné disciplíny, od folklórního zpěvu, přes discodance, výrazový tanec, až po balet. "Dívky jsou v letošním roce opravdu šikovné a vyrovnané, každá je pro mě originál. Porota neměla rozhodování vůbec lehké. Dívky, které nepostoupily do finále, se mohou přihlásit příští rok znova," prozradila Kristýna Sklenářová ze Spolku Dívka, zároveň produkční a choreografka.

Semifinále svým vystoupení podpořili zpěváci Julián Záhorovský a Vojtěch Drahokoupil. "Na Dívce roku jsem poprvé vystupoval před 14 lety, takže některé dívky nebyly ještě ani na světě. Což je teda strašné (smích). Díky pořadatelkám za pozvání, opět to byla skvělá a profesionální akce, už teď se těším na finále," řekl nadšený Julián.

O osudu dívek rozhodovala také herečka a zpěvačka Eva Burešová, která dorazila s celou rodinkou, partnerem a synem Nathanielem v kočárku: "Už třetí rok usedám do lavice porotců a vybírám Dívku roku. Pro mě jsou všechny dívky Dívkou každého roku, všechny jste krásné."
V porotě také zasedli: zpěvačky Elis Mrázová a Kate Matl, baletní mistr Vlastimil Harapes, herec Braňo Polák, "sporťák" Martin Čermák, tanečnice Zuzana Šťastná a další.

Vzkaz pro všechny dívky od Dívky roku 2017: "Měj ráda hlavně samu sebe, protože jsi úžasná. Láska k sobě je těžká, ale strašně důležitá věc. Přijdeš-li si totiž krásná pro sebe, pak jsi šťastná a vyzařuje z tebe přirozená krása i do okolí," vzkázala dívkám Monika Täuberová.

"Sedmým rokem spolupracujeme s Nadačním fondem Krtek, dětskou onkologií v Brně. Výtěžek z finálového večera bude darován Nadačnímu fondu na projekt Domácí péče," řekla Iva Dymešová, Spolek Dívka.

Finalistky 2018:
Valérie Hlinovská, Anika Caitlyn Gibsonová, Natálie Papugová, Anna Marie Mařáková, Sofie Fritscherová, Klára Olszowská, Denisa Machovcová, Sarah Horáková, Klára Faltusová, Adéla Pejchová.

Celostátní finále se bude konat 7. 5.2018 v Divadle pod Palmovkou v duchu ZEMĚ. Předprodej vstupenek bude zahájen 12. 4. 2018 přes goout.cz. Moderuje David Gránský

Vystoupí: Vašek Noid Bárta, Roman Vojtek a Petra Vraspírová, Eva Burešová, Kate Matl.
Hosté: Iveta Vítová, Kristýna Kubíčková, Elis Mrázová, Lenka Vacvalová, Petr Vondráček, Miro Šmajda, Vlastimil Harapes, Martin Čermák, Julián Záhorovský, a další...

Soutěž by se neobešla bez těchto generálních partnerů: Fotolab, Statek u Prahy, Pohádkové šaty, Dynamic Invest Group, Eurex.

Více info na www.divkaroku.cz.

Kampaň na kvalitní potraviny boduje

PRAHA - Čeští zákazníci už vědí, co je kvalita potravin. Kampaň boduje u spotřebitelů, pochvalují si ji obchodní řetězce a sklízí vavříny od samotných odborníků. Ukázaly to výsledky kampaně na podporu kvalitních potravin za poslední dva roky, které ...

Jak předejít špatnému influencer marketingu?

19.04.2018 | Z regionu

Takzvaný influencer marketing se dostává do popředí. Loni se o něm hodně diskutovalo a křivka třeba na Google Trends letí vzhůru i letos. Firmy zvyšuj ...

Zvukový límec Bose SoundWear Companion na našem trhu

19.04.2018 | Další

PRAHA - Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR, uvádí dnes do prodeje zvukový límec Bose SoundWear Companion. Jedná se o po ...

Cestovní pojištění jen s připojištěním odpovědnosti

19.04.2018 | Další

Připojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění pro klienty ERGO pojišťovny nabývá na významu. Jak vyplývá z jejích statistik, právě tato polož ...

Ostrava je Městem pro byznys 2017!

19.04.2018 | Z regionu

Moravskoslezská metropole se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos ...Čtvrtek 19.4.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.