PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Semifinále celostátní soutěže Dívka roku 2018

11.04.2018
PRAHA - Dívka roku je celostátní soutěž pro dívky 13 - 15 let, jde o ojedinělou akci v České republice tohoto typu a této věkové kategorie. Letos probíhá již 29. ročník.
Ilustrační snímek | Foto: Dana Kriso Photography
V soutěži převažuje snaha po výchovných aspektech nad snahami pro uplatnění dívek v oblasti modelingu a show byznysu. Přesto soutěž nepostrádá ani tyto motivační prvky, protože v ní jde o to dokázat, že i hezká děvčata jsou chytrá a že tato kombinace, tj. kombinace inteligence a krásy by jim měla pomoci v životním uplatnění.

Po celé ČR proběhla základní kola, 4 dívky z každého kola postoupily do castingu ČR. 48 dívek soutěžilo o postup do semifinále, postoupit mohlo jen 16 dívek. V pátek 6. 4. 2018 se uskutečnilo semifinále na Statku u Prahy ve Škvorci. Obě kola moderovali dva sympaťáci a skvělý moderátoři David Gránský a Jakub Kotek, kteří dostali také možnost volby "divoké karty", společně s loňskou Dívkou roku 2017, vybrat si jednu soutěžící do semifinále.

Semifinalistky soutěžily ve čtyřech disciplínách - rozhovor, volná disciplína, pohybová disciplína a přehlídka v šatech f. POSH me. Nejvíce porotu zaujaly volné disciplíny, od folklórního zpěvu, přes discodance, výrazový tanec, až po balet. "Dívky jsou v letošním roce opravdu šikovné a vyrovnané, každá je pro mě originál. Porota neměla rozhodování vůbec lehké. Dívky, které nepostoupily do finále, se mohou přihlásit příští rok znova," prozradila Kristýna Sklenářová ze Spolku Dívka, zároveň produkční a choreografka.

Semifinále svým vystoupení podpořili zpěváci Julián Záhorovský a Vojtěch Drahokoupil. "Na Dívce roku jsem poprvé vystupoval před 14 lety, takže některé dívky nebyly ještě ani na světě. Což je teda strašné (smích). Díky pořadatelkám za pozvání, opět to byla skvělá a profesionální akce, už teď se těším na finále," řekl nadšený Julián.

O osudu dívek rozhodovala také herečka a zpěvačka Eva Burešová, která dorazila s celou rodinkou, partnerem a synem Nathanielem v kočárku: "Už třetí rok usedám do lavice porotců a vybírám Dívku roku. Pro mě jsou všechny dívky Dívkou každého roku, všechny jste krásné."
V porotě také zasedli: zpěvačky Elis Mrázová a Kate Matl, baletní mistr Vlastimil Harapes, herec Braňo Polák, "sporťák" Martin Čermák, tanečnice Zuzana Šťastná a další.

Vzkaz pro všechny dívky od Dívky roku 2017: "Měj ráda hlavně samu sebe, protože jsi úžasná. Láska k sobě je těžká, ale strašně důležitá věc. Přijdeš-li si totiž krásná pro sebe, pak jsi šťastná a vyzařuje z tebe přirozená krása i do okolí," vzkázala dívkám Monika Täuberová.

"Sedmým rokem spolupracujeme s Nadačním fondem Krtek, dětskou onkologií v Brně. Výtěžek z finálového večera bude darován Nadačnímu fondu na projekt Domácí péče," řekla Iva Dymešová, Spolek Dívka.

Finalistky 2018:
Valérie Hlinovská, Anika Caitlyn Gibsonová, Natálie Papugová, Anna Marie Mařáková, Sofie Fritscherová, Klára Olszowská, Denisa Machovcová, Sarah Horáková, Klára Faltusová, Adéla Pejchová.

Celostátní finále se bude konat 7. 5.2018 v Divadle pod Palmovkou v duchu ZEMĚ. Předprodej vstupenek bude zahájen 12. 4. 2018 přes goout.cz. Moderuje David Gránský

Vystoupí: Vašek Noid Bárta, Roman Vojtek a Petra Vraspírová, Eva Burešová, Kate Matl.
Hosté: Iveta Vítová, Kristýna Kubíčková, Elis Mrázová, Lenka Vacvalová, Petr Vondráček, Miro Šmajda, Vlastimil Harapes, Martin Čermák, Julián Záhorovský, a další...

Soutěž by se neobešla bez těchto generálních partnerů: Fotolab, Statek u Prahy, Pohádkové šaty, Dynamic Invest Group, Eurex.

Více info na www.divkaroku.cz.

ČSSZ informuje: Státní svátky počátkem července přinesou důchody dříve

PRAHA - Státní svátky Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa, které připadají na 5. a 6. července, posunou výplatu důchodů s výplatními termíny 4 a 6 dopředu. Důchody vyplácené Českou správou sociálního ...

Žloutenka zabije ročně až 1,5 milionu lidí po celém světě

29.06.2018 | Z regionu

PRAHA - Hepatitida neboli lidově žloutenka je vážné onemocnění vyvolávající zánět a další postižení jater.2 Vyskytuje se po celém světě a její následk ...

Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti prodejny Lidl v Horoměřicích

27.06.2018 | Z regionu

V Horoměřicích začala v tomto týdnu fungovat nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl ji mohou využívat zcela zdarma a b ...

Zahajte víkend na lodi Kayak Beach Bar

27.06.2018 | Kultura

PRAHA - Přemýšlíte nad tím, kam v pátek večer vyrazit v Praze pořádně zapařit? Jestli patříte mezi milovníky dobré zábavy a kvalitní elektronické muzi ...

Mystic Sk8 Cup 2018: přední světoví skateboardisté i koncerty zahraničních kapel

27.06.2018 | Kultura

PRAHA - Pražský ostrov Štvanice se stane již po čtyřiadvacáté dějištěm jednoho z největších skateboardových závodů v Evropě. Ve dnech 29. června až 1. ...Středa 18.7.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.