PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Z regionu » Zpravodajství iDNES.cz - Praha a střední Čechy

Z regionu

Zpravodajství iDNES.cz - Praha a střední Čechy Zdroj: Zpravodajství iDNES.cz - Praha a střední Čechy |

Muž počmáral desítky aut růžovými kosočtverci, předtím se oháněl pistolí a tyčí

14. 6. 2024 | Kosočtverce na více než devadesát vozidel nakreslil růžovou křídovou fixou muž v Praze 8. Policistům se pak k činu na místě přiznal. Ještě předtím, než začal čmárat na auta, ale pětatřicetiletý muž ohrožoval jiného člověka zbraní a kovovou tyčí. Policisté ho zadrželi a poté putoval do léčebny v Bohnicích. Za vyhrožování zbraní mu hrozí až tříleté vězení.

V pražských Vršovicích srazilo seniora na přechodu auto, na místě zemřel

14. 6. 2024 | Ráno došlo ve Vršovické ulici v Praze 10 ke střetu osobního vozu s chodcem. Přibližně 70letý muž utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Pražští policisté pátrali po sedmnáctileté dívce, která odešla z kulturní akce

14. 6. 2024 | Kriminalisté úspěšně pátrali po sedmnáctileté dívce, která minulou sobotu odešla z kulturní akce v Praze a od té doby o sobě nedala vědět. Obavy o její osud panovaly také kvůli tomu, že denně bere léky, které nesmí dlouhodobě vysadit.

Praha nikdy nespí, říká řecký herec, který přišel za láskou. Těší ho ceny piva

13. 6. 2024 | Až do svých jednadvaceti žil Charles Simos Zeind v Řecku, poté studoval ve Velké Británii a pobýval i v dalších zemích. Do Prahy se přistěhoval před sedmi lety za svou tehdejší láskou. I když se nakonec rozešli, rozhodl se, že zůstane. „Našel jsem tu své poslání,“ líčí Řek, který po práci u počítače spěchá do divadelního světa. Hraje i v seriálech a reklamách.

Náklaďák strhl trolej. Omezil pět linek v Praze, jezdily náhradní autobusy

13. 6. 2024 | Poškozené trolejové vedení omezilo v Praze dopravní spojení Albertov – Otakarova, a to v obou směrech. Vedení narušil nákladní automobil. Provoz byl obnoven před 19:00.

V Sedlci znovu poskládali kosterní pyramidu. Má pět metrů a je v ní 1500 lebek

13. 6. 2024 | Geometrické funkce, fyzikální zákony i chemické reakce. S tím vším si museli poradit odborníci v kutnohorském kostele Všech svatých, kteří po čtyřech letech náročných prací dokončili sestavování první ze čtyř kosterních pyramid. Do speciální dřevěné konstrukce vsadili mimo jiné téměř 1 500 lebek či více než 15 tisíc holenních kostí.

Lítačka s obkladem. Vyjde limitovaná edice karet k 50. výročí provozu metra

13. 6. 2024 | Od pondělí 17. června si budou moci zájemci pořídit limitovanou edici karty Lítačka. K příležitosti 50. výročí zprovoznění metra vydává Dopravní podnik (DPP) společně s Operátorem ICT (OICT) kartu se speciálním designem – pro Prahu typickými obklady. Karty budou k dostání na kontaktních místech DPP. Pro zájemce je připravených 20 tisíc kusů.

Muž osahával v pražském akvaparku děti, je ve vazbě. Policie hledá další oběti

13. 6. 2024 | Pražská policie hledá svědky a případné oběti v případu sexuálního obtěžování v akvaparku v Praze 5. Cizince, který se podle nich činu dopustil, zadrželi počátkem června. Muži, kterého viní ze znásilnění, hrozí až 12 let vězení.

Na ozdravném pobytu se dětem rozjely zažívací potíže, záchranáři jich šest odvezli

13. 6. 2024 | Šest dětí a dva dospělí v noci převezli záchranáři z hotelu Orlík na Příbramsku do nemocnice. Objevily se u nich zažívací potíže. Zda problémy souvisí se špatným jídlem, zjišťuje hygiena.

Z požáru v alzheimer centru policie viní tři lidi a firmu. V ohni zahynuly dvě ženy

13. 6. 2024 | Po dvou letech ukončili středočeští kriminalisté vyšetřování požáru Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. Na základě odborných posudků sdělili obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti třem lidem a jedné právnické osobě. Při požáru v červnu 2022 zemřely dvě ženy.

Bezcitně zabil otce dítěte. Za vraždu řidiče Boltu soud potvrdil 17,5 roku

13. 6. 2024 | Ivan Pašku, který ubodal řidiče Boltu na pražském sídlišti Černý Most a odjel s jeho autem, si odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest ve čtvrtek pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je také vyhoštění z Česka na neurčitou dobu a povinnost zaplatit pozůstalým odškodné 1,4 milionu korun. Mladík z Ukrajiny se k naplánované vraždě přiznal.

O tři metry výš za 17 minut. Štvanická lávka povodním odolá, ukázal test

13. 6. 2024 | Většina Pražanů ještě spala, u oblíbené Štvanické lávky bylo však už ve čtyři hodiny ráno rušno. Technická správa komunikací (TSK) totiž testovala zařízení, které má v případě povodní ochránit loni otevřenou lávku před velkou vodou. „Zkouška proběhla bez sebemenších komplikací, vše je plně funkční, lávka se zvedla,“ sdělila k testu mluvčí TSK Barbora Lišková.

Priske zamával, jeho asistent Friis povýšil. Kam se teď vydá Sparta?

13. 6. 2024 | Že by chtěl zrovna tohle řešit, když konečně po dlouhých letech vyléčí fotbalovou princeznu? Jen co vykouzlil chvíle klidu a mohl si jako nezaujatý pozorovatel vychutnávat mistrovství Evropy, které právě startuje, musel si Tomáš Rosický poradit se zásadním problémem. Proč měnit trenéra, který byl tak úspěšný? A komu svěřit svůj tým?

Staví se další část Smíchov City, vznikne centrála České spořitelny i hotel

13. 6. 2024 | Developerská společnost Sekyra Group zahájila stavbu další, jižní části nové čtvrti na parcelách kolem bývalého smíchovského nákladového nádraží v Praze. Informovali o tom zástupci investora, státu, hlavního města a České spořitelny, která bude mít v místě novou centrálu. Stavba celého projektu začala v roce 2020 a vyjde na 35 miliard korun, dalších 15 miliard korun budou stát veřejné investice.

Náklaďák v tunelu Blanka naboural v koloně jedenáct aut, na odpoledne ho uzavřel

12. 6. 2024 | Nehoda jedenácti osobních aut a nákladního vozu uzavřela v Praze Dejvický a Bubenečský tunel ve směru na Troju. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Tunel byl neprůjezdný celé středeční odpoledne. Provoz se do něj opět vrátil po 19. hodině.

Vlezte mi... na záda. Krysy v Říčanech baví i pobuřují, socha je částí výstavy

12. 6. 2024 | Kontroverzní reakce vzbudila socha Kryštofa Hoška umístěná na střeše pošty v Říčanech u Prahy. Plastika zobrazující dvě krysy, z nichž jedna leze druhé na záda, pobouřila část veřejnosti, protože poloha zvířat evokuje kopulaci. Socha je součástí výstavy ve veřejném prostoru Vidím sochy – zaHLEDĚNÍ, její kurátorka říká, že právě i vyvolávání různých emocí a myšlenek je smyslem uměleckých děl.

Nadšení, hrdost. Jsem připravený a jdeme se rvát, hlásí nový kouč Friis

12. 6. 2024 | Když mu sportovní ředitel Tomáš Rosický nabídl, aby sparťanské fotbalisty převzal po Brianu Priskem, Lars Friis měl hned jasno. „Neváhal jsem ani minutu, protože vím, o jak velký klub jde,“ říká dánský kouč ve svém prvním rozhovoru po svém jmenování.

Triko dolů a piknik přímo na pietním území v Lidicích. Doba hlupáků, zlobí se Stehlík

12. 6. 2024 | „Tričko pěkně dolů, svačinky s sebou a šup uspořádat si piknik přímo na pietní území.“ Tak reagoval ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík na skupinu neohleduplných turistů, kteří se v areálu památníku rozhodli posvačit, a to navíc dva dny před 82. výročím vypálení vesnice nacisty. Podle Stehlíka nejde o ojedinělý případ.

Priske jde do Feyenoordu. Sparta obdrží 60 milionů a koučem jmenovala Friise

12. 6. 2024 | Fotbalová Sparta půjde do nového ročníku bez Briana Priskeho. Klub to potvrdil, zároveň byl dánský trenér, strůjce ligových titulů z posledních dvou sezon a letošního triumfu v poháru, oficiálně představen jako kouč Feyenoordu Rotterdam. Priskeho nástupcem se stal dosavadní asistent Lars Friis. Jako bolestné za odchod Priskeho obdrží Sparta podle informací iDNES.cz víc než 60 milionů korun, kouč měl totiž v klubu platnou smlouvu ještě na dva roky. ...

Výzkum pražských lékařů míří ke světovému objevu, objasní předčasné porody

12. 6. 2024 | Johaně bylo třicet let, když poprvé otěhotněla. Ve 28. týdnu ale náhle předčasně porodila, ač její těhotenství nebylo rizikové a vše se zdálo v pořádku. Psal se rok 2009 a novorozenec tehdy putoval do inkubátoru. Jeho matka ho viděla až druhý den po porodu. Nyní, o patnáct let později, přicházejí pražští lékaři s hypotézou, že to, jak těhotenství dopadne, se dá zjistit už v jeho počátku.Zpravodajství PrahaDnes.info

Průlom pro kulturu v Praze. Systém Evaluart vyhodnocuje data z kulturních akcí

Hlavní město má díky sběru dat podrobnější informace o kulturních akcích, může je tak nyní plánovat lépe. Systém Evaluart sbírá data o návštěvnících kulturních akcí z pokladních obchodních systémů a sebeevaluace. Data se dále analyzují, čímž vzniká ...

ČBA: Ve vlastní nemovitosti bydlí 71% Čechů, téměř třetina z nich si na ni vzala hypotéku

Téměř pětina Čechů si plánuje vzít hypoteční úvěr. Při rozhodování je pro ně klíčová výše úrokové sazby i výše měsíční splátky. Většina hypoték se vej ...

První Toyoty Hilux na vodík se již testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovým ...

Úřad vlády sníží spotřebu energie o desítky procent díky vody z Vltavy

PRAHA - Úřad vlády ČR cílí na úsporná energetická řešení svého provozu. Právě vypsal soutěž na využití tepelného potenciálu Vltavy pomocí tepelných če ...

Pražská ordinace Armády spásy zachránila život již desítkám lidí

Armáda spásy je mezinárodní organizace a součástí jejího poslání je poskytovat pomoc potřebným lidem bez jakékoli diskriminace. Opakovaně také uvádí, ...Pátek 14.6.2024
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes