PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Vzácná desetikoruna má hodnotu až 200 tisíc. Zkontrolujte si mince a bankovky

24. 7. 2024 | Sběratelé mincí se radují, protože se na českém aukčním portálu prodávají dvě raritní české desetikoruny. Mají na sobě vyražené malým písmem Kč, díky čemuž se podle odborníků řadí mezi nejvzácnější české i československé mince. Zájemci za ně zaplatí téměř 200 tisíc korun.

VIDEO: O Green dealu i koncesionářských poplatcích. Babiš odpovídal v debatě

24. 7. 2024 | Deník.cz přinesl svým čtenářům další díl pravidené on-line debaty Co na to Andrej Babiš. Redaktorka Kateřina Perknerová se šéfa ANO zeptala na novou frakci Patrioti pro Evropu i na její další působení v Evropském parlamentu. Probrala také zvýšení koncesionářských poplatků i Green Deal po česku. Nestihli jste přímý přenos debaty? Na její záznam se můžete podívat v článku.

Věří v reinkarnaci, útěchu hledá v číslech. Syn věděl, že umře, říká Křepelková

24. 7. 2024 | Zažila smrt svého dvouletého syna, který se ji snažil upozornit, že brzy odejde z tohoto světa. „Čtrnáct dní před smrtí mi Samuel říkal maminko, budu mrtvej. Potom to zopakoval ještě den před tou tragickou událostí, usmíval se, prstíkem ukazoval nahoru k nebi a říkal domů,“ vypráví v rozhovoru Barbora Křepelková, která věří v posmrtný život a sílu a naději hledá ve víře.

Prezident Pavel podepsal novelu, jež má přispět ke zvýšení počtu pěstounů

23. 7. 2024 | Prezident Petr Pavel podepsal novelu, jež má přispět ke zvýšení počtu pěstounů. Předloha zjednodušuje proces posuzování zájemců o pěstounství a upravuje podmínky pro organizace, které pěstounům pomáhají. Souvisí s blížícím se rušením kojeneckých ústavů pro nejmenší děti. O prezidentově podpisu dnes informoval Hrad.

Jací jsou Chorvati? Dopřávají si více ryb i masa než Češi, ale méně alkoholu

23. 7. 2024 | Přímořské národy výživoví specialisté často zmiňují jako příklad těch, které se lépe stravují a jsou celkově zdravější. Co dělají Češi pro své zdraví lépe než Chorvati a čím si naopak škodí? Datová redakce Deníku se v projektu Chorvatský Deník zaměřila na srovnání životního stylu obou národů. 

Silné bouřky, lijáky, ochlazení. Meteorologové varují před velkou změnou počasí

22. 7. 2024 | Tropické počasí v Česku tento týden vystřídají silné bouřky a lijáky, varování před nimi už vydali meteorologové. Oproti konci minulého týdne se má i ochladit. Teploty kolem třicítky se vrátí zase o víkendu.  

Barva plavek? Zdánlivý detail, může však dítěti zachránit život

22. 7. 2024 | Mít dítě neustále pod dozorem, nenechávat ho ve vodě samotné a dávat mu plavecké pomůcky - to jsou rady, které většina rodičů dobře zná a dodržuje. Plavky jsou vnímány spíše jako módní doplněk a rodiče si tak často vyberou ty, které se jim zrovna líbí nejvíce. Barva plavek však může výrazně ovlivnit, jak je dítě pod hladinou vidět a zachránit mu život. 

Statečný a odpovědný krok, reagují na Bidenovo odstoupení čeští politici

21. 7. 2024 | Odstoupení amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury na znovuzvolení prezidentem Spojených států je rozhodnutí státníka, jenž desítky let sloužil svojí zemi, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) na síti X. Jde podle něj o odpovědný a osobně jistě nelehký krok. Biden oznámil své odstoupení na síti X, chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Další čeští politici z vládní koalice označili Bidenovo rozhodnutí za státnické, statečné a odpovědné. ...

Meteorologové varují před vysokými teplotami. Přijít mohou i silné bouřky

21. 7. 2024 | Vysoké teploty, které v neděli zasáhnou část Česka, budou na Moravě a ve Slezsku pokračovat i v pondělí. Večer mohou na západ Čech přijít silné bouřky, které se pak budou v Česku vyskytovat i v pondělí. V aktualizované výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Západ Čech odpoledne zasáhnou bouřky, v neděli bude přes 31 stupňů

20. 7. 2024 | V sobotu odpoledne se na západě Čech mohou vyskytnout bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. V neděli pak mohou v části Česka vystoupat odpolední teploty nad 31 stupňů Celsia. V aktuální výstraze o tom informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Plavky z první republiky? Střih pěkný, ale koupat se v nich nedá

20. 7. 2024 | Možná je na sobě měla její prababička, když šla na rande na plovárnu. Nebo s nimi poprvé v roce 1932 vyzkoušela novinku v podobě vlnobití v hradeckých Městských lázních. Plavky, které si na sebe vzala sedmadvacetiletá Veronika Dostálková, by asi mohly vyprávět o světě tehdejších vodních radovánek.

Letečtí dopravci na Letišti Praha po pátečním výpadku už standardně fungují

20. 7. 2024 | Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek odbavovacího systému GoNow, fungují ve standardním režimu. V sobotu ráno to oznámila ředitelka komunikace pražského letiště Eva Krejčí. Cestující nicméně upozorňuje, aby sledovali svůj let na webu s přehledem letů. V běžném režimu už některé společnosti fungovaly v pátek večer, kdy odbavovací systém postupně nabíhal. V pátek bylo na Letišti Václava Havla Praha zrušeno 12 příletů a 13 odletů, zpoždění mělo ...

Tanec a grilování místo řízené akce. Stáří není o věku, říká sociální pracovník

20. 7. 2024 | Sociální pracovník Ondřej Syrový organizuje se svými kolegy karnevaly spojené s grilováním, různé přednášky či literární a filmová setkání. A to pod záštitou klubů seniorů na pražském Žižkově, které vede. Upřednostňují tam neřízenou zábavu. „Máme tu i několik klientů, kteří potřebují komplexní péči a jsou téměř imobilní. Zábava jim pomáhá. Třeba jedna paní odhodila chodítko a rozjela se při tancování na písničku Jede, jede mašinka. A pak zase schody vyšla s chodítkem,“ říká v rozhovoru pro Deník ...

O víkendu mohou Češi k vodě, čekají je tropy. Pak přijde ochlazení a bouřky

19. 7. 2024 | Plavky, sluneční brýle, opalovací krém a zmrzlina. Ale v záloze taky deštník a holinky. To je povinná výbava pro tento víkend v Česku. Podle meteorologů se mají lidé připravit na vyšší teploty, které někde mohou vyšplhat až přes třicet stupňů Celsia. Meteorologové však nevylučují ani oblačnost a přeháňky. V úplném závěru víkendu přijde studená fronta, která přinese nejen ochlazení, ale také bouřky. ...

Výpadek IT? Jedna firma dnes shodí celý svět. Na internetu je válka, říká expert

19. 7. 2024 | Mezi běžnými lidmi doposud neznámá firma CrowdStrike způsobila v pátek ráno pořádný poprask. Při aktualizaci bezpečnostního programu, který poskytuje velkým společnostem a institucím, došlo k chybě, která měla celosvětový dopad na leteckou dopravu, zdravotní systémy a podobně. „Událost ukazuje, jak je svět stále křehčí,“ komentuje odborník přes IT technologie a majitel firmy AutoERP David Strejc.

Dětské lahve mohou uvolňovat jedy. Riziko zvýší špatná údržba i nákup on-line

19. 7. 2024 | Podle studií se z plastových lahví na pití pro děti uvolňují nebezpečná chemická změkčovadla - ftaláty. Objevují se také v sortimentu, který mohou rodiče koupit v Česku. Podle odborníků jejich koncentraci v pití zvyšuje i špatná údržba lahví – například mytí v myčce. Radí vyhnout se nákupu lahví na levných on-line tržištích a také opakovanému používání obalových materiálů, které se vyrábějí jako jednorázové. Nejsou pro další použití testované, a proto se nedá vyloučit riziko, že budou uvolňovat ...

Naše země je v hospodářské agónii, tvrdí Karel Havlíček

19. 7. 2024 | Karel Havlíček je nejen 1. místopředsedou Babišova hnutí, ale také stínovým premiérem. V rozhovoru pro Deník tvrdí, že pondělní zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu o elektronické evidenci tržeb (EET) je „popravou Fialovy vlády“. Pětikoalice EET zrušila.

Zrušení EET byl zločinecký akt této vlády, říká Karel Havlíček

19. 7. 2024 | Jak se budou chovat europoslanci za ANO v Evropském parlamentu? A ujme-li se Babišovo hnutí po sněmovních volbách vlády, zavede opět EET a zvýší daně? Na tyto otázky odpověděl Deníku místopředseda hnutí ANO a jeho stínový premiér Karel Havlíček.

Olympijskou kolekci v Česku haní, v cizině opěvují. Dostala se mezi ty nejlepší

18. 7. 2024 | Zahajovací ceremoniál letní olympiády v Paříži se blíží. Čeští sportovci na něm budou mít olympijskou kolekci od návrháře Jana Černého, včetně vzorovaných plášťů, které vzbudily rozruch a rozdělily Čechy na dva tábory. V zahraničí se ovšem oblečení líbí. Například pořadatelé olympiády na sociální síti českou olympijskou kolekci zařadili mezi to nejlepší, co bude z módy na zahajovacím ceremoniálu k vidění.  ...

Kde nakoupíte potraviny nejlevněji? Srovnali jsme ceny v Česku a u sousedů

18. 7. 2024 | Potraviny a nealkoholické nápoje tvoří dlouhodobě spolu s výdaji za bydlení a energie největší část všech spotřebních výdajů českých domácností. Ušetřit se snaží velká část rodin a některé proto na nákupy vyjíždějí i za hranice. Jak drahé jsou potraviny u našich sousedů, mapovala datová redakce Deníku z údajů online platformy zaměřené na poskytování informací a služeb pro cestovatele Hikersbay.

Zdroj: Deník - https://denik.cz
12:21:47 | 24.07.2024Zpravodajství PrahaDnes.info

Národní pedagogické muzeum a knihovna JAK bude mít od 1.8. novou ředitelku

S účinností k 1. srpnu 2024 jmenoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek na základě výsledků výběrového řízení do funkce ředitelky Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského, které je příspěvkovou organizací ...

Ministerstvo financí: Auditoři vystoupí na podzimní zakázkové tour v krajských městech

V říjnu odstartuje v Praze série konferencí určená pro zadavatele veřejných zakázek s názvem "VZ Tour 2024 - Inspirace a inovace ve veřejných zakázkác ...

Na tratích ve Středočeském kraji jezdí už šest RegioFoxů v barvách PID

Už šest moderních motorových jednotek RegioFox PID vozí cestující na tratích ve Středočeském kraji. Jednotky s čísly 004, 005, 008, 018, 019 a 020 voz ...

Hlavní město Praha našlo pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve 12 pražských lokalitách

Praha uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit ekologicky šetrné hospodaření na 187 hektarech v lokalitá ...

Praha pošle 1,3 milionu korun Nemocnici Milosrdných sester na nákup ultrazvukového diagnostického přístroje

Radní hl. m. Prahy odsouhlasili poskytnutí finančních prostředků formou individuální účelové investiční dotace v celkové výši 1 345 000 korun Nemocnic ...Středa 24.7.2024
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes