PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Stavební práce přeruší provoz tramvají na Smetanově nábřeží a v ulici Dukelských hrdinů

14.04.2023
PRAHA - Od této soboty 15. dubna 2023 bude kvůli stavební pracím několika firem na deset dnů obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku mezi Národním divadlem a Staroměstskou v Praze 1, a také a v ulici Dukelských hrdinů v úseku Strossmayerovo náměstí - Výstaviště v Praze 7. Dotkne se to tramvajových linek 2, 6, 17, 18, 24, 41, 93 a 94, které budou jezdit po odklonových trasách. Náhradní autobusová doprava není zavedena. Navíc o víkendu 15. a 16. dubna bude pro veškerou dopravu zcela neprůjezdný úsek od křižovatky Křižovnické s Platnéřskou ulicí po křižovatku Smetanova nábřeží s ulicí Karoliny Světlé. DPP a TSK apelují na řidiče, aby po celou dobu výluky do této oblasti zbytečně nezajížděli. Tramvaje se na Smetanovo nábřeží a do ulice Dukelských hrdinů opět vrátí zhruba od půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna 2023. Kam se naopak provoz tramvají vrátí už od této soboty 15. dubna 2023 od ranního výjezdu, je smyčka Divoká Šárka a přilehlá část Evropské ulice.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Důvodem obousměrného přerušení provozu tramvají v ulici Dukelských hrdinů v úseku mezi Strossmayerovým náměstím a Výstavištěm je modernizace železniční tratě směr Kladno a snesení historického železničního mostu z roku 1890 přes ulici Dukelských hrdinů. Demontáž mostu bude od této soboty 15. dubna 2023 od ranních hodin do pondělí 24. dubna 2023 do večerních hodin provádět Správa železnic.

Práce TSK a DPP na Smetanově nábřeží


V rámci akce "Praha bez bariér - Smetanovo nábřeží" bude Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) od soboty 15. dubna 2023 od ranních hodin realizovat dokončovací práce na rekonstrukci celého uličního prostoru Smetanova nábřeží, jejíž hlavní část proběhla v loňském roce. V aktuální etapě, která proběhne v úseku mezi ulicemi Národní a Betlémská, TSK provede přeložky stávajících stožárů veřejného osvětlení a trakčního vedení, kromě toho postaví 10 nových a odstraní šest stávajících trakčních stožárů, s čímž je zároveň spojena i úprava dráhových kabelů a sanace stávající kanalizace. Ty bude TSK realizovat i v úseku Betlémská - zastávka Karlovy lázně.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) této výluky využije k tomu, aby na tramvajové trati v daném úseku Smetanova nábřeží provedl výřezy kolejnic, opravy asfaltových povrchů i dláždění a elektrického ohřevu výhybek. Práce na Smetanově nábřeží potrvají do pondělí 24. dubna 2023 do zhruba půlnoci. DPP se ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dotčenými firmami podařilo všechny akce v ulici Dukelských hrdinů a na Smetanově nábřeží zkoordinovat do jednotného termínu od soboty 15. dubna 2023 od cca 6:00 do pondělí 24. dubna 2023 do zhruba půlnoci, aby se nemuselo opakovaně zasahovat do vedení páteřní linky 17.

Návrat provozu tramvají do smyčky Divoká Šárka


DPP v těchto dnech dokončuje přestavbu smyčky Divoká Šárka a rekonstrukci přilehlého úseku tratě na Evropské ulici po křižovatku s ulicí Za Vokovickou vozovnou. Stavební práce zde v návaznosti na výstavbu nové tramvajové tratě na Dědinu probíhají od 1. února 2023, DPP a Subterra je dokončí podle plánu. Tramvajový provoz na linkách 20, 26 a 91 se proto od soboty 15. dubna 2023 od ranního výjezdu opět vrátí do smyčky Divoká Šárka.

TRAM - obousměrné přerušení provozu v úseku Národní divadlo - Staroměstská


Doba výluky: od soboty 15. dubna 2023 (od cca 0:00) do pondělí 24. dubna 2023 (do cca 24:00)
Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Změny tras tramvajových linek

> Linka 2 je ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Chotkovy sady vedena přes zastávky Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše), Právnická fakulta a Staroměstská (dočasně zřízená na Mánesově mostě) do zastávky Malostranská (u stanice metra), dále pokračuje zpět směr Sídliště Petřiny.

> Linka 17 je rozdělena na dvě části:

- ve směru od Vozovny Kobylisy je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka 18 směr Nádraží Podbaba,

- ve směru od Podolské vodárny je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka 18 směr Vozovna Pankrác, resp. Náměstí Bratří Synků.

> Linka 18 je rozdělena na dvě části:

- ve směru od Nádraží Podbaba je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka 17 směr Vozovna Kobylisy,

- ve směru od Vozovny Pankrác, resp. Náměstí Bratří Synků je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka 17 směr Podolská vodárna.

> Linka 24 je ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc. V úseku Karlovo náměstí - Náměstí Bratří Synků je nahrazena vloženými spoji linky 18.

> Linka 93 je v úseku Staroměstská - Národní divadlo odkloněna přes zastávky Malostranské náměstí a Újezd.

Změny v zastávkách tramvají


Zřizuje se zastávka Malostranská (směr Čechův most) na nábřeží Edvarda Beneše.
Přemísťuje se zastávka Staroměstská (obousměrně) na Mánesův most u Alšova nábřeží.

Změny v zastávkách autobusů


Pro linku 194 se přemísťuje zastávka Staroměstská (směr Florenc) na Mánesův most.

Omezení pro automobilovou dopravu a doporučené objízdné trasy


Od soboty 15. dubna od cca 6:00 do neděle 16. dubna do cca 20:00 bude pro veškerou dopravu obousměrně uzavřena část Smetanova nábřeží a Křižovnické ulice od křižovatky s ulicí Karoliny Světlé po křižovatku s Platnéřskou ulicí. Doprava bude vedena po objízdné trase přes Malou Stranu:

směr Národní: náměstí Jana Palacha, Mánesův most, Klárov, Valdštejnská, Valdštejnské náměstí, Tomášská, Malostranské náměstí, Karmelitská, Újezd, Vítězná, most Legií

směr. Křižovnická: Jiráskův most, Dienzenhoferovy sady, V Botanice, Preslova, Arbesovo náměstí, Elišky Peškové, náměstí Kinských, (most Legií, Vítězná), Újezd, Karmelitská, Malostranské náměstí, Letenská, Klárov, Mánesův most, náměstí Jana Palacha

Od soboty 15. dubna od cca 6:00 do pondělí 24. dubna 2023 do cca 24:00 bude pro veškerou dopravu uzavřeno Smetanovo nábřeží v úseku od křižovatky s Národní třídou po Betlémskou ulici v uvedeném směru. Objízdná trasa směr náměstí Jana Palacha je vedena přes Masarykovo nábřeží, Divadelní a Betlémskou ulici.

V opačném směru od křižovatky s Betlémskou ulicí po Národní třídu bude po Smetanově nábřeží umožněn jednosměrný provoz vozidel ve směru na most Legií nebo dále směr Výtoň.

TRAM - obousměrné přerušení provozu v úseku Strossmayerovo náměstí - Výstaviště


Doba výluky: od soboty 15. dubna 2023 (od cca 0:00) do pondělí 24. dubna 2023 (do cca 24:00)
Náhradní autobusová doprava není zavedena.

V době výluky jsou o víkendech (cca od 8:00 do 19:00) zavedeny (v uvedeném směru) spoje linky 156 v trase Vltavská - Strossmayerovo náměstí - Veletržní palác - Řezáčovo náměstí - Bubenská - Vltavská.

Změny tras tramvajových linek

- Linky 6 a 94 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí - Maniny odkloněny přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.

- Linky 17 a 93 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí - Nádraží Holešovice odkloněny přes zastávky Vltavská, Dělnická a Ortenovo náměstí.

- Historická linka 41 je v uvedeném směru, v úseku Strossmayerovo náměstí - Čechův most odkloněna přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), Těšnov, Bílá labuť, Náměstí Republiky a Dlouhá třída.

Změny v zastávkách autobusů


Pro linku 156 se ruší zastávka OC Stromovka.

Omezení pro automobilovou dopravu a doporučené objízdné trasy


Pro veškerou dopravu bude po celou dobu výluky uzavřena křižovatka ulic Dukelských hrdinů a Strojnická. Doprava bude vedena po objízdných trasách:

- směr Holešovice: přes ulice Veletržní, Bubenskou a Železničářů

- směr Troja: přes Veletržní, Bubenskou a Partyzánskou ulici

- směr centrum: přes Bubenskou ulici

Pro chodce a cyklisty bude zajištěn průchod vymezeným koridorem ze Strojnické ulice (při Janovského ulici) do ulice U Výstaviště.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

ŘSD: Na dálnici D5 u Rudné a Drahelčic vyměňujeme protihlukové stěny

Na dálnici D5 u Rudné ve směru na Prahu aktuálně silničáři vyměňují starou, již nevyhovující protihlukovou stěnu za novou. Práce dopravu omezují pouze částečně. Rekonstrukce čeká také protihlukovou stěnu v opačném směru, u ...

Praha opět získá přímé spojení s Čínou. Dopravce Hainan Airlines spojí třikrát týdně Prahu a Peking

Do Prahy se vrací přímé lety do Číny. Dopravce Hainan Airlines od 24. června obnoví svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provo ...

Dopravní omezení na Letné ovlivní dostupnost poštovních služeb

PRAHA - V termínu od 17. do 28. dubna budou probíhat úpravy tramvajových kolejí na Praze 7, konkrétně v části, kde sídlí pošta Praha 7, Milady Horákov ...

S dopravcem EGYPTAIR se do Prahy po 13 letech vrací přímé spojení do Káhiry

Letiště Václava Havla Praha se od 9. července znovu dočkalo přímých letů do Káhiry. Do egyptské metropole bude třikrát týdně létat tamní vlajkový dopr ...

Pražské Letiště Václava Havla změní od května parkovací služby

Na Letišti Václava Havla Praha dojde od května k několika změnám v oblasti parkování. Stávající parkovací systém nahradí nový, který přinese mnoho vyl ...

Úterý 16.4.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes