PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

DPP využije Velikonoce k výměně pražců na trase C a modernizaci zabezpečovacího systému ve stanicích Želivského a Flora

04.04.2023
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije letošní Velikonoce k modernizaci metra na dvou místech. Na trase C bude pokračovat už v tradiční výměně starých dřevěných pražců za betonové, proto bude od pátku 7. dubna od zahájení provozu do pondělí 10. dubna 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Ve stanicích Želivského a Flora bude DPP o Velikonocích modernizovat vlakový zabezpečovač, proto bude ve stejném termínu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Náměstí Míru - Strašnická. Ve vyloučených úsecích DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC, náhradní tramvajovou dopravu XA a linku 36.
Ilustrační snímek | Foto: DPP
Výměnu starých dřevěných pražců za nové betonové bude DPP o letošních Velikonocích realizovat na první traťové koleji mezi stanicemi Hlavní nádraží a Florenc C. Pracovníci DPP v tomto úseku odstraní celkem 396 původních pražců, které pochází ještě z dob výstavby pražského metra před zhruba 50 lety a osadí místo nich stejný počet nových betonových pražců. Po skončení této akce bude na trase C vyměněno už 10 528 pražců, tj. více než 54 % z celkového počtu, nicméně 8 869 jich bude ještě zbývat. Další výměnu pražců na trase C DPP plánuje na začátku letošních letních prázdnin a na podzim.

Ve stanicích Želivského a Flora bude DPP o letošních Velikonocích pokračovat další etapou modernizace vlakového zabezpečovače LZA na trase A, kterou zahájil loni na podzim. Jedná se o investiční akci, v rámci které do konce roku 2024 zrekonstruuje soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení v úseku Depo Hostivař - Dejvická. DPP do modernizace vlakového zabezpečovače na trase A investuje více než 232 milionů korun, práce realizuje společnost AŽD Praha. DPP zatím zmodernizoval vlakový zabezpečovač na zhlaví samotného depa Hostivař a ve stanicích Depo Hostivař a Skalka. Letos DPP plánuje zmodernizovat zabezpečovací zařízení LZA ještě ve stanicích Strašnická, Hradčanská a Malostranská.

Dopravní opatření


Z důvodu oprav a modernizace je od pátku 7. dubna do pondělí 10. dubna 2023 obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru - Strašnická a na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova - Vltavská.

Metro bude v provozu v úsecích:

- Linka A: Depo Hostivař - Strašnická a Náměstí Míru - Nemocnice Motol

- Linka C: Háje - I. P. Pavlova a Vltavská - Letňany

Náhradní tramvajová doprava XA a 36


V denním provozu jsou zavedeny linky náhradní tramvajové dopravy:

- XA v trase Staré Strašnice - Strašnická - Želivského - Flora - Vinohradská vodárna - Náměstí Míru, odkud dále pokračuje jako linka 36 přes I. P. Pavlova směr Vltavská do konečné zastávky Výstaviště

- 36 v trase Výstaviště - Strossmayerovo náměstí - Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) - Bílá labuť - Masarykovo nádraží - Václavské náměstí - Lazarská - Karlovo náměstí - I. P. Pavlova, odkud dále pokračuje jako linka XA směr Náměstí Míru a Strašnická do konečné zastávky Staré Strašnice.

Náhradní tramvajová doprava XA a 36 bude ráno, dopoledne a odpoledne vypravována v jednotném intervalu 7-8 minut, ve večerních hodinách, od zhruba 21:00 pak v intervalu 10 minut. DPP bude na tyto linky nasazovat buď dvouvozové soupravy nebo tramvaje typu 14T nebo 15T.

Náhradní autobusová doprava XC


V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase I. P. Pavlova - Muzeum - Hlavní nádraží - Florenc - Vltavská - Nádraží Holešovice, která bude ráno a dopoledne vypravována v souhrnném intervalu 3-4 minut, během odpoledne v intervalu 2 minuty a večer opět v souhrnném intervalu 3-4 minut. DPP na ni bude nasazovat kloubová vozidla.

Doporučení na přestupní vazby mezi linkami metra


Z důvodu uzavření obou přestupních stanic na lince C (Muzeum a Florenc) i vzhledem na dlouhou docházkovou vzdálenost (cca osm minut) mezi zastávkou náhradní autobusové dopravy XC Florenc, která je situována přímo na Wilsonově ulici (na magistrále), a nástupištěm stanice Florenc B doporučuje DPP cestujícím následující přestupní vazby mezi linkami metra.

Přestup mezi linkami C a B, směr od Letňan:
DPP doporučuje metrem na lince C dojet do stanice Vltavská, přesednout na náhradní tramvajovou dopravu 36 nebo běžnou tramvajovou linku 14 a na linku B metra (stanice Náměstí Republiky) přestoupit v zastávce Masarykovo nádraží.

Přestup mezi linkami C a B, směr od Hájů:
Cestujícím přijíždějícím do centra Prahy od Hájů DPP doporučuje ve stanici I. P. Pavlova přestoupit na náhradní tramvajovou linku 36 směr Výstaviště a na linku B metra přestoupit v zastávce Karlovo náměstí. Z I. P. Pavlova na Karlovo náměstí nebo v opačném směru je možné využít i běžné tramvajové linky 6, 10, 16, 22 nebo 23.

Přestup mezi linkami C a A, směr od Hájů k Depu Hostivař a Nemocnici Motol:
Cestujícím přijíždějícím metrem na lince C z jižní části města od Hájů, kteří potřebují pokračovat linkou A směr Strašnice, resp. Depo Hostivař, DPP doporučuje ve stanici I. P. Pavlova přestoupit na náhradní tramvajovou dopravu XA. Podle cíle své cesty mohou cestující na I. P. Pavlova využít i běžné tramvajové linky 10, 11, 13, 16 nebo 22, které jsou v části své trasy vedeny v souběhu s linkou A pražského metra.

Cestujícím od Hájů pokračujícím dále linkou A směr Nemocnice Motol DPP doporučuje ve stanici I. P. Pavlova přestoupit na náhradní autobusovou dopravu XC a v zastávce Muzeum přestoupit na linku A.

Přestup C a A, směr od Letňan k Depu Hostivař a Nemocnici Motol:
V případě, že cestující od Letňan plánují pokračovat linkou A směr Strašnice, resp. Depo Hostivař, DPP doporučuje přestoupit ve stanici Nádraží Holešovice na náhradní autobusovou dopravu XC a v zastávce I. P. Pavlova přestoupit na náhradní tramvajovou dopravu XA směr Strašnice.

Cestujícím přijíždějícím od Letňan a pokračujícím pak linkou A směr Nemocnice Motol DPP doporučuje z metra vystoupit ve stanici Nádraží Holešovice, přestoupit na náhradní autobusovou dopravu XC, vystoupit v zastávce Muzeum a dále pokračovat linkou A.

Změny zastávek autobusů


Pro linky 187 a 201 se přemísťuje nástupní zastávka Nádraží Holešovice přibližně o 25 metrů zpět do nástupní zastávky linky 112.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Praha opět získá přímé spojení s Čínou. Dopravce Hainan Airlines spojí třikrát týdně Prahu a Peking

Do Prahy se vrací přímé lety do Číny. Dopravce Hainan Airlines od 24. června obnoví svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provozovat třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Návrat přímých letů do Číny je velmi ...

Dopravní omezení na Letné ovlivní dostupnost poštovních služeb

PRAHA - V termínu od 17. do 28. dubna budou probíhat úpravy tramvajových kolejí na Praze 7, konkrétně v části, kde sídlí pošta Praha 7, Milady Horákov ...

S dopravcem EGYPTAIR se do Prahy po 13 letech vrací přímé spojení do Káhiry

Letiště Václava Havla Praha se od 9. července znovu dočkalo přímých letů do Káhiry. Do egyptské metropole bude třikrát týdně létat tamní vlajkový dopr ...

Pražské Letiště Václava Havla změní od května parkovací služby

Na Letišti Václava Havla Praha dojde od května k několika změnám v oblasti parkování. Stávající parkovací systém nahradí nový, který přinese mnoho vyl ...

Nová souprava ComfortJety přijíždí na české koleje. Cestující by mohly svézt ještě před létem

Už před létem by se první cestující mohli svézt v nejmodernějším vlaku Českých drah pro dálkové trasy ComfortJet. České dráhy počítají s jejich prvním ...

Sobota 13.4.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes