PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Magazín

Kde v Praze darovat plazmu za finanční náhradu?

27.12.2022
Darování plazmy je velmi významné. Mnoho nemocných lidí je totiž závislých na dárcích plazmy, jelikož krevní plazmu nelze vyrobit synteticky. Darováním tak můžete udělat dobrý skutek. Získáte přitom také finanční náhradu. V Praze se nabízí několik míst, kde můžete darovat plazmu.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Darování plazmy


Plazma je tekutá složka krve, která obsahuje velké množství bílkovin, a může být použita k léčbě a prevenci řady onemocnění. Odběr plazmy přitom není závažným zásahem do těla dárce - odebrána je pouze část krve, do těla dárce jsou navráceny červené a bílé krvinky a krevní destičky.

Proces darování plazmy zahrnuje několik kroků. Nejprve je nutné se přihlásit jako dárce plazmy a splňovat určitá kritéria. Poté musíte navštívit dárcovské centrum, kde vám provedou fyzické vyšetření a krevní testy, aby se zajistilo, že jste zdravý dárce.

Poté, co budete schváleni jako dárce plazmy, budete moci začít proces darování. Jde o bezbolestný proces, nepříjemné může být pouze vpíchnutí jehly. Vždy je připraven zkušený personál, který se o vás postará. Po darování plazmy navíc můžete využít den volna, a to s náhradou mzdy, případně platu. Tedy za předpokladu, kdy odběr plazmy nelze provést mimo pracovní dobu.

Kde darovat plazmu


Pokud se rozhodnete darovat plazmu, není třeba složitě hledat dárcovská místa. Ta jsou totiž na skvělých místech, dobře přístupná, aby byl celý proces co možná nejjednodušší. Jedno z možných míst pro darování plazmy Praha nabízí v obchodním centru Westfield Chodov. Po odběru si tak navíc můžete udělat radost něčím hezkým a vyrazit na nákupy.

Chodov rozhodně není jediným místem, kde můžete v Praze darovat plazmu. Nabízí se i další místo, které je skvěle přístupné. Jde o odběrové centrum Praha Černý Most, které se také nachází v obchodním centru.
Výhodou dárcovských center je dobrá dostupnost a dlouhá otevírací doba. Díky tomu se dárcem plazmy může stát v podstatě každý, stačí odhodlání pomoci a udělat dobrý skutek. Neváhejte a staňte se dárcem, proces je bezbolestný a nabízí přitom řadu benefitů.

Proč darovat?


Za darování plazmy obdržíte finanční náhradu, to však rozhodně není jediným důvodem, proč se vyplatí stát dárcem. Po plazmě je velká poptávka, jde totiž o nezbytnost pro výrobu různých léků a léčbu určitých problémů. Plazma je využívána při operacích, v případě různých onemocnění, k léčbě popálenin a v mnoha dalších situacích. Jakmile se stanete dárcem, můžete pomoci zachránit životy.

Příprava na odběr


Jak již bylo řečeno, abyste se mohli stát dárcem, je třeba splnit několik kritérií. Darovat mohou pouze zdraví dobrovolníci. Při první návštěvě vás čeká vstupní lékařská prohlídka. Nejde o nic závažného, je kontrolována vaše zdravotní kondice a je odebrán vzorek krve. To vše slouží k zajištění vašeho zdraví i kvality plazmy.
Pokud vyšetření dopadnou dobře, můžete se připravit na svůj první odběr. Je důležité rezervovat si termín, samotný odběr plazmy trvá zhruba hodinu. Před ukončením odběru je dobrovolníkům podáván ohřátý fyziologický roztok, který nahradí odebranou plazmu, než se plazma obnoví.

Po odběru dostanete finanční náhradu a těšit se můžete také na drobné občerstvení. Pokud šlo o první darování, pak vás čeká ještě krátká konzultace s lékařem. Pak už se jen můžete objednat na další termín a nadále pomáhat.

Darování krevní plazmy je relativně jednoduchým procesem, který má přitom řadu výhod. Zejména jde o zajištění plazmy pro nemocné pacienty. Kromě toho však získáte mnoho benefitů i vy. Nejde jen o peníze, díky pravidelným lékařským kontrolám máte pod kontrolou i své zdraví. Můžete se přitom spolehnout na vysoký komfort díky zkušenému zdravotnickému personálu.

Autor: ML
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Magazín

Kyberútočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace

Společnost ESET vydala svou nejnovější zprávu ESET Threat Report H1 2024. Zpráva shrnuje globální vývoj kybernetických hrozeb na základě dat z telemetrie a odborného pohledu analytiků společnosti, a to od prosince 2023 do května 2024. Infostealery, ...

Augmentace: Před a po - vše co chcete vědět o proměně prsou

Augmentace, známá také jako zvětšení prsou, je chirurgický zákrok, který je jedním z nejčastěji prováděných estetických operací na světě. Pro mnoho že ...

Nový Volkswagen Golf R přijíždí na start, je výkonnější a rychlejší

Volkswagen představuje nové vrcholné verze modelové řady Golf. Nové modely Golf R1 a Golf R Variant2 přijíždějí na start s optimalizovanou jízdní dyna ...

Modernizace a servis osvětlení v bytových domech

Osvětlení společných prostor v bytových domech hraje klíčovou roli v

Konzolové regály: Efektivní skladování dlouhého a neskladného zboží

Konzolové regály představují ideální řešení pro skladování dlouhého a neskladnéh

Pondělí 15.7.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes