PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Pražská tržnice láká na auto-koncerty, módní přehlídky nebo interaktivní divadelní představení

30.04.2021
Do Pražské tržnice se postupně vrací život. Po znovuotevření oblíbeného zeleninového trhu v Hale 22 mohou návštěvníci vyrazit do tržnice opět i za kulturou. Z bezpečí svých automobilů si v rámci série Art Parking mohou užít například koncert kapely Znouzectnost, dále festival Mladí ladí jazz nebo Mercedes-Benz Prague Fashion week. Rozlehlý areál a veřejná prostranství umožňují dodržovat přísné hygienické podmínky, díky tomu je tržnice vyhledávaným prostorem pro pořádání kulturních akcí.
Pražská tržnice | Foto: prazska-trznice.cz
"O kulturu naživo je po roce distančních zážitků velký zájem. Jsem rád, že městský areál, který postupně rekonstruujeme a zvelebujeme, může poskytnout prostor alternativním formám kultury i v časech, kdy je stále potřeba dbát na dodržování aktuálně platných epidemických opatření," uvádí Pavel Vyhnánek, náměstek primátora a radní pro oblast financí a rozpočtu.

V rámci koncertů Art Parking v Tržnici dnes večer zahraje kapela Znouzectnost. Páteční Mezinárodní den jazzu oslavíme koncertem ze série Mladí ladí jazz, kdy zahrají 7krát3 live band & Ochepovsky Project feat IL?Y. V tomto týdnu zahrály pro publikum v autech Vypsaná Fixa, Sto zvířat, nebo Xavier Baumaxa. Poslední dubnový víkend v tržnici vypukne Mercedes-Benz Prague Fashion week, i módní přehlídky mohou zájemci sledovat ze svých automobilů. Největší česká módní událost představí 44 designérů a dva školní ateliéry. V prostorách Pražské tržnice předvede unikátní přehlídku své aktuální tvorby mimo jiné Zoltán Tóth.

V online prostředí právě se koná původně v areálu plánovaný Festival městského pěstování a kompostování Pěstuj město od organizace Kokoza. Až do 2. května se možné se zapojit do workshopů a přednášek na téma pěstování zeleniny a rostlin ve městech, kompostování a udržitelného životního stylu. Organizace Kokoza sídlí v prostorách komunitního prostoru H40. V suterénu prostoru zase čeká na otevření světelná laser show kreativního studia Mlha.

"Těší mě, že si divadlo, výstavy a další formy kultury a kreativních průmyslů postupně našly v prostorách Pražské tržnice své místo i diváky, protože kulturní vyžití by v takovémto celoměstsky důležitém areálu rozhodně nemělo chybět. Díky proaktivnímu přístupu kulturních producentů si můžeme i během pandemie dojít do Tržnice pro svoji pravidelnou dávku kultury, třeba do Výdejního okénka kultury, které provozoval Cirk la Putyka, nyní na ArtParking a můžeme se těšit i na další projekty," říká Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Pokud vládní opatření dovolí, v půlce května se v tržnici odehrají reprízy interaktivního multimediálního představení Neviditelná tržnice progresivního divadelního souboru Pomezí. Před vstupem do tržnice diváci obdrží tablet a sluchátka, po areálu je pak provází aplikace vytvořená speciálně pro toto představení. Díky aplikaci se divák sám rozhoduje, jaká místa příběhu odkryje a v jakém pořadí. Představení je v této formě bezpečné a může se odehrát i za přísných hygienických podmínek.

Na návrat návštěvníků se chystají i další kulturní instituce a gastronomické podniky v areálu. V půlce května dojde k otevření nového venkovního baru a food-truckové zóny mezi halami č. 13 a 17. Ve výběrovém řízení na provozovatele uspěl kolektiv, který provozuje zahrádku v industriálním areálu Pragovka ve Vysočanech nebo bar na střeše Kotvy. V průběhu roku nabídnou kromě moderní gastronomie také kulturní program.

Oblíbená kulturní zahrádka Burza #4 již otevřela své "Ploténko" a chystají se na další sezonu kulturních akcí před budovou bývalé jateční burzy, kde budou působit do doby zahájení rekonstrukce objektu. Pokud se epidemická situace zlepší, je v květnu v plánu též prodejní festival designu a rukodělných výrobků Mint Market.

Trafo gallery připravila od května výstavu mladé malířské generace Téměř sedm statečných, která bude přístupná dle aktuálních vládních opatření. Po uplynulé výstavě malířek s názvem Ta malba se na aktuální výstavě prezentují malíři mladé generace Václav Buchtelík, Jakub Čuška, Pavel Dušek, Samuel Kollárik, Jiří Marek, Jan Soumar, kurátorem výstavy je Jan Kudrna. Pokud to bude možné, k výstavě se uskuteční také venkovní vernisáž.

Zdroj: Hlavní město Praha
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Praha hledá úspory v energetice, ušetří při rekonstrukci Vinohradského divadla i Průmyslového paláce

Oddělení energetického manažera Magistrátu hl. m. Prahy pomáhá městským částem hledat úspory v energetice a plnit legislativu a Klimatický plán hl. m. Prahy. Za tři roky svého fungování kromě pořádání odborných seminářů a vzdělávání pomohlo ...

Národní pedagogické muzeum a knihovna JAK bude mít od 1.8. novou ředitelku

S účinností k 1. srpnu 2024 jmenoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek na základě výsledků výběrového řízení do funkce ředitelky Nár ...

Ministerstvo financí: Auditoři vystoupí na podzimní zakázkové tour v krajských městech

V říjnu odstartuje v Praze série konferencí určená pro zadavatele veřejných zakázek s názvem "VZ Tour 2024 - Inspirace a inovace ve veřejných zakázkác ...

Na tratích ve Středočeském kraji jezdí už šest RegioFoxů v barvách PID

Už šest moderních motorových jednotek RegioFox PID vozí cestující na tratích ve Středočeském kraji. Jednotky s čísly 004, 005, 008, 018, 019 a 020 voz ...

Hlavní město Praha našlo pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve 12 pražských lokalitách

Praha uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit ekologicky šetrné hospodaření na 187 hektarech v lokalitá ...

Čtvrtek 25.7.2024
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes