PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy
PANDEMIE COVID-19 ONLINE
Zdroj: MZ ČR 05.12.2023 [e]
Nové připady:
3475
Ukončená očkování:
6 975 457
Hospitalizovaných:
666
Vyléčení:
4 646 119
Aktivní případy:
14 985
Úmrtí celkem:
43 098

České dráhy od víkendu přeruší provoz všech vlaků do Německa

13.02.2021
V souvislosti se zpřísněnými protiepidemickými opatřeními německých úřadů bude od víkendu 13. - 14. února přerušen provoz všech mezistátních vlaků mezi Českou republikou a Německem. Opatření se týká všech dálkových i regionálních spojů Českých drah a jejich partnerů na všech hraničních přechodech do Bavorska a Saska a platí do odvolání. Přesný termín obnovení provozu bude záviset na vývoji ochranných opatření německé strany a vývoji epidemie COVID-19 v České republice. České dráhy v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR posílí souběžné vnitrostátní dálkové linky tak, aby zajistily dostatečnou kapacitu ve stávajících spojích.
Ilustrační snímek | Foto: ČD
V dálkové dopravě Českých drah se opatření dotkne provozu linek Ex5 Praha - Berlín - Hamburk / Kiel a Ex6 Praha / Plzeň - Domažlice - München, v regionální dopravě pak všech přeshraničních linek Českých drah spojující ČR se Saskem a Bavorskem. Dálková doprava bude postupně utlumena v průběhu soboty 13. února 2021 a provoz vlaků bude zcela přerušen od neděle 14. února 2021. Mezistátní regionální vlaky přestanou jezdit v přeshraničním úseku od 14. února 2021, přičemž většina z nich bude zachována ve vnitrostátních úsecích.

Opatření v dálkové dopravě Českých drah do Německa


Linka Ex 5 Praha - Děčín - Berlín - Hamburk
- Provoz dálkových vlaků této linky bude postupně omezen během soboty 13. února 2021. Ve směru z Prahy do Německa už nepojedou vlaky EC 176, 174 a 378. Vlak EC 172 už nepojede v úseku Praha - Hamburk (v úseku Budapešť - Praha jede bez omezení), railjet 256 již nebude zajištěn v úseku Praha - Berlín (v úseku Graz - Praha pojede bez omezení).
- Ve směru z Německa v sobotu 13. února ještě přijedou do ČR vlaky railjet 257, EC 173, 379, 177 a 179.
- Od neděle 14. února 2021 bude provoz této linky až do odvolání zcela přerušen, a to v celé trase. Vlaky railjet 256 / 257 budou zajištěné v trase Praha - Graz a zpět, vlaky EC 172 / 173 Hungaria pojedou v trase Praha - Budapešť a zpět. V úseku z Prahy do Berlína, resp. Hamburku tyto vlaky zajištěné nebudou. Cestující z Prahy do Ústí nad Labem, resp. Děčína můžou využít dálkové vlaky linek R15 Krušnohor a R20 Labe, u kterých České dráhy zajistí dostatečnou kapacitu míst k sezení.

Linka Ex6 Praha - Plzeň - Domažlice - München
Od neděle 14. února 2021 nepojedou vlaky této linky v úseku z Plzně do Mnichova a zpět, v úseku Praha - Plzeň zůstanou v platnosti stávající omezení.

Linka R29 Cheb - Nürnberg
Provoz vlaků této linky bude v přeshraničním úseku přerušen od neděle 14. února 2021.

Opatření v regionální dopravě Českých drah do Německa


Provoz přeshraničních regionálních vlaků, které ČD a jejich partneři zajišťují mezi Ústeckým, Karlovarským a Plzeňským krajem a spolkovými zeměmi Sasko a Bavorsko, bude dočasně přerušen od neděle 14. února 2021.

Linka U28 Děčín - Bad Schandau - Sebnitz - Rumburk
- Vlaky této linky nepojedou od neděle 14. února v úseku Dolní Žleb - Dolní Poustevna.
- V úsecích Děčín hl.n. - Dolní Žleb a Dolní Poustevna - Rumburk budou vlaky zajištěné náhradními motorovými soupravami. V úseku z Dolní Poustevny do Rumburku budou odjezdy asi o 20 minut později než podle pravidelných jízdních řádů. V tomto úseku bude ve spolupráci s objednatelem připraven zvláštní jízdní řád, který umožní navázání přípojů ve stanici Rumburk.

Linka Karlovy Vary - Johanngeorgenstadt
Vlaky této linky pojedou jen v úseku Karlovy Vary - Potůčky a zpět, dále do Johanngeorgenstadtu nebudou zajíždět.

Linka Cheb - Vojtanov - Zwickau
Vlaky na této lince nahradí ČD od neděle 14. února 2021 v úseku Cheb - Vojtanov - Plesná a zpět náhradní autobusovou dopravu, v úseku Plesná - Zwickau a zpět nepojedou.

Linka Marktredwitz - Cheb - Aš - Hof
Vlaky této linky budou na české straně zajištěné jen v úseku Cheb - Aš. V úsecích Marktredwitz - Cheb a Aš - Hof nepojedou. Zastávky Pomezí nad Ohří a Cheb-Skalka nebudou obsluhovány vlakovou dopravou.

Linka Domažlice - Furth im Wald
Vlaky z Domažlic do Furth im Wald a zpět, které České dráhy zajišťují o víkendech, dočasně nepojedou.

Zdroj: ČD
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Související:

Další články z rubriky Zprávy

NPÚ odmítl, že by zapsal novou odbavovací halu pražského hlavního nádraží do katalogu kulturních památek účelově

NPÚ se podivuje nad tím, že památková ochrana nové odbavovací haly (NOH) je pro MHMP, SŽ a DPP překvapením. Na společných jednáních s organizátory soutěže opakovaně upozorňoval na památkový potenciál NOH a na podání návrhu na prohlášení za kulturní ...

Nový jízdní řád 2024 v Praze a ve Středočeském kraji

V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah objednávky regionální dopravy v hlavním městě a Středočeském kraji bude z ...

Letošní flotila vánočních vozů DPP se rozrostla na 11 vozů, premiéru má autobus SOR NB 18 a koledy v tramvaji 14T

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v sobotu na obou dvorech vozovny Střešovice rozsvítil flotilu vánočně nazdobených vozidel a tradičně ji k zahájení ...

Informace Ministerstva kultury k Hlavnímu nádraží v Praze

Pokud se jedná o případné úpravy odbavovací haly Hlavního nádraží v Praze, postavené v roce 1977, je nutné tyto úpravy konzultovat s odborem památkové ...

Praha zahájila zimní humanitární opatření pro bezdomovce

Dnes 1. prosince 2023 spustí Praha zimní humanitární opatření pro lidi bez domova, která budou fungovat až do 31. března 2024. Město posílí terénní sl ...





Úterý 5.12.2023
Praha
Další regiony »






Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes