PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

RegioJet dostal od výrobce první z patnácti nových nejmodernějších lokomotiv Bombardier TRAXX MS3

21.12.2020
RegioJet - největší soukromý dopravce v dálkové železniční dopravě ve střední Evropě přebral od výrobce Bombardier v Německém Kasselu k užívání první dvě z patnácti nových nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS 3. Během víkendu přijely lokomotivy do České republiky, kde začnou přípravy na jejich nasazení do provozu - včetně školení strojvedoucích a také zkušebních jízd na vlacích RegioJet.
Foto: studentagency.cz
Lokomotivy dostanou kompletní korporátní označení logem RegioJet a další náležitosti nezbytné pro provoz. Do ukončení schvalovacího procesu ze strany Drážního úřadu budou nasazeny v režimu tzv. zkušebního provozu - a to nejprve na rychlících na lince R8 na trase Brno - Ostrava - Bohumín.

V období od dubna do října 2021 pak RegioJet převezme a nasadí do provozu dalších 13 lokomotiv Bombardier TRAXX MS3 - celkem jich RegioJet v letošním roce nasadí do provozu patnáct. Lokomotivy budou v průběhu roku 2021 nasazeny také na další spoje dopravce RegioJet.

"Pořízení 15 lokomotiv TRAXX MS3 je největší investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí s naší expanzí aktivit dopravce v rámci celého středoevropského regionu," říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

RegioJet pořizuje další lokomotivy TRAXX MS3 také s cílem postupně unifikovat flotilu vícesystémových lokomotiv, které by v budoucnu měly být tvořeny lokomotivami TRAXX MS. RegioJet postupuje podobně jako další velcí dopravci a chce v provozu svých dálkových vlaků využít silných synergií unifikované flotily nejmodernějších vícesystémových lokomotiv.

Otevírání nových linek v roce 2021
Kromě nových lokomotiv RegioJet hodlá v roce 2021 výrazně investovat také do rozšiřování vozového parku. K 50 železničním vozům, které firma letos pořídila, přibude v roce 2021 dalších nejméně 70 vagonu. To bude znamenat další nárůst vozového parku až o více než jednu třetinu.

V příštím roce otevře RegioJet novou linku z České republiky přes Polsko na Ukrajinu, ale plánuje také linky, které vůbec nepovedou přes Českou nebo Slovenskou republiku - z českého dopravce se stane plně dopravce středoevropský. RegioJet se také hodlá aktivně zapojit do nové celoevropské strategie rozvoje mezinárodních nočních vlaků, kterou v minulých dnech prezentovali přední evropští dopravci.

Další oblastí, kde přijdou novinky v roce 2021, je digitalizace služeb
Kromě investic do vozového parku a otevírání nových spojení RegioJet plánuje také další inovace a například i daleko větší míru digitalizace služeb. Pro zákazníky v celé střední Evropě plánuje přijít s úplně novými řešeními, do kterých se promítne vysoká míra digitalizace.

RegioJet se zaměřuje na kompletní digitalizaci svých služeb. Firma plánuje zaměstnat až 100 lidí, kteří se zabývají vývojem a inovacemi. Investovat do celého procesu hodlá v první fázi zhruba 100 milionů korun. RegioJet chce koronavirovou pandemii využít v příležitost, jak se stát tahounem v oblasti digitalizace v dopravě a cestovního ruchu. Společnost k tomu inspiroval letní spoj do Chorvatska, který reagoval na omezené možnosti cest do zahraničí a skončil v zisku v řádech milionů korun. Ukázal také, že zákazníci chtějí komplexní služby a s cestou si dopředu koupit třeba i ubytování.

"Naším cílem je uvést na trh nové prodejní aplikace, aby si člověk například z Brna z obýváku naplánoval cestu na Honolulu a zpět a nemusel to řešit s pěti poskytovateli, ale vše udělal na jedno kliknutí. Také pokud by měl nějaké problémy, opět vše bude řešit v aplikaci přes nás a my mu okamžitě pomůžeme, z velké části pomocí automatizace některých služeb. Ušetří tím čas a my věříme, že i peníze," uvedl Petr Beťák, ředitel oddělení Digitálního produktu RegioJet.


Autor: Ing. Aleš Ondrůj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Praha zahájila zimní humanitární opatření pro bezdomovce

Dnes 1. prosince 2023 spustí Praha zimní humanitární opatření pro lidi bez domova, která budou fungovat až do 31. března 2024. Město posílí terénní služby a zajistí více jak 600 lůžek v noclehárnách a zařízeních s nepřetržitým provozem na celém ...

ŘSD zahájilo kácení mimo-lesních dřevin na území dostavby Pražského okruhu v úseku D1 - Běchovice

Po dokončení nezbytných průzkumů včetně dendrologického, které jsou součástí přípravných prací na území dostavby Pražského okruhu v úseku D1 - Běchovi ...

Zima přišla nárazově, netopýři hledají, kam se úkryt. WC ministerstva vnitra ale nebyl dobrý nápad!

Netopýři se ještě minulý týden běžně krmili nočním hmyzem. Náhlý nástup zimy ale některým udělal čáru přes rozpočet. Pražskou zvířecí záchranku na poh ...

Letecká společnost Smartwings otevře novou pravidelnou linku Praha - Atény

Smartwings rozšiřuje svou síť destinací a na léto 2024 přichází již se třetí novinkou. Od 31. května 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení ...

ŘSD: Vybíráme zhotovitele stavby I/38 Pávov, křižovatka s D1

V těchto dnech vybírá ŘSD zhotovitele přestavby rizikové křižovatky na dálničním přivaděči v Jihlavě - Pávově. Během posledních let zde došlo k desítk ...

Pátek 1.12.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes