PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Státní zemědělský intervenční fond zahajuje tradiční spotřebitelskou soutěž, letos s názvem Stříhejte kolem dokola!

19.10.2020
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) spouští další ročník spotřebitelské soutěže. I letos je zaměřená na kvalitní potraviny. Zapojit se může každý - stačí nakupovat prověřené výrobky označené značkami kvality a vystřihovat jejich loga umístěná na obalech.
Foto: akademiekvality.cz
Soutěžit se bude celkem 13 týdnů (od 19. října 2020 do 17. ledna 2021). Každý týden jsou připraveny pro soutěžící drobné odměny. Losování tří hlavních výher - sada dvou elektrokol Author a zapůjčení dvou automobilů Škoda Kamiq je rozděleno do třech kol a bude probíhat postupně.

O soutěž byl v loňském roce mezi spotřebiteli velký zájem. Zaslali celkem 255 753 herních karet, na kterých bylo celkem 9 827 520 log. "Velkou spotřebitelskou soutěž zahajujeme tradičně na podzim. Naším cílem je především upozornit spotřebitele, že kvalitu potravin mohou poznat úplně jednoduše - podle značek kvality, které si produkty zasloužily za své výjimečné vlastnosti," říká Martin Šebestyán, generální ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu.

Pravidla soutěže:
K účasti v soutěži "Stříhejte kolem dokola!" potřebujete hrací kartu. Ta je ke stažení na webu akademiekvality.cz, v prodejnách vybraných řetězců, na prodejních akcích nebo od promočních týmů. Každý kdo se chce zúčastnit alespoň jednou, musí nasbírat nejméně 40 log.

Jaké značky kvality hledat na výrobcích:
1.) Klasa - jedná se o národní značku kvality, která vymezuje výjimečně kvalitní produkty v porovnání s běžně dostupnými potravinami (více než 900 produktů od více než 200 výrobců).
2.) Regionální potravina - oceňuje nejlepší výrobky z každého kraje. Cílem je podpořit domácí producenty lokálních potravin (více než 500 výrobků od více než 300 výrobců).
3.) BIO "zebra" a BIO "list" - národní a evropská ochranná známka pro produkty ekologického zemědělství zohledňující dopad na životní prostředí a potřeby chovaných hospodářských zvířat.
4.) Chráněné evropské značení (ZTS, CHZO, CHOP) - zaručuje záruku kvality, která je vázaná např. na daný region.
5.) Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou - cílem je informovat spotřebitele o českých produktech a podpořit tak malé, střední i velké české podniky.
6.) Česká cechovní norma - stanovuje kvalitativní parametry dané potraviny. Tato značka stvrzuje, že firma vyrábí dle určeného technologického postupu.
7.) Česká potravina - výrobky označené tímto logem odkazují na místo původu. Musí splnit dvě základní podmínky. Jedná se o místo výroby v ČR a také stanovený podíl českých surovin.


Autor: Mgr. Lenka Rezková
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Praha zahájila zimní humanitární opatření pro bezdomovce

Dnes 1. prosince 2023 spustí Praha zimní humanitární opatření pro lidi bez domova, která budou fungovat až do 31. března 2024. Město posílí terénní služby a zajistí více jak 600 lůžek v noclehárnách a zařízeních s nepřetržitým provozem na celém ...

ŘSD zahájilo kácení mimo-lesních dřevin na území dostavby Pražského okruhu v úseku D1 - Běchovice

Po dokončení nezbytných průzkumů včetně dendrologického, které jsou součástí přípravných prací na území dostavby Pražského okruhu v úseku D1 - Běchovi ...

Zima přišla nárazově, netopýři hledají, kam se úkryt. WC ministerstva vnitra ale nebyl dobrý nápad!

Netopýři se ještě minulý týden běžně krmili nočním hmyzem. Náhlý nástup zimy ale některým udělal čáru přes rozpočet. Pražskou zvířecí záchranku na poh ...

Letecká společnost Smartwings otevře novou pravidelnou linku Praha - Atény

Smartwings rozšiřuje svou síť destinací a na léto 2024 přichází již se třetí novinkou. Od 31. května 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení ...

ŘSD: Vybíráme zhotovitele stavby I/38 Pávov, křižovatka s D1

V těchto dnech vybírá ŘSD zhotovitele přestavby rizikové křižovatky na dálničním přivaděči v Jihlavě - Pávově. Během posledních let zde došlo k desítk ...

Pátek 1.12.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes