PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy

Pražský dopravní podnik zrekonstruuje tramvajovou trať v Sokolovské ulici

20.02.2020
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se na konci února pustí do první větší rekonstrukce v rámci kolejové sítě v tomto roce. Od pátku 28. února 2020 do pátku 3. dubna 2020 bude rekonstruovat tramvajovou trať v Sokolovské ulici na Praze 9 mezi Poliklinikou Vysočany a náměstím OSN. V tomto úseku proto bude obousměrně přerušen provoz tramvají.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
DPP pro cestující zavede náhradní dopravu: v denním provozu autobusovou linku X16 a tramvajovou č. 36, v nočním provozu autobusovou X94. Po celou dobu stavby bude umožněn průjezd silniční dopravě po vozovce ve směru do centra, uzavřen bude jen směr z centra. Objízdná trasa směrem z centra povede ulicemi Na Břehu, Freyovou a zpět na náměstí OSN. DPP připravil k výluce řadu informačních opatření, v prvních dnech poradí cestujícím na nejexponovanějších místech informátoři v reflexních vestách.

Připravovaná rekonstrukce tramvajové tratě v Sokolovské ulici je druhou etapou investičních akcí DPP v oblasti Prahy 9 a navazuje na rekonstrukci tratě v Kolbenově ulici v úseku od zastávky Poštovská (mimo) až k hloubětínské vozovně, která proběhla již v roce 2018. Ačkoliv se jedná o stavbu v širším centru Prahy, jde o poměrně zatíženou lokalitu. Trať prochází kolem výstupu z metra Vysočanská a v blízkosti železniční stanice Praha - Vysočany, kterou čeká modernizace a nárůst počtu cestujících. Sídlo zde má řada významných subjektů, mimo jiné úřad městské části Praha 9, Český telekomunikační úřad nebo Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Samotného náměstí OSN se rekonstrukce tramvajové tratě v této fázi nedotkne. Její třetí a poslední etapu přes náměstí OSN a její propojení do Kolbenovy ulice DPP zrealizuje až poté, co bude naprojektována, a především schválena finální podoba revitalizace samotného náměstí a jeho bezprostředního okolí. Tramvajová smyčka z něj bude dle koncepční studie IPR přesunuta o blok domů dále na východ, tedy do ulice Pod Pekárnami. Na náměstí by pak měla vzniknout sloučená zastávka nástupní i nácestná.

"Počasí nám naštěstí přeje, a proto můžeme už v únoru zahájit stavební sezónu. Druhý rok doháníme dluh na opravách a rekonstrukcích, které Praha má. Cestujícím MHD, řidičům a všem Pražanům to nepochybně dlužíme. Zkraje roku začínáme na Praze 9 hned dvěma akcemi: TSK bude od pondělka 24. února opravovat špatný stav vozovky na Poděbradské a vzápětí, v pátek 28. února zahájíme rekonstrukci tramvajové tratě v Sokolovské ulici. Vše na magistrátu koordinujeme napříč městskými firmami, vlastníky pozemků i správci inženýrských sítí. Ani ne za měsíc navážeme letošní nejvýznamnější akcí: rekonstrukcí Nádražní ulice. Jsem si vědom, že rekonstrukce a opravy jsou spojené s místními dopravními komplikacemi, jsem ale přesvědčen, že výsledek povede ke zvýšení komfortu cestování Pražanů a ocení jej všichni účastníci silničního provozu," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

"Abychom letos udělali maximum možného, zrekonstruujeme trať od Polikliniky Vysočany až ke sjezdové výhybce ze stávající smyčky Vysočanská. Rovněž vyměníme velkoplošné panely na náměstí OSN, v přejezdu s Freyovou ulicí tak, aby byl zajištěn spolehlivý provoz do budoucí revitalizace náměstí," uvedl Jan Šurovský, člen představenstva DPP a technický ředitel - Povrch s tím, že DPP přikročil k postupné rekonstrukci okolních úseků tratě, jejichž technický stav to již vyžadoval a jejichž projednání bylo rychleji zvládnutelné, přičemž tyto investiční akce nejsou v rozporu s koncepcí proměny náměstí OSN.

DPP během výluky využije u zastávky Poliklinika Vysočany vložený kolejový přejezd Californien (slangově Kaliforňan), tj. provizorní obratiště pro obousměrné vozy nebo dočasný svod obou směrů do jedné koleje. Po celou dobu rekonstrukce tramvajové tratě nebude omezen průjezd silniční dopravě po vozovce ve směru do centra. Uzavřen bude směr z centra, na vozovce v tomto směru budou umístěny stroje a z ní budou probíhat stavební práce. Objízdná trasa povede ulicemi Na Břehu, Freyovou a zpět na náměstí OSN.

Změny tras tramvajových linek
Linky č. 14 a 94 budou ve směru z centra zkráceny do zastávky Palmovka. Výstupní zastávka bude v Zenklově ulici, nástupní zastávka bude v ulici Na Žertvách.
Linka č. 16 bude ve směru od Sídliště Řepy, resp. Kotlářky zkrácena do zastávky Poliklinika Vysočany.
V denním provozu bude zavedena tramvajová linka č. 36 na trase Vysočanská (pouze nástupní) - Špitálská - Kolbenova - Nový Hloubětín - Kbelská - Hloubětín - Lehovec.

Změny v zastávkách autobusů
Pro linku č. 151 se pouze pro směr Českomoravská ruší zastávka Vysočanská a zřizuje se zastávka Nádraží Vysočany v Sokolovské ulici u tramvajové zastávky.

Změny v provozu autobusů
Linka číslo č. 912 pokračuje ve směru od zastávky Ve Žlíbku ze zastávky Lehovec jako linka č. X94 směr Palmovka.

Další informace jsou k dispozici na webu DPP: www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/5433
Autor: DPP
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

ČOI uzavřela provozovnu v obchodním centru SAPA v Praze-Libuši kvůli nadměrnému množství nabízené pyrotechniky

Inspektoři regionálního inspektorátu Středočeský kraj a Hl. m. Praha uzavřeli provozovnu s prodejem pyrotechnických výrobků v obchodním centru SAPA v Praze-Libuši. Při společné kontrolní akci s Policií ČR, zaměřené na nabídku, prodej, skladování a ...

Nový jízdní řád RegioJetu: Zkrácení cestovních časů a zvýšení počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou

RegioJet oznamuje zkrácení cestovních časů a rozšíření počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou v novém jízdním řádu. S účinností od 10. prosince 2023 do ...

Česko usiluje o víc přímých linek ze vzdálených trhů a bonitní turisty

Oslovit, získat a udržet kultivované a bonitní turisty díky přímým, novým i posíleným, zejména dálkovým letům. To je - zjednodušeně řečeno - cíl memor ...

Ministři obrany CEDC a V4 projednají s kolegy ze západního Balkánu bezpečnostní situaci

PRAHA - Do Prahy dnes přijeli ministři obrany skupiny Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), aby s kolegy ze západního Balkánu projednali mimo jiné ...

Ministerstvo dopravy: Z Vysočan se jezdí po třech kolejích, vlaky začnou zastavovat i na Rajské zahradě

Dalších 15 kilometrů železniční sítě na území metropole a středních Čech získalo moderní parametry. Správa železnic vybudovala v rámci stavby mezi Pra ...

Sobota 9.12.2023
Praha
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes