PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Chrisitan Dumard: NAVIGACE NA MOŘI - Přednáška / Praha

Kdy:
Úterý 21.01.2020 od 18:30 hod
Kde:
Přírodovědecká Karlova Univerzita, Praha 1
Pořadatel:
Sdílet:

Navigační přístroje, navigační omyly i konkrétní příklady přímo ze závodů si pro své české publikum připravil francouzský expert na weather routing a analýzu počasí Chrisitan Dumard. Na přednášku zve Jachtařská akademie v úterý 21. ledna 2020 od 18:30 hodin do prostor Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
Jachtaři i zájemci z řad veřejnosti mají nevšední možnost setkat se se světovým odborníkem v oblasti předpovídání počasí pro závodní jachting. Christian Dumard po roce přijíždí do Prahy, tentokrát s přednáškou Navigace na moři a příprava weather routingu pro světový rekord.
Tento výjimečný host má za sebou dvacetiletou praxi ve weather routingu a analýzách počasí před závody. Spolupracuje s jachtařskými týmy i s pořadateli závodů po celém světě, uvádí Zdeněk Sünderhauf z Jachtařské akademie, která Dumardovu přednášku pořádá. Posluchači se tak mohou těšit na opravdu zasvěcené informace.
Řeč bude o tom, jak funguje navigace, jaké jsou její limity nebo jaké jsou nejlepší navigační přístroje. Dumard také uvede příklady metodologie navigace a zmíní nejčastější navigační omyly. Ze své praxe se podělí o dva zajímavé navigační příklady ze závodu Brest Atlantiques, asi 14 tisíc mil dlouhého závodu trimaranů, který vede z francouzského Brestu do Rio de Janeira, Kapského města a zpět do Brestu. Dalším praktickým příkladem bude cesta francouzského námořníka Francise Joyona, který právě v těchto dnech usiluje o překonání rekordu na trase Hongkong - Londýn. Trasa kopíruje slavnou Clipper Route, po které dříve rychlé klipry dovážely do Evropy čaj.

Na přednášku je třeba se předem přihlásit na: www.jacht-akademie.cz/aktivity/novinky/125-prednaska-navigace-na-mori-a-priprava-wearther-routingu
Vstupné:300,- Kč (pro držitele závodní licence ČSJ, studenty a zaměstnance UK je cena 150 Kč)

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí116,70112609863