PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Děti v CAMPu: Objevujeme město vol. 8 - Praha

Kdy:
Čtvrtek 09.05.2019 od 15:00 hod
Kde:
CAMP, Vyšehradská 51, Praha
Pořadatel:
Sdílet:

Centrum architektury a městského plánování, pořádá každý měsíc vycházky za architekturou pro děti a dospívající s názvem Objevujeme město.
Akce Objevujeme město je určena všem dětem a dospívajícím ve věku od 8 do 18 let. Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, Žižkovský televizní vysílač, 420 let starou a 1102 metrů dlouhou Rudolfovu štolu ve Stromovce, překladiště námořních kontejnerů v Praze-Uhříněvsi, Strahovský stadion a další...
V květnu zamíří na holešovické výstaviště, které vzniklo již v roce 1891 ku příležitosti Jubilejní zemské výstavy, kterou tehdy navštívilo 2,5 milionu lidí. Děti areálem provede architekt Petr Bureš, se kterým se budou bavit o tom, co všechno by se v něm v budoucnu mohlo odehrávat.
Navštíví secesní Průmyslový palác, který je dominantou celého výstaviště, a Lapidárium, které je stálou expozicí Národního muzea. Podívají se i na Maroldovo panoráma či divadlo Spirála. Na terasách Křižíkových pavilónů se děti dozví vše o vynálezci Františku Křižíkovi.

Děti je možné na vycházku zdarma přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu.
Maximální počet dětí je 15 a s sebou musí mít průkazku na MHD a podepsaný souhlas rodičů.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí110,93211174011