PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

16. Islandský den - Praha 1

Kdy:
Sobota 08.04.2017 od 10:00 hod
Kde:
Městská knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1
Pořadatel:
Sociální sítě:
Sdílet:

Sobota 8. 4. 2017 se stane pro milovníky Severu a Islandu zvláště malým svátkem, neboť v Městské knihovně v Praze 1 se koná již šestnáctý ročník ISLANDSKÉHO DNE.
Program je rozdělen do dvou částí. Dopoledne objedeme ostrov s kamerou v ruce, budeme poznávat známá místa očima geologa a vypravíme se jako obyčejný turista na islandské ledovce a povíme si, co roste na Islandu. Na závěr si krátce připomeneme výbuch sopky Bárðarbungy.
Odpoledne zažijeme pravé adrenalinové napětí, RR1 budeme absolvovat v třiceti maratonech navzdory větru a dešti, trasu pěšího treku napříč Islandem projedeme na kole, po té prožijeme tři měsíce na trasách cestovní agentury Extreme Iceland a vyvrcholením bude chození po highline s prázdným prostorem pod nohama a krásnou islandskou krajinou kolem nás.

Mezi oběma bloky si budou moci návštěvníci prohlédnout v předsálí ukázku islandských achátů a jaspisů doprovázenou komentářem odborníka Ing. Jiřího Šury.
Jako vždy bude na místě i mini stánek s nabídkou knih od islandských autorů a českých autorů píšících o Islandu, stejně tak jako výběr průvodců a map pro cestovatele.
Dostatek prostoru bude i na individuální cestovatelské rady a konzultace s odborníky.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí61,858892440796