PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Praha.eu - portál hlavního města Prahy

Z regionu

Praha.eu - portál hlavního města Prahy Zdroj: Praha.eu - portál hlavního města Prahy |

400. výročí Pražské defenestrace

23. 5. 2018 | V Brožíkově sále Staroměstské radnice se dnes uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., z Univerzity Karlovy v Praze, prof. PhDr. Petr Vorel, CSc., z Univerzity Pardubice, doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D., z Historického ústavu Akademie věd ČR, v. v. i. a doc. Ph ...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. 5. 2018 | Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

23. 5. 2018 | Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách certifikovaných projektů.

Ulice Unhošťskou, Hořelickou a Zbuzanskou čeká rekonstrukce

23. 5. 2018 | Rada hl. m. Prahy schválila záměr realizovat veřejnou zakázku na kompletní rekonstrukci ulic Unhošťská, Hořelická a Zbuzanská v Ruzyni. Opraveny budou vozovky, chodníky i inženýrské sítě.

Hlavní město posílilo podporu odbornému vzdělávání, na modernizace škol a další aktivity vydá nově 25 milionů korun

23. 5. 2018 | V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční výdaje na modernizaci odborných škol, soutěže, workshopy a další aktivity díky tomu vzrostou téměř dvojnásobně na celkem 25 milionů korun. ...

Budova nové základní školy na Zličíně pro 540 žáků má být hotová v závěru léta roku 2019

22. 5. 2018 | Pražští radní na dnešním zasedání rozhodli o výběru zhotovitele zcela nové základní školy na Zličíně. Vítězem veřejné zakázky, která se uskuteční po následujících šestnáct měsíců, je společnost Geosan Group. Celkové náklady nové výstavby dosáhnou 257 milionů korun. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Stromovka ožije letničkami, které zasely děti ze ZŠ Umělecká v Praze 7

18. 5. 2018 | Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti.

Možnosti bezplatného očkování svých psů využily dvě desítky lidí bez domova

18. 5. 2018 | Další již páté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší se uskutečnilo včera v zařízení Centra sociálních služeb Praha v pražské Michli. Nechat si očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky přišly téměř dvě desítky zájemců.

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

18. 5. 2018 | Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na včerejším zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

Praha rozhodla o budoucnosti své policie. Schválila její koncepci

18. 5. 2018 | Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května 2018 Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.

Přístav v Braníku nebude. Zůstane zeleň a plocha pro cyklisty i kulturní akce

18. 5. 2018 | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí. Včera to definitivně schválili zastupitelé hl. m. Prahy, kteří odsouhlasili změnu územního plánu z osmi hektarů vodní plochy na veřejnou zeleň.

Projekt Senior akademie uspěl na další městské části

17. 5. 2018 | Aktuální ročník Senior akademie v Praze 13 vyvrcholil včera na půdě místní radnice. Předání certifikátu jeho úspěšným absolventům se účastnil i pražský radní pro bezpečnost a místní zastupitel Libor Hadrava. Ten projekt osobně a dlouhodobě podporuje.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

17. 5. 2018 | Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem korun uspořádání celostátního setkání učňů Machři roku. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková. ...

Praha půjčí Šeberovu na stavbu nové budovy mateřské školy

17. 5. 2018 | Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci městské části Praha – Šeberov z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 24,5 mil. Kč. Městská část vyžije tyto prostředky na předfinancování výstavby nové budovy mateřské školy Hrnčíře.

Radní Ropková prosadila posílení platů zaměstnanců pražského školství o celkem 600 milionů korun

17. 5. 2018 | Na návrh pražské radní pro školství a evropské fondy Ireny Ropkové dnes zastupitelstvo hlavního města schválilo historicky nejvyšší posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství z městského rozpočtu. Zaměstnanci mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol, školních jídelen i dalších školských zařízení včetně asistentů pedagoga se dočkají posílení platů, jež v souhrnu dosahuje 600 milionů korun. ...

Hlavní město i letos podpoří výuku češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem na 21 základních školách

17. 5. 2018 | Pražští zastupitelé na dnešním jednání schválili pokračování projektu systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem jedenadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobené jejich potřebám. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Děti předškolního věku se učí, jak se i bez rodičů vyvarovat nebezpečí

16. 5. 2018 | Zástupci jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy připravili další akci ze série projektu Bezpečnostní průprava dětí. Ve fakultní mateřské škole Sluníčko pod střechou v pražských Stodůlkách dnes učili děti, jak rozpoznat rizikové situace, předměty a místa. Přítomen byl i pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

V Oboře Hvězda vznikne dětské hřiště a veřejné WC

16. 5. 2018 | Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele na kompletní rekonstrukci objektu sloužícího jako zázemí údržby Obory Hvězda. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost Buldix, s. r. o. s nabídkovou cenou 10 373 554 Kč bez DPH a termínem zhotovení 175 kalendářních dnů.

O publikaci „Ulice není moje volba“ mají zájem i základní školy

16. 5. 2018 | Bezdomovectví je problémem společenským, humanitárním, celosvětovým, českým i pražským. Realizátoři sociálních služeb a odborníci souvisejících oborů různými formami hledají cestu, jak lidem bez domova dopomoci zpět do života, kde by nemuseli každodenně bojovat o své bytí a kde by nemuseli o domově pouze snít. Příběhy lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů ocitli na ulici, jsou právě obsaženy v publikaci „Ulice není moje volba“. ...

Chytré město Praha sleduje ochranu dat a vodních zdrojů

15. 5. 2018 | Bezpečnost dat a zmírnění negativních dopadů sucha jsou hlavními tématy již sedmého ročníku konference Bezpečnost kritické infrastruktury. V rámci projektu Smart Cities – Chytrá města byla jako již tradičně realizována ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a za účasti zástupců pražské radnice.

Zdroj: Praha.eu - portál hlavního města Prahy - praha.eu
22:12:20 | 23.05.2018V Zoo byly oceněny školy, které nejpilněji recyklovaly elektro

PRAHA - V Zoo Praha byli včera oceněni žáci mateřských, základních i středních škol z celé České republiky, kteří se utkali v soutěži EkoEDA. Od února do půlky května soutěžili ve sběru nepotřebných či vysloužilých elektrozařízení a baterií. ...

Kaufland na Vypichu pro své zákazníky otevře v novém kabátě

23.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Zástupci společnosti Kaufland přestřihnou ve čtvrtek 24.května pásku nově zmodernizované prodejny na pražském Vypichu. Mezi novinkami, které ...

Ženy s roztroušenou sklerózou by měly těhotenství plánovat

23.05.2018 | Další

PRAHA - Ročně se maminkám s roztroušenou sklerózou rodí stovky dětí. Jenom v roce 2017 porodilo 154 z nich, jak ukazují data z Registru pacientů s roz ...Středa 23.5.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.