PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

New York Times zařadily Prahu na seznam míst, která byste letos měli navštívit

16. 1. 2018 | Prestižní americké noviny New York Times zařadily Prahu na seznam míst, která musíte v roce 2018 navštívit. Česká metropole se tak vyjímá ve výčtu 52 lokalit světa. Americký tisk láká turisty do Prahy na oslavy stého výročí samostatnosti, koncerty i výstavy.

V bývalých papírnách bude školka i kulturní sál. Praha 6 se dohodla s investorem

16. 1. 2018 | Radnice Prahy 6 se dohodla s investorem, který chce v areálu bývalých papíren v oblasti Císařského mlýna v Bubenči vybudovat bytové domy a zároveň chce rekonstruovat historické průmyslové objekty. Investor také už požádal o územní rozhodnutí. Radnice v budoucnu získá v areálu školské prostory a kulturní sál.

KRÁTCE: Informační SMS o stavu vodovodu využívá 32 tisíc lidí

16. 1. 2018 | Počet zákazníků, kteří pomocí bezplatné služby SMS-INFO sledují pražskou vodohospodářskou síť, stoupá. Už je jich téměř 32 tisíc. Jejich množství se v loňském roce zvýšilo o více než tři tisíce.

Výstup z metra na Karlově náměstí se uzavře

16. 1. 2018 | Na Karlově náměstí se musí vyměnit eskalátory. Cestující budou z metra vycházet ve směru na Palackého náměstí.

Na Pražském hradě jsou do 23. ledna vystaveny korunovační klenoty

16. 1. 2018 | V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky začne dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu výstava Symbolická moc českých korunovačních klenotů. Korunovační klenoty jsou poprvé vystaveny v nové bezpečnostní vitríně, oproti minulosti si je tak lidé budou moct prohlédnout ze všech stran. Do tradiční Gočárovy vitríny je umístěna přilba sv. Václava, jeho zbroj a meč. Výstava potrvá do 23. ledna, přístupná je zdarma. ...

Největší stavební ruch aktuálně panuje v Praze 5

16. 1. 2018 | Cihlové byty se obchodují nejvíc v Praze 3, paneláky v Praze 4. Byt změní majitele v průměru po patnácti až dvaceti letech

Sbírka podpoří rodinu řidiče, který zahynul u Horoměřic

16. 1. 2018 | Pomoci rodině, která při páteční tragické nehodě u Horoměřic přišla o tátu. To je cíl solidární sbírky organizované řidiči ČSAD MHD Kladno a společnosti Arriva. Právě jejich kolega, otec tří dětí, zahynul za volantem linkového autobusu poté, co se střetl s osobním autem a následně narazil do stromu.

Hrdličkova stavební firma má na desítce problém. Starosta jí pozastavil zakázku

16. 1. 2018 | Rekonstrukce vršovického kina Vzlet se komplikuje. Tendr na opravu téměř stoleté budovy ve stylu art deco získala loni v prosinci od městské části Praha 10 stavební firma Vistoria, která patří do investiční skupiny Kupiano. Jejím většinovým akcionářem je podnikatel s napojením na politiky Tomáš Hrdlička. O zakázce za 36 milionů korun jsme psali v pátečním vydání Pražského deníku.

Boj za záchranu Paláce Svět: majitel nepřijel na schůzku

15. 1. 2018 | Už dvacet let chátrá, takže by se mohlo zdát, že nějaký den či týden navíc nehrají roli. Ale fakt, že se italský majitel Paláce Svět dnes omluvil z jednání, nejspíš neznačí nic dobrého. Sejít se s ním měl místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus. Jednat se mělo o zahájení skutečné rekonstrukce zchátralé budovy a obnovení obchodního parteru, případně prodeji vlastníkovi, který se o rekonstrukci zaslouží.

Metnar: Komárka jsem mlčenlivosti nezbavil. Může se obrátit na policii

15. 1. 2018 | Lubomír Metnar Deníku řekl, že nehodlá hrát roli jazýčku na vahách v kauze, o níž nemá informace. Navíc žádost členů mandátového a imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti byla podle něj nekonkrétní.

Klíčníci otevřeli Korunovační komnatu. Klenoty budou k vidění od úterý

15. 1. 2018 | Sedm držitelů klíčů dnes otevřelo komnatu s korunovačními klenoty ve Svatovítské katedrále. Symboly české státnosti se vyzvedávají jen při výjimečných příležitostech. Od úterý budou klenoty po týden vystaveny ve Vladislavském sále u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.

Studenti FSV UK budou od března přísahat na vlastní žezlo

15. 1. 2018 | Studenti Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) budou v druhé polovině března poprvé přísahat na vlastní žezlo. ČTK to dnes sdělil proděkan fakulty Filib Láb. Sochař Otmar Oliva výrobu žezla dokončil a zástupci fakulty ho ve čtvrtek představí na slavnostním setkání v Karolinu. Další dva týdny si lidé budou moct insignie fakulty prohlédnout na výstavě v Křížové chodbě Karolina.

Národní knihovna zahájila opravu depozitáře, plánuje i dostavbu

15. 1. 2018 | Národní knihovna zahájila rekonstrukci svého Centrálního depozitáře v Praze Hostivaři. Poté, co tam byla před čtyřmi lety otevřena nová budova, začíná v těchto dnech první ze dvou fází oprav těch starších. Rekonstrukce by měla skončit v polovině roku 2019 a stát by měla 117 milionů korun bez DPH. ČTK to dnes řekla mluvčí knihovny Irena Maňáková. Knihovna ještě letos plánuje zahájit dostavbu nové budovy depozitáře a také začít poslední etapu obnovy svého historického sídla v Klementinu, jež má př ...

Opozice má dostatek podpisů pro konání referenda o Nemocnici Na Františku

15. 1. 2018 | Opozice z Prahy 1 nasbírala přes volební víkend dostatek podpisů pro konání referenda o Nemocnici Na Františku. Zároveň vyzývá vedení Prahy 1 k jednání a tomu, aby upustila od svého plánu pronajmout zdravotnické zařízení soukromníkovi.  Vedení první městské části už dříve označilo snahy o referendum za politickou kampaň.

Pražská MHD opět jezdí podle běžných jízdních řádů

15. 1. 2018 | Pražská MHD začíná dnes jezdit podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny. Do pátku 12. ledna ještě jezdila podle prázdninových řádů. Důvodem tohoto omezení byl nedostatek řidičů.

Klíčníci dnes vyzvednou korunovační klenoty. Budou vystaveny

15. 1. 2018 | Klíčníci dnes v katedrále sv. Víta odemknou Korunovační komnatu a vyzvednou korunovační klenoty. Pro veřejnost budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. do 23. ledna. Společně s nimi si budou moct lidé prohlédnout i například svatováclavskou zbroj. Výstava se uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.

Zeman si v hlavním městě polepšil. Přesto neměl šanci, míní experti

15. 1. 2018 | /INFOGRAFIKA/ Praha je jediným krajem, kde v prvním kole prezidentských voleb nezvítězila stávající hlava státu. S víc než 35 procenty v metropoli vyhrál Jiří Drahoš, Miloš Zeman se ziskem téměř 22,5 procent a skončil druhý na pásce

Obyvatelé Dejvic opět pomáhají: seniorům předplácí kávu v cukrárně

15. 1. 2018 | Na Vánoce Dejvičtí obdarovali místní seniory balíčky s kvalitními potravinami. Nyní přišli s novinkou. Domluvili se s cukrárnou U Borůvky a starším lidem v ní zajistili kávu zdarma. Díky projektu #darujkafe se navíc mohou uskutečnit i mezigenerační setkání.

Prezidentské debaty budou. Odvysílají je ČT a Prima

15. 1. 2018 | Dva televizní duely kandidátů zřejmě odvysílají tuzemské stanice před druhým kolem prezidentské volby. Zatímco prezident Miloš Zeman chce zvolit pro debatu soukromou TV Prima, Jiří Drahoš preferuje veřejnoprávní Českou televizi.

Aktivistka dostala za výstup před Zemanem podmínku, bude vyhoštěna

14. 1. 2018 | Ukrajinské aktivistce Anželině Diašové, která v pátek ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vyběhla před prezidenta Miloše Zemana, pražský soud uložil tři měsíce vězení s roční podmínkou. Čeká ji také roční vyhoštění ze země. Aktivistka hnutí Femen uvedla, že se cítí být nevinná. Novinářům to sdělila advokátka aktivistky Lucie Hrdá. Rozsudek je pravomocný.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
12:12:16 | 16.01.2018Jarní prázdniny na českých horách jsou v kurzu - hotely jsou téměř obsazeny!

Strávit jarní prázdniny na českých horách se stává stále více populární, jak mezi českými, tak i zahraničními turisty. Výhodou je vzdálenost, ceny, rostoucí úroveň služeb a také dobré sněhové podmínky díky umělému ...

Iniciativa Skutečně zdravá škola vyzývá ke snižování plýtvání potravinami ve školních jídelnách

16.01.2018 | Z regionu

BRNO - Iniciativa Skutečně zdravá škola vyzývá všechny základní a střední školy, aby se zapojily do akce "Miluji jídlo, neplýtvám" a zavázaly se snižo ...

Kopírky v nejlepších letech našly nový domov v neziskovkách

16.01.2018 | Z regionu

PRAHA - První ročník projektu Kopírka hledá kancelář nabídl dobročinným organizacím možnost získat čtyři multifunkční zařízení značky Canon. Vybrány b ...Úterý 16.1.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.