PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Všechny cesty vedou cyklisty do Karlína, začíná Cyklozvonění

22. 9. 2018 | /INFOGRAFIKA/Jednodenní rodinný festival zahájený hromadnou jízdou na kolech se koná v sobotu v pražském Karlíně. Vystoupí například kapely The Tap Tap a Circus Ponorka. Na festival vede celkem 16 tras z různých konců metropole, které se postupně spojují. Do Křižíkovy ulice tak účastníci přijedou naráz v jednom velkém pelotonu. Připojit se lze kdykoliv v průběhu jízdy, rodiny s nejmenšími jezdci se mohou přidat třeba jenom na poslední kilometr či dva. ...

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

22. 9. 2018 | Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Na žižkovské zdi jsou ptáci z ráje. Greenpeace upozorňuje na kácení pralesů

21. 9. 2018 | /FOTOGALERIE/ Na zdi v Prokopově ulici, kde se mohou legálně vyřádit příznivci tzv. streetartu, tedy pouličního umění, se uhnízďují ptáci. Polská umělecká dvojice Dwa Zeta zde od čtvrtka maluje velký obraz s rajkami, které žijí v deštných pralesech ostrova Papua. Ekologická organizace Greenpeace chce touto akcí upozornit na ničení tropických pralesů v Indonésii.

Jak jsme žili v Československu. Volební speciál - radnice za války

21. 9. 2018 | V našem historickém cyklu Jak jsme žili v Československu se s blížícími komunálními volbami ve čtyřech dílech speciálu podíváme na hlavní město jako celek. Třetí díl se zaměří na jednu z nejtemnějších epizod Prahy. Podíváme se na radnici pod vlajkou hákového kříže, na nacisty, kteří chtěli Prahu poněmčit, ale také na hrdiny, kteří pro ni nasadili své životy.

Technická rada varuje: Libeňský most potřebuje rychlé řešení. A co s Hlávkovým?

21. 9. 2018 | Není to žádné strhující zjištění, nejedná se o novou zprávu. Přesto potvrzení havarijního stavu dvou důležitých mostů přes řeku Vltavu je poněkud znepokojující. Technická rada hlavního města Prahy na zářijovém setkání konstatovala, že Libeňský i Hlávkův most nutně potřebují rekonstrukci. Jenže pokud by se opravovaly najednou, doprava v metropoli by zkolabovala.

Nic nekupuj, všechno už máš. Nákupy bez obalů lákají Pražany stále víc

21. 9. 2018 | /INFOGRAFIKA/ V metropoli se objevily plakáty, které varují před vytvářením zbytečného odpadu. Bezobalový životní styl je mezi Pražany stále populárnější, už v 70 obchodech lze nakoupit do vlastních nádob.

Sehnal kandiduje s Parkem Miloše Formana. Synové slavného režiséra se zlobí

21. 9. 2018 | Možná jste si toho také všimli. Na plakátech uskupení Krásná Praha, jehož lídrem je předseda ODA a kandidát na primátora Pavel Sehnal, se v předvolební kampani objevil portrét slavného režiséra Miloše Formana, který letos v dubnu v 86 letech zemřel v USA. Miliardář Sehnal chce po zesnulém Formanovi pojmenovat Výstaviště. Ale Formanovým synům se Sehnalova strategie vůbec nelíbí.

OBRAZEM: Postavte si Prahu, regulujte dopravu, láká interaktivní výstava

21. 9. 2018 | Vžijte se do role městských plánovačů a postavte si město budoucnosti. Tak láká pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) na výstavu, která se formou počítačové hry zaměřuje na strategický rozvoj metropole.

Politici při debatě: Praha často netuší, kudy vedou „dráty“

21. 9. 2018 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Nové vedení Prahy, které vzejde z říjnových voleb, by mělo lépe plánovat vedení důležitých inženýrských sítí včetně rozšíření kolektorů a s tím sovisejícího rychlého internetu. U mnoha staveb a rekonstrukcí totiž dnes není jasné, kudy vlastně inženýrské sítě vedou.

Mladá lípa v Praze 6 nese vzkaz budoucím generacím. Střeží kovovou schránku

20. 9. 2018 | Strom republiky ve Veleslavíně ukrývá vzkaz budoucím generacím. Městská část Praha 6 ke sto letům české státnosti vysadila památnou lípu. Její kořeny střeží kovovou schránku s dopisy od žáků základních škol, časopisy, kalendářem i flash diskem. Zasazený strom odhalila Praha 6 v pátek 14. září, aby si připomněla výročí 81 let od smrti T. G. Masaryka a 132 let od narození jeho syna Jana.

Více jak 100 let. Neobvyklá výstava v ulicích Prahy 5 vás zavede do minulosti

20. 9. 2018 | Jak to tady asi vypadalo dřív? Na vybraných místech městské části Prahy 5 si můžete všimnout panelů s historickými fotkami. Jde o výstavu Zrcadlo doby, která kolemjdoucím ukazuje, jak dané místo vypadalo na konci 19. století. Můžete tak sami porovnat, co se změnilo a která varianta se vám zamlouvá více. Prohlédnout si můžete i fotografie míst, která už zanikla.

Dojnou krávu Prahu nikdo nekontroluje. Čižinský vyzývá k boji proti korupci

20. 9. 2018 | Pojďme se dát dohromady a omezit korupci a plýtvání na pražském magistrátu. Jan Čižinský, kandidát na primátora za hnutí Praha sobě, vyzval Piráty a koalici pěti stran s názvem Spojené síly pro Prahu, aby spolupracovali po říjnových volbách při tvorbě protikorupčních opatření.

V Karlíně a Libni se koná v sobotu protipovodňové cvičení. Uzavře ulice

20. 9. 2018 | Pražský magistrát uzavře kvůli protipovodňovému cvičení v pražském Karlíně a Libni tuto sobotu některá nábřeží, ulice a tunely. Cvičení se bude konat od 7:00 do 20:00. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Platy nových politiků: primátor Prahy si vydělá skoro 129 tisíc korun

20. 9. 2018 | /INFOGRAFIKA/ Podle nařízení vlády vzrostou komunálním politikům platy o sedm procent. Například primátor Prahy bude nově brát téměř 129 tisíc, starostové největších městských částí necelých 92 tisíc.

Praha přitvrdí, nasadí kamery. Jízda ve vyhrazených pruzích může skončit pokutou

20. 9. 2018 | Vjet v Praze osobním autem do jízdního pruhu vyhrazeného pro autobusy MHD a taxíky může být podstatně rizikovější záležitostí než dosud. Technická správa komunikací (TSK) chce začít provoz v těchto pruzích kontrolovat kamerami a hříšníky rovnou pokutovat. TSK zatím nechala zpracovat studii proveditelnosti, která řeší celý systém hlídání vyhrazených pruhů.

OBRAZEM: Největší vodohospodářská stavba za třicet let stála přes šest miliard

19. 9. 2018 | Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod v Praze funguje od středy ve zkušebním provozu. Magistrát vynaložil na tuto vodohospodřáskou stavbu na Císařském ostrově zhruba 6,6 miliardy korun. Obří investice by měla přispět ke zlepšení životního prostředí v metropoli.

Praha darovala VFN přes dva miliony korun. Pomohou při převozu mezi klinikami

19. 9. 2018 | /FOTOGALERIE/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) dostala od magistrátu dotaci ve výši dvou a čtvrt milionu korun. Peníze vedení jedné z největších zdravotnických zařízení v hlavním městě investuje do speciálního vybavení vozů určených pro převoz kriticky nemocných pacientů. Jednotlivé kliniky VFN jsou totiž rozesety po celé Praze.

Noví provozovatelé i vratné kelímky na farmářských trzích. Praha mění náplavky

19. 9. 2018 | Praha pokračuje v revitalizaci pražských náplavek, jejíž součástí je přestavba kobek umístěných ve zdech nábřeží. Část stávajících nájemců v nich zůstane, na zbylé prostory začne nyní magistrát vypisovat výběrová řízení. Novinářům to ve středu řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Praha je plná aut. Lídr ANO by zastřešil Spořilovskou spojku a dokončil okruhy

19. 9. 2018 | /FOTOGALERIE/ Je tu další z plánu možného budoucího primátora hlavního města. Podnikatel Petr Stuchlík, jednička pražské kandidátky vládního hnutí ANO, představil po návrhu nového obytného Libeňského mostu vizi, která se týká dopravy v metropoli. Stuchlík chce zastřešit Spořilovskou spojku, kde by si mohly hrát děti, a dokončit vnitřní i vnější okruh Prahy.

Tunel Blanka slaví třetí narozeniny. Alternativní objízdné trasy stále chybí

19. 9. 2018 | Přesně před třemi lety v sobotu 19. září 2015 byl zahájen zkušební provoz tunelového komplexu Blanka. Od té doby jím projelo již přes 100 milionů aut, což potvrzuje jeho stěžejní vliv na dopravu v Praze. Celý objekt byl během této doby důsledně monitorován a naměřené výsledky dokazují, že stavební objekty fungují správně podle předpokladů projektu.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
08:12:14 | 22.09.2018V kanceláři budoucnosti se budete cítit skoro jako doma

PRAHA - Backstage s tělocvičnou na jednom konci chodby, firemní bar na druhém. Zaměstnanci neprchají po pracovní době domů, ale jdou se ještě uvolnit a popovídat si s kolegy. To není scéna z utopistického románu Karla Čapka, ale trend, k němuž ...

Komunitní lednice na Žižkově spojila sousedy

21.09.2018 | Z regionu

PRAHA - V Komunitním centru Žižkov proběhla ve čtvrtek 20. září Sousedská slavnost. Na akci se potkali sousedé ze širokého okolí Koněvovy ulice, pobav ...

Pomocnou ruku seniorům podali dobrovolníci již popáté

21.09.2018 | Z regionu

PRAHA - I letos vyrazili zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer podpořit neziskovou organizaci Sue Ryder, která pomáhá lidem důstojně prožít stá ...Sobota 22.9.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.