PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Lidé v Praze protestovali proti zpochybňování romského holokaustu

17. 3. 2018 | Romové a jejich podporovatelé se v sobotu sešli v parku na pražském Klárově, aby poblíž sídla vlády protestovali proti rasismu a zpochybňování romského holokaustu. Z hloučku, nad kterým vlály vlajky Česka i EU, se ozývaly kritické výkřiky především na adresu místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD). Podle demonstrantů je rasista a lidé jako on nepatří do Parlamentu.

Vltava v neděli uvítá jaro

17. 3. 2018 | Vltava v neděli ožije lodičkami, šlapadly a spoustou další zábavy pro malé i velké. Sezónu zahajuje Vševltavský spolek, který umožní tento den návštěvníkům využít zdarma vodní hladinu Vltavy.

Jaro si ještě dá načas

17. 3. 2018 | V úterý sice nastane astronomické jaro, v Česku bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna. Příští dva týdny mají být jen podprůměrné teploty a výraznější oteplení čekají meteorologové až v první polovině dubna. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který v sobotu na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). ...

Největší outletové centrum u letiště. Na jaké módní značky se můžete těšit?

17. 3. 2018 | U Letiště Václava Havla vzniká nové outletové obchodní centrum. Zákazníkům se otevře už 18. května. Prague The Style Outlets prozradil první módní značky, na které se mohou návštěvníci těšit. Nakoupit si nejen oblečení můžete v exkluzivních obchodech, jako Versace Jeans, Adidas či oblíbené hračkářství Hamleys. Můžete se těšit i na restauraci pro cestovatele HMS/Autogrill.

V Roztylech má vyrůst klinika, řada místních obyvatel je proti

17. 3. 2018 | Nárůst dopravy, deficit v parkování či likvidace zeleně. Obyvatelé Roztyl mají obavy z plánované výstavby Zdravotnického zařízení a domova pro osoby se zdravotním postižením. Areál by měl vyrůst na území při severovýchodní straně ulice Ryšavého nedaleko metra Roztyly.

KRÁTCE: Počet lidí v noclehárnách se pomalu snižuje

17. 3. 2018 | Březnové oteplení se projevilo na obsazenosti pražských nocleháren. Kapacity jsou v posledních dnech naplněny na 72 procent. Vzhledem k novému ochlazení a dešťovým přeháňkám, zůstávají ale dosavadní zimní opatření platná bez omezení.

Ve svatovítském chrámu se uskuteční mše k výročí Vlkova úmrtí

17. 3. 2018 | Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se v sobotu večer uskuteční vzpomínková mše za kardinála Miloslava Vlka, od jehož úmrtí v neděli uplyne rok. Zúčastní se řada hostů z Česka i zahraničí, hlavním celebrantem bude brazilský kardinál Joao Braz de Aviz a kázat bude pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Informovaly o tom na svých webech pražské arcibiskupství a společnost Cesta 121, která se stará o stárnoucí kněží a pečovala v posledních chvílích života také o kardinála Vlka. ...

V Empírovém skleníku začalo Předjaří

17. 3. 2018 | Empírový skleník Pražského hradu naplnily květiny, tapisérie a gobelíny. Návštěvníci ale mají na jejich zhlédnutí pouze deset dní. Výstava končí 25. března. Expozice připomíná sté výročí vzniku samostatného Československa.

Na Světový den vody si lidé mohou prohlédnout koupelnu z 30. let

17. 3. 2018 | Vybavení koupelny z 30. let minulého století či příklady vodovodů z historie si mohou o víkendu lidé zdarma prohlédnout v pražském Podolí. Akce se koná v tamním Muzeu pražského vodárenství při příležitosti blížícího se Světového dne vody. Médiím to oznámil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Zchátralé budovy v Praze čekají na záchranu roky. Proměna ale stojí za to

17. 3. 2018 | Legendární vybydlené domy jako Ladronka nebo Buďánka se proměnily v životem tepoucí centra pražských komunit. Impulzem znovuzrození bylo sporné obsazování těchto budov squattery v devadesátých letech. Podobný příběh prožila také ikonická kavárna Slavia na Národní třídě.

V Praze odstartuje nová taxislužba. Bude zaměstnávat pouze ženy

16. 3. 2018 | Duben do Prahy přiveze novou taxislužbu. Ta se bude ale lišit od svých konkurentů. Zaměřuje se pouze na ženy. Ty se tak s jistotou budou moci svést s řidičkou namísto s řidičem. Taxita nabídne Pražačkám až 145 vozů. Nejvíce se bude podobat Liftagu. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Jak jsme žili v Československu: Vršovice, sportovní ráj v Edenu

16. 3. 2018 | Pražský deník přináší nový cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992. Tentokrát zveme do Vršovic.

Hledá se fenka Bára, která zmizela majitelce ve Stromovce. Nabízí za ni 10 tisíc

16. 3. 2018 | Ve Stromovce se ztratila fenka malého modrého gaskoňského honiče Bára. Její majitelé ji hledají už dva dny. Park i okolí objeli několikrát na kole. Zavolali i do všech útulků a veterinárních klinik. Báru si podle nich pravděpodobně někdo vzal domů. Jako odměnu za její nalezení nabízejí 10 tisíc. Neviděli jste ji?

Pražský Žižkov má novou naději, že jím povede trasa metra D

16. 3. 2018 | Severní část plánované linky metra D by mohla opět „zamířit“ na Žižkov. Pražští radní i zastupitelé příští týden projednají návrh náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) k aktuálnímu trasování „déčka“ z náměstí Míru dál na sever. 

Střechu nad pasáží u stanice metra na Budějovické čeká demolice

16. 3. 2018 | Politici i úředníci z magistrátu zpochybňují nové posudky ke stavu terasy, která zastřešuje pasáž mezi obchodním centrem DBK a jižním vestibulem stanice metra Budějovická. Právě firma DBK, které obchodní komplex patří, si nechala po lednovém uzavření terasy i pasáže vypracovat stavebně technický průzkum a statický posudek.

Úlet ovčí babičky: Pletené květy zdobí stromy v Praze 8

16. 3. 2018 | Bílá, zelená či červená. Stromy na náměstí Dr. Václava Holého v Libni hrají všemi barvami. Opletly je totiž příznivkyně tzv. guerilla knittingu, které si říkají Úlet ovčí babičky. Cílem aktivity je oživení a zkrášlení veřejného prostoru pomocí pouličního umění. 

Pobočka úřadu práce pro Prahu 8 mění adresu, stěhuje se do Holešovic

15. 3. 2018 | Pokud se někdo chystá navštívit pracoviště nepojistných sociálních dávek pobočky úřadu práce v Praze 8 v příštím týdnu, měl by zbystřit. Ve čtvrtek a v pátek bude mimo provoz, od pondělí 26. března pak přivítá své klienty v novém působišti. Ti jistě ocení minimálně dočasné znovuzprovoznění Libeňského mostu, neboť pracoviště se stěhuje "k sousedům" do Prahy 7.

Pražané se mohou projet v novém páternosteru. Využijí ho hlavně studenti práv

15. 3. 2018 | /VIDEO/ Páternoster na Právnické fakultě Karlovy Univerzity už konečně funguje. Profesoři, studenti a děkan fakulty Jan Kuklík oběžný výtah společně slavnostně spustili ve středu 14. března. Provoz se tak obnovil po 13 letech. Nedočkaví studenti se v něm vozili za doprovodu orchestrální hudby celý večer. Páternoster do budoucna ocení především opozdilci.

Plavání zadarmo. Praha 3 přichází s novým projektem pro seniory a rodiny s dětmi

15. 3. 2018 | Plavání pro seniory a rodiny s dětmi zdarma. Městská část Praha 3 spouští pro své obyvatele nový projekt Trojka pro seniory a Trojka pro děti. Díky němu si zájemci mohou zaplavat v bazénu Pražačka. A to zadarmo. Radnice na program vyčlenila dokonce pět milionů korun.

Magistrát připravuje demolici lávky u metra C Budějovická. Potrvá 190 dní

15. 3. 2018 | Praha začne v dubnu chystat demolici lávky u stanice metra C Budějovická. Práce by měly trvat asi 190 dní. Novinářům to dnes oznámili radní Karel Grabein Procházka a ředitel magistrátního odboru majetku Jan Rak. V současné době také není jasné, co bude na místě zdemolované lávky. Proti uzavření pasáže metra protestuje Praha 4 i obchodní centrum DBK.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
20:12:18 | 17.03.2018V pražských Kyjích hořela auta, plameny způsobily škodu dva miliony korun

Dnes tři minuty po půlnoci vyjela jednotka hasičů ze strašnické stanice k požáru osobních vozidel v ulici Manželů Dostálových v pražských Kyjích. Plameny zasáhly dva automobily a část travního porostu na ploše 50 x 30 metrů. ...

Počet lidí bez přístřeší se v noclehárnách pomalu snižuje

16.03.2018 | Z regionu

PRAHA - Přestože zima ještě nekončí, březnové oteplení se už projevuje na postupném poklesu zájmu o přenocování lidí bez přístřeší v pražských noclehá ...

Nejlepší bboys a bgirls ovládli Prahu. Kdo si odnesl titul šampiona?

16.03.2018 | Z regionu

PRAHA - Hlavní město České republiky ve dnech 9.-11. března opět ožilo hudbou a tancem. Už podruhé sem zavítal tanečně-hudební festival The Legits Bla ...Sobota 17.3.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.