InfoDnes.cz

Zpravodajství Praha - Vaše zprávy | Sport

PrahaDnes.info
Středa 22.11. 2017 | Cecílie
 
PrahaDnes.info
Zpravodajství online - PrahaDnes.info

Neslyšící Lenka Matoušková překonala Olympijský rekord a získala 1. místo v hodu diskem

31.07.2017 | Sport
Lenka Matoušková (*1993) je neslyšící česká národní rekordmanka v atletice se specializací v hodu diskem a vrhu koulí. V sobotu dosáhla na Deaflympics 2017 olympijského rekordu 47,95 metru hodu diskem v Turecku (18.-31.7. Samsun). Zlato tedy patřilo v této disciplíně ČR!
Neslyšící Lenka Matoušková překonala Olympijský rekord a získala 1. místo v hodu diskem | Foto: paralympic.cz
Aktuálně drží Lenka český národní rekord neslyšících v hodu diskem (46,81 m k 2. 5. 2017) a vrhu koulí (12,52 m k 30.5.2017).  Na cestě za splněním cílů se drží hesla "Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá výmluvy". Zároveň dodává: "Jsem za svůj handicap ráda, je to můj životní dar. Nebýt ho, nikdy bych se nenaučila houževnatosti, silné vůli a umění se prosadit. Pro mě se problémy staly výzvou." 

Se sportem začala v útlém věku a již ve středoškolském věku se Lenka stala trojnásobnou juniorskou mistryní Evropy neslyšících v Polsku (2012) a více mistryní na juniorském MČR v Táboře r. 2012 mezi slyšícími. Po úrazu (operaci) ramene v roce 2014 a následně úspěšné rekonvalescenci se rozhodla pro svou hlavní disciplínu hod diskem, kde vrh koulí zůstává její doplňkovou disciplínou. I po operaci dokázala vybojovat na ME druhé a třetí místo a rok po té druhé místo na MS!
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Trio IMPRA excelovalo v Drážďanech
Studenti už mají jen pár dní na přihlášení do trainee programu v Jan Becher Pernod Ricard
Vloni bylo spokojeno s předvánočním doručováním balíků 83 % Čechů
Obliba chytrých drog stoupá, působí jako prevence civilizačních chorob
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.