InfoDnes.cz

Zpravodajství Praha - Vaše zprávy | Ekonomika, podnikání

PrahaDnes.info
Sobota 16.12. 2017 | Albína
 
PrahaDnes.info
Zpravodajství online - PrahaDnes.info

Praha poskytne dotaci oddělení šestinedělí Ústavu pro péči o matku a dítě

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního za zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotace Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v Podolí na Praze 4. Finanční prostředky ve výši 1 031 500,- Kč budou využity na nákup potřebného vybavení.
Ilustrační snímek | Foto: Magistrát HMP
Předkladatel návrhu radní Radek Lacko k dotaci podotýká: "V současnosti Ústav pro péči o matku a dítě řeší tíživou situaci na oddělení šestinedělí, které ročně ošetří až tři a půl tisíce žen a přes čtyři tisíce novorozenců s trvalým bydlištěm na území hl. města Prahy. Já doufám, že přístroje a postýlky pořízené z dotace Prahy zdravotníkům ulehčí práci, zefektivní poporodní péči a miminkům a jejich maminkám zpříjemní první společné okamžiky."

Konkrétně půjde o monitory životních funkcí, ikterometry pro měření novorozenecké žloutenky, specializované polohovatelné postýlky pro větší komfort novorozenců včetně příslušenství a kojenecké váhy.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
BILLA dokončila plán expanze pro rok 2017
Využijte úplněk ve svůj prospěch
Auditorská a poradenská společnost BDO zvýšila příjmy o 8 % na 8,1 miliard dolarů
Sympatie k označení BIO jsou na dně. Lid si žádá české potraviny
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.