InfoDnes.cz

Zpravodajství Praha - zprávy z regionu

PrahaDnes.info
Sobota 21.10. 2017 | Brigita
 
PrahaDnes.info
Zpravodajství online - PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy z regionu » Praha.eu - portál hlavního města Prahy
+ Přidat zprávu
Zprávy z regionu

Zprávy z regionu

Zdroj: Praha.eu - portál hlavního města Prahy | Praha.eu - portál hlavního města Prahy
Praha v jubilejním desátém ročníku ankety „Srdce na dlani“ ocenila nejlepší pracovníky v sociálních službách

Praha v jubilejním desátém ročníku ankety „Srdce na dlani“ ocenila nejlepší pracovníky v sociálních službách

19. 10. 2017 | V jubilejním desátém ročníku populární ankety „Srdce na dlani“ bylo oceněno dvacet jedna žen a šest mužů za svůj lidský přístup a pomoc klientům v sociálních zařízeních hl. m. Prahy. V rámci ankety pořádané Centrem sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem Prahou byla udělena i cena za mimořádný přínos v sociálních službách.  

Podle stránky WeekenGO je Praha 3. nejatraktivnější město na světě pro rodiny s dětmi

18. 10. 2017 | Web věnovaný městům vhodným pro víkendovou návštěvu WeekenGO přináší zajímavý a přehledný pohled na světová města a metropole. Žebříček porovnávající jednotlivá města ve čtyřech kategoriích a patnácti podkategoriích, mimo jiné z hlediska památkové atraktivity, kulturně-společenského života, dopravní obslužnosti, gastronomie, ubytování či bezpečnosti, vychází pro Prahu velmi pozitivně.

Vodovod a kanalizace na sídlišti Baba II v Dejvicích projdou rekonstrukcí

18. 10. 2017 | Důkladnou rekonstrukcí projde vodovod a kanalizace vybudované v 70. letech na památkově chráněném sídlišti Baba II v Dejvicích. Stavba je zahájena ve východní části v ulicích Fragnerova a na Ostrohu. Investiční náklady činí 23 milionů korun, zhotovitelem je společnost EKIS, s r. o. Projekt na zbývající část stavby se nyní připravuje.

Pražští radní odsouhlasili další finanční podporu z OP PPR ČR

17. 10. 2017 | Radní hlavního města Prahy odsouhlasili další z řady projektů, které podpoří v rámci multifondového Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Tentokrát jde o projekty z oblasti „Udržitelná mobilita a energetické úspory“ a „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě“. Schválením projektů se bude zabývat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém nejbližším zasedání.

Modernizace Úpravny vody Káraný

17. 10. 2017 | Zdroj pitné vody Káraný, který částečně zásobuje pitnou vodou i Prahu, uvedl včera do provozu další část zrekonstruované pískové filtrace. Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.

Praha se připojí k programu Evropské komise LIFE na zlepšování životního prostředí

17. 10. 2017 | Dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy se hlavní město připojí k Programu zlepšování kvality ovzduší Ministerstva životního prostředí, s nímž se bude ucházet o získání finančních prostředků z dotačního programu LIFE, spravovaného Evropskou komisí.

Nádraží Praha-Bubny se promění. Vznikne tam Památník ticha

17. 10. 2017 | Na nádraží Praha Bubny vznikne Památník ticha jako vzpomínka na bezmála padesát tisíc lidí, kteří z tohoto místa nastoupili do transportů do koncentračních táborů. Ke vzniku památníku velmi výrazně přispěla dohoda Prahy s vlastníkem pozemků a nádražní budovy, kterým je Správa železniční dopravní cesty.

Poloviční pokuta pro černé pasažéry - musí si ale koupit roční kupon

17. 10. 2017 | Praha se rozhodla motivovat černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující. Pokud je chytne po 23. říjnu revizor, mohou mít pokutu jen za 400 korun. Podmínkou ale je, že si předtím koupí roční kupon za 3 650 korun. Změnu dnes schválili pražští radní. Opatření připravil Magistrát společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a organizací ROPID v rámci kampaně Nejedeš načerno? Dopravní podnik zároveň spustil testovací verzi aplikace, která černým pasažérům připomene, že mají pokutu zaplatit. ...

Špičky kriminalistiky řešily v Praze nejvyšší bezpečnostní rizika

16. 10. 2017 | Za podpory hlavního města bylo dnes v prostorách Policejní akademie České republiky zahájeno dvoudenní mezinárodní odborné sympozium Kriminologie a její přínos pro bezpečnost státu. Orientováno je na aktuální hrozby bezpečnosti, ale také na závažnou hospodářskou kriminalitu.

Radní pro územní rozvoj: Podmínky pro bydlení v Malešicích musíme zlepšit

16. 10. 2017 | Se signatáři petice proti překladišti v Malešicích se v úterý 17. října v 17:00 hodin sejde na místě plánované stavby Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní hlavního města Prahy pro územní rozvoj. Místem setkání pro plánovanou procházku je konec ulice Teplárenské při vstupu do ulice Heldova.

Divočina na Černém Mostě se mění v park

16. 10. 2017 | Odpady, injekční stříkačky, nevzhledné křoviny – to je pozemek označovaný Divočina, ležící na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě a vedle kulturního centra Plechárna. Hlavní město podpoří přeměnu zanedbaného místa na prostor pro setkávání.

Praha spouští web ke sdílenému ubytování

16. 10. 2017 | Na fenomén sdíleného ubytování hlavní město Praha zareagovalo spuštěním webových stránek. Jsou určeny pro ubytovatele i ubytované, proto web funguje vedle české podoby také v anglické, německé a francouzské mutaci.

Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Poděbradská

16. 10. 2017 | Od 17. října do 14. listopadu 2017 bude omezen provoz na komunikaci Poděbradská v úseku ulic Kabešova – Nademlejnská. Důvodem je oprava vodovodních armatur. Práce si vyžádají zábory ve vozovce, chodníku a komunikační zeleni v obou směrech.

Dolínek: Návrh smlouvy SFDI považuji za skandální

13. 10. 2017 | Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se svým návrhem Smlouvy o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 snaží přimět hl. m. Prahu ke stažení záměru na omezení průjezdu vozidel nad 12 metrů, tedy především kamionů. Praha by se tak ocitla v situaci, kdy by byla sankcionována za plnění svého hlavního úkolu – chránit své občany před škodlivými vlivy a udržovat vysoký životní standard. ...

Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Kolbenova

13. 10. 2017 | Od 16. do 29. října 2017 bude omezen provoz na komunikaci Kolbenova u křižovatky s účelovou komunikací (u č. 334/48). Důvodem je výstavba vodovodní přípojky.

Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Průběžná

13. 10. 2017 | Od 16. do 23. října 2017 bude omezen provoz na komunikaci Průběžná v úseku ulic Radošovická a Strančická. Důvodem jsou udržovací práce na plynovodních přípojkách.

Divadlo Na zábradlí se vrací domů

12. 10. 2017 | Otevřením Divadla Na zábradlí skončí rekonstrukce, dostavba a modernizace jeho domovské scény a začíná další etapa historie. Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 27. 10. 2017. Ve znamení největší přestavby v dějinách divadla probíhala celá divadelní sezona 2016/17 i začátek sezony stávající.

Dívčí hrady mění tvář

11. 10. 2017 | Dívčí hrady, rozsáhlá náhorní plošina na okraji Prokopského údolí s nádherným výhledem na celou Prahu, byla donedávna jen vcelku nezajímavým polem s minimální možností rekreačního využití. Jen s malou nadsázkou bylo doposud možno říci, že biodiverzita se zde projevovala maximálně střídáním řepky a pšenice…

Prohlášení k situaci ve Správě pražských hřbitovů

11. 10. 2017 | V posledních týdnech se v některých médiích objevila řada nepřesných a zavádějících informací ke Správě pražských hřbitovů, na které bychom rádi reagovali.

Memorandum o vodě

11. 10. 2017 | Městská rada včera souhlasila s návrhem Memoranda ve věci spolupráce při zásobování Pražské metropolitní oblasti vodou a zlepšování kvality povrchových vod. Radní Jana Plamínková ho v listopadu předloží ke schválení zastupitelstvu hl. m. Prahy.

Zdroj: praha.eu
20:12:24 | 21.10.2017

« Zpět na rubriku Zprávy z regionu
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Jak vybrat zařízení, které povýší zvuk televizoru na novou úroveň
Americká ambasáda rozdávala ocenění českým studentům
V Praze vyhrálo houpací prkno a fyzioterapeutické služby
Slavia pojišťovna přichází s novou mobilní aplikací
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.