InfoDnes.cz

Zpravodajství Praha - zprávy z regionu

PrahaDnes.info
Sobota 16.12. 2017 | Albína
 
PrahaDnes.info
Zpravodajství online - PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zpravodajství » Zprávy z regionu » Praha.eu - portál hlavního města Prahy
+ Přidat zprávu
Zprávy z regionu

Zprávy z regionu

Zdroj: Praha.eu - portál hlavního města Prahy | Praha.eu - portál hlavního města Prahy
Lítačka rozšiřuje své využití. Dnes byla spuštěna Lítačka do škol

Lítačka rozšiřuje své využití. Dnes byla spuštěna Lítačka do škol

15. 12. 2017 | Lítačku kromě městské hromadné dopravy a půjčování knih v knihovně mohou nově využít také žáci základních nebo středních škol třeba jako vstupní kartu do budovy nebo pro objednávání školních obědů. A další novinka je již také na cestě. Od července 2018 bude pro nákup jízdenek v MHD možné využít plně digitální verzi Lítačky, takzvanou virtuální Lítačku.

Lékařské pohotovosti stojí Prahu přes 22 milionů Kč

14. 12. 2017 | Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace v celkové výši 22,5 milionu Kč na zajištění lékařské pohotovostní služby (LPS) na území metropole.

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

14. 12. 2017 | Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 Kč bude využit na nákup nového vybavení.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

14. 12. 2017 | Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. Kč na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy.

Pražský magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

14. 12. 2017 | Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými dobrotami.

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

14. 12. 2017 | Rada hl. m. Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 Kč na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden.

Pražští zastupitelé schválili dotace za půl miliardy korun

14. 12. 2017 | Zastupitelé hlavního města Prahy dnes v rámci Operačního programu Praha – pól růstu (OP PPR) schválili podporu více než půl miliardy korun pro dalších 46 projektů. Mezi žadateli jsou pražské školy a školky, vysoké školy, Dopravní podnik hlavního města, Magistrát a městská část Praha 16. Magistrát hlavního města Prahy se do konce roku pokusí s úspěšnými žadateli uzavřít smlouvy o financování.

Lávka pro pěší na železničním mostě na Výtoni bude uzavřena

13. 12. 2017 | Od 15. prosince 2017 do odvolání budou uzavřeny pěší lávky na železničním mostě na Výtoni. Důvodem je jejich havarijní stav. Oprava je připravována na rok 2018.

Správa pražských hřbitovů rozšiřuje kulturní a vzdělávací aktivity

13. 12. 2017 | Zvyšující se zájem ze strany veřejnosti, a to včetně mimopražských ale i zahraničních návštěvníků, o kulturní a vzdělávací aktivity na pražských hřbitovech přiměl Správu pražských hřbitovů k rozvoji těchto služeb.  Jednak k jejich zkvalitňování a dále k rozšíření nabízených služeb na další hřbitovy tak, aby do portfolia komentovaných procházek a letáků bylo do budoucna postupně zahrnuto všech 29 pražských hřbitovů. ...

Zdobení vánočních stromečků opět v Loretánské zahradě

13. 12. 2017 | Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla slavnostně zahájena ve středu 13. prosince v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka.

Praha je podle cizinců jedním z nejlepších měst pro život

13. 12. 2017 | Časopis The Independent zveřejnil nedávno žebříček sedmadvaceti nejlepších světových měst pro život a práci podle organizace InterNations. Studie vychází z hodnocení 8 000 lidí ze 40 zemí, žijících v zahraničí (tzv. expatů) a respondenti hodnotili podmínky pro život a práci v jednotlivých světových metropolích vzhledem k nákladům na život, výši nájmů a dostupnosti pracovních příležitostí. Praha se umístila hned na druhém místě. ...

Provoz bezplatné právní poradny

12. 12. 2017 | Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

12. 12. 2017 | Rada hl. m. Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 Kč bez DPH.

Praha – Metropole všech: webová stránka podpoří integraci a soužití v hlavním městě

11. 12. 2017 | Hlavní město Praha představuje novou webovou stránku - Praha Metropole všech (www.prahametropolevsech.cz), která je určena především pro cizince žijící v Praze. Webová stránka je k dispozici v češtině, angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Je vytvořena jako rozcestník nejdůležitějších informací a kontaktů, které pomohou novým obyvatelům Prahy při řešení každodenních situací a v orientaci ve městě, které se stalo jejich novým domovem. ...

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

11. 12. 2017 | Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze.

Radní Daniel Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

8. 12. 2017 | V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Dnes navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč.

Mezi lidmi bez přístřeší stoupá zájem o bezplatné očkování psů

8. 12. 2017 | Již potřetí uspořádalo Centrum sociálních služeb Praha bezplatné očkování psů pro lidi bez přístřeší. Na včerejší akci se dostavily desítky zájemců se svými čtyřnohými miláčky. Veterinářka Martina Načeradská za přispění sponzorů naočkovala 42 psů proti vzteklině, psince a psoriáze.

Program Čistá energie Praha v roce 2017 poskytl žadatelům 24 milionů korun

8. 12. 2017 | Program Čistá energie Praha 2017 vyhlásila Rada hl. m. Prahy usnesením č. 680 ze dne 28. 3. 2017. Přijímání žádosti bylo zahájeno 2. 5. 2017 a ukončeno 30. 9. 2017. Na jeho realizaci bylo z rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2017 vyčleněno 18 mil. Kč, které byly v průběhu roku navýšeny na 24 mil. Kč.

Praha společně s Intervenčním centrem ocenila spolupráci s Policií ČR při řešení domácího násilí

7. 12. 2017 | V počtu odhalených případů domácího násilí patří Praha mezi přední kraje České republiky. Důvodem je stále větší propojenost mezi složkami a orgány, které se touto problematikou zabývají.

Pražský novoroční ohňostroj oslaví 100 let Československa

7. 12. 2017 | První den roku 2018 rozzáří Prahu ohňostroj v národních barvách, který zakončí tóny české hymny. Z Letné bude odpálen v 18.00 hodin.

Zdroj: praha.eu
04:12:23 | 16.12.2017

« Zpět na rubriku Zprávy z regionu
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
BILLA dokončila plán expanze pro rok 2017
Využijte úplněk ve svůj prospěch
Auditorská a poradenská společnost BDO zvýšila příjmy o 8 % na 8,1 miliard dolarů
Sympatie k označení BIO jsou na dně. Lid si žádá české potraviny
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.