PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Kultura

Festival Habrovka ve znamení hudby, divadla a poezie

16.05.2018
PRAHA - Festival Habrovka promění ve dnech 1. a 2. června 2018 zahradu kostela sv. Františka v Praze 4 v jednu velkou LITERÁRNÍ KAVÁRNU - místo, kde se poezie potká s hudbou a divadlem. Chybět nebudou ani knižní novinky zajímavých nakladatelství, tematické workshop, autorská čtení a dobrá káva.
Ilustrační snímek | Foto: habrovka.cz
O tu správnou hudební atmosféru se postarají znovuzrozená kapela Minus123minut, šestnáctičlenná superskupina Zvíře jménem Podzim, jedinečný Pražský Big Band Milana Svobody, balkánskými rytmy inspirovaní Tygroo, Vanua 2, kterou tvoří rytmická sekce Blue Effectu Radima Hladíka, zpívající básník Oldřich Janota, držitelé Anděla, cimbálovka Ponk z Brna, rock?nrollově punkoví Queens of Everything, elektroničtí NVMERI a mnozí další.

Téma festivalu se odrazí i v divadelním programu - uvidíte představení Kukačka - Přesto zůstal člověkem inspirované osudem básníka Erwina Kukuczky či hru o kávě a klevetách Kaffeeklatsch uměleckého uskupení Holektiv. Nejen se slovy si pohraje pražská improvizační skupina 20 000 Židů pod mořem a speciálně pro Habrovku vznikne performance Vlez v Les vytvořená skupinou scénografů, hudebníků a akrobatů ze skupiny Feel The Universe Circus Company, která excelovala na festival HABROVKA v loňském roce.

Sobotní dopoledne bude tradičně věnované dětem. Čeká na ně Loutkoviště - loutkové hřiště, které je společným projektem Art Prometheus a Waxwing Theatre. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce, prostor pro zábavu. A loutková bude i další pohádka, kterou na na HABROVCE zahrají Strašliví komedianti Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V rámci doprovodného programu navíc na děti i jejich rodiče čekají knižní dílny a další zajímavé workshopy.

Letos poprvé zazní na festivalu HABROVKA hudba i v kostele. Pražský dívčí skupina Lada rozezní kostel sv. Františka z Assisi moravskými a slovenskými lidovými písněmi a kytarista, skladatel a zpěvák Tibor Žida představí romskou hudbu ze Slovenska, Maďarska, Rumunska a dalších koutů světa.

A když už kavárna, tak ne ledajaká! Gastro bizár performance CirkCafé s netradiční kavárnou přímo v maringotce. Nechte se v sobotu odpoledne obloužit bláznivou divadelní obsluhou a u popíjení jejich originálních nápojů si můžete vychutnat i další dávku hudby a divadla. Pod širým nebem zahraje skvělý klavírista Robert Ferenc, svérázný básník Jiří Konvrzek, podpořený basistou Lukášem Kalivodou, legendární moderní jazzový orchestr Milan Svoboda & Big band VOŠ KJJ i kapela čtyř bubeníků Marching Gang.

Ve spolupráci s festivalem Refufest získal navíc festival HABROVKA další lahůdku - pohybové představení dětí různých kultur Babylon o tom, jak letí čas, svět se obnovuje a jak lidé vzájemně komunikují.

Festival se opět pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové, která je i autorkou nové série pohledů s poetickými kolážemi, které slouží jako pozvánka na letošní ročník festivalu.
Autor: Barka Fabiánová

V Zoo byly oceněny školy, které nejpilněji recyklovaly elektro

PRAHA - V Zoo Praha byli včera oceněni žáci mateřských, základních i středních škol z celé České republiky, kteří se utkali v soutěži EkoEDA. Od února do půlky května soutěžili ve sběru nepotřebných či vysloužilých elektrozařízení a baterií. ...

Kaufland na Vypichu pro své zákazníky otevře v novém kabátě

23.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Zástupci společnosti Kaufland přestřihnou ve čtvrtek 24.května pásku nově zmodernizované prodejny na pražském Vypichu. Mezi novinkami, které ...

Ženy s roztroušenou sklerózou by měly těhotenství plánovat

23.05.2018 | Další

PRAHA - Ročně se maminkám s roztroušenou sklerózou rodí stovky dětí. Jenom v roce 2017 porodilo 154 z nich, jak ukazují data z Registru pacientů s roz ...

Studio Hrdinů hlásí potíže, potřebuje rekonstrukci

23.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Holešovické Studio Hrdinů patří již nějaký ten pátek mezi nejfrekventovanější místa, kde se schází milovníci kvalitního moderního divadla. V s ...

Textař Pavel Cmíral a jeho knížka Povídání o mamince a tatínkovi

23.05.2018 | Další

Textař a scenárista Pavel Cmíral je ve své profesi aktivní 47 let. Vedle Evy Pilarové, Heleny Vondráčkové, Karla Gotta a Hanky Křížkové obohatily jeho ...Středa 23.5.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.