PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Kultura

Festival Habrovka ve znamení hudby, divadla a poezie

16.05.2018
PRAHA - Festival Habrovka promění ve dnech 1. a 2. června 2018 zahradu kostela sv. Františka v Praze 4 v jednu velkou LITERÁRNÍ KAVÁRNU - místo, kde se poezie potká s hudbou a divadlem. Chybět nebudou ani knižní novinky zajímavých nakladatelství, tematické workshop, autorská čtení a dobrá káva.
Ilustrační snímek | Foto: habrovka.cz
O tu správnou hudební atmosféru se postarají znovuzrozená kapela Minus123minut, šestnáctičlenná superskupina Zvíře jménem Podzim, jedinečný Pražský Big Band Milana Svobody, balkánskými rytmy inspirovaní Tygroo, Vanua 2, kterou tvoří rytmická sekce Blue Effectu Radima Hladíka, zpívající básník Oldřich Janota, držitelé Anděla, cimbálovka Ponk z Brna, rock?nrollově punkoví Queens of Everything, elektroničtí NVMERI a mnozí další.

Téma festivalu se odrazí i v divadelním programu - uvidíte představení Kukačka - Přesto zůstal člověkem inspirované osudem básníka Erwina Kukuczky či hru o kávě a klevetách Kaffeeklatsch uměleckého uskupení Holektiv. Nejen se slovy si pohraje pražská improvizační skupina 20 000 Židů pod mořem a speciálně pro Habrovku vznikne performance Vlez v Les vytvořená skupinou scénografů, hudebníků a akrobatů ze skupiny Feel The Universe Circus Company, která excelovala na festival HABROVKA v loňském roce.

Sobotní dopoledne bude tradičně věnované dětem. Čeká na ně Loutkoviště - loutkové hřiště, které je společným projektem Art Prometheus a Waxwing Theatre. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce, prostor pro zábavu. A loutková bude i další pohádka, kterou na na HABROVCE zahrají Strašliví komedianti Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V rámci doprovodného programu navíc na děti i jejich rodiče čekají knižní dílny a další zajímavé workshopy.

Letos poprvé zazní na festivalu HABROVKA hudba i v kostele. Pražský dívčí skupina Lada rozezní kostel sv. Františka z Assisi moravskými a slovenskými lidovými písněmi a kytarista, skladatel a zpěvák Tibor Žida představí romskou hudbu ze Slovenska, Maďarska, Rumunska a dalších koutů světa.

A když už kavárna, tak ne ledajaká! Gastro bizár performance CirkCafé s netradiční kavárnou přímo v maringotce. Nechte se v sobotu odpoledne obloužit bláznivou divadelní obsluhou a u popíjení jejich originálních nápojů si můžete vychutnat i další dávku hudby a divadla. Pod širým nebem zahraje skvělý klavírista Robert Ferenc, svérázný básník Jiří Konvrzek, podpořený basistou Lukášem Kalivodou, legendární moderní jazzový orchestr Milan Svoboda & Big band VOŠ KJJ i kapela čtyř bubeníků Marching Gang.

Ve spolupráci s festivalem Refufest získal navíc festival HABROVKA další lahůdku - pohybové představení dětí různých kultur Babylon o tom, jak letí čas, svět se obnovuje a jak lidé vzájemně komunikují.

Festival se opět pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové, která je i autorkou nové série pohledů s poetickými kolážemi, které slouží jako pozvánka na letošní ročník festivalu.
Autor: Barka Fabiánová

Magistrát zřídil nové záchytné parkoviště P+R v Praze 4

PRAHA - Uživatelé osobních automobilů mohou zaparkovat na nově otevřeném parkovišti P+R v prostorách Kongresového centra Praha (parkovací zóna JIH 1) v blízkosti stanice metra C ...

Sdružení Arnika dostane od města dotaci 392 tisíc korun

23.10.2018 | Z regionu

PRAHA - Dva projekty ekologického sdružení Arnika se dnes rozhodla na návrh radní Jany Plamínkové podpořit Rada hl. m. Prahy. Pobočný spolek Arnika - ...

Dermacol sází na firemní měnu. Vydává růžové bankovky

23.10.2018 | Z regionu

V pořadí už 8. emisi růžových bankovek v hodnotě 50 Kč s portrétem "královny české kosmetiky" Olgy Knoblochové vydává česko-slovenská kosmetická spole ...

Víme, jak se vyhnout zimní dehydrataci

23.10.2018 | Další

PRAHA - I přestože aktuálně nepanují letní měsíce, i v současné době vám hrozí dehydratace. V zimních měsících na dostatečný příjem tekutin zapomíná 9 ...

Halloween ve Fashion Arena Prague Outlet láká děti i dospělé

23.10.2018 | Z regionu

PRAHA - Na úterý 30. října připravuje Fashion Arena Prague Outlet speciální akci nesoucí se v duchu populárního podzimního svátku Halloween. Zaměří se ...Středa 24.10.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.