PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Kultura

Festival Habrovka ve znamení hudby, divadla a poezie

16.05.2018
PRAHA - Festival Habrovka promění ve dnech 1. a 2. června 2018 zahradu kostela sv. Františka v Praze 4 v jednu velkou LITERÁRNÍ KAVÁRNU - místo, kde se poezie potká s hudbou a divadlem. Chybět nebudou ani knižní novinky zajímavých nakladatelství, tematické workshop, autorská čtení a dobrá káva.
Ilustrační snímek | Foto: habrovka.cz
O tu správnou hudební atmosféru se postarají znovuzrozená kapela Minus123minut, šestnáctičlenná superskupina Zvíře jménem Podzim, jedinečný Pražský Big Band Milana Svobody, balkánskými rytmy inspirovaní Tygroo, Vanua 2, kterou tvoří rytmická sekce Blue Effectu Radima Hladíka, zpívající básník Oldřich Janota, držitelé Anděla, cimbálovka Ponk z Brna, rock?nrollově punkoví Queens of Everything, elektroničtí NVMERI a mnozí další.

Téma festivalu se odrazí i v divadelním programu - uvidíte představení Kukačka - Přesto zůstal člověkem inspirované osudem básníka Erwina Kukuczky či hru o kávě a klevetách Kaffeeklatsch uměleckého uskupení Holektiv. Nejen se slovy si pohraje pražská improvizační skupina 20 000 Židů pod mořem a speciálně pro Habrovku vznikne performance Vlez v Les vytvořená skupinou scénografů, hudebníků a akrobatů ze skupiny Feel The Universe Circus Company, která excelovala na festival HABROVKA v loňském roce.

Sobotní dopoledne bude tradičně věnované dětem. Čeká na ně Loutkoviště - loutkové hřiště, které je společným projektem Art Prometheus a Waxwing Theatre. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce, prostor pro zábavu. A loutková bude i další pohádka, kterou na na HABROVCE zahrají Strašliví komedianti Dlouhý, Široký a Bystrozraký. V rámci doprovodného programu navíc na děti i jejich rodiče čekají knižní dílny a další zajímavé workshopy.

Letos poprvé zazní na festivalu HABROVKA hudba i v kostele. Pražský dívčí skupina Lada rozezní kostel sv. Františka z Assisi moravskými a slovenskými lidovými písněmi a kytarista, skladatel a zpěvák Tibor Žida představí romskou hudbu ze Slovenska, Maďarska, Rumunska a dalších koutů světa.

A když už kavárna, tak ne ledajaká! Gastro bizár performance CirkCafé s netradiční kavárnou přímo v maringotce. Nechte se v sobotu odpoledne obloužit bláznivou divadelní obsluhou a u popíjení jejich originálních nápojů si můžete vychutnat i další dávku hudby a divadla. Pod širým nebem zahraje skvělý klavírista Robert Ferenc, svérázný básník Jiří Konvrzek, podpořený basistou Lukášem Kalivodou, legendární moderní jazzový orchestr Milan Svoboda & Big band VOŠ KJJ i kapela čtyř bubeníků Marching Gang.

Ve spolupráci s festivalem Refufest získal navíc festival HABROVKA další lahůdku - pohybové představení dětí různých kultur Babylon o tom, jak letí čas, svět se obnovuje a jak lidé vzájemně komunikují.

Festival se opět pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové, která je i autorkou nové série pohledů s poetickými kolážemi, které slouží jako pozvánka na letošní ročník festivalu.
Autor: Barka Fabiánová

Asistenční program pro samoživitele VašeVýživné.cz vyplácí rodičům měsíčně již 5 milionů korun

PRAHA - Již tři roky pomáhá největší český asistenční program VašeVýživné.cz rodičům samoživitelům s problematikou neplacených alimentů. Nyní se mu podařilo pokořit důležitou metu. Poslední půlrok měsíčně posílá zapojeným rodičům už více než pět ...

Panasonic DP-UB9000 získal cenu EISA v nejvyšší kategorii UHD blu-ray přehrávačů

15.08.2018 | Další

PRAHA - Špičkový blu-ray přehrávač Panasonic DP-UB9000 s ultravysokým rozlišením UHD získal prestižní cenu EISA ve své kategorii pro sezónu 2018-2019. ...

Během léta obdrží někteří studenti-sirotci dopis z ČSSZ. Ta jím ověřuje trvání nároku na sirotčí důchod

15.08.2018 | Další

PRAHA - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) kontroluje trvání nároku na sirotčí důchod převážně během letních měsíců. A to zpravidla tak, že za ...

Klenotnictví ALO diamonds vzrostly tržby o 24 %, prodeje táhnou investiční šperky

15.08.2018 | Z regionu

PRAHA - Největší české klenotnictví ALO diamonds zaznamenalo v letošním prvním čtvrtletí meziroční nárůst tržeb o 24 %. Největší meziroční nárůst prod ...

Projekt Modoo: Ekologické a vtipné řešení, jak zlikvidovat krabici na pizzu

15.08.2018 | Další

Věděli jste, že krabice na pizzu se nedá zrecyklovat, přestože ji vhodíte do popelnice na papír? Obsahují totiž mastnotu a zbytky pizzy. Ty se musí na ...Středa 15.8.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.