PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Nejen nevšední krása panovala v dalším ročníku Dívky roku 2018, nechyběl ani talent, charisma a originalita

11.05.2018
PRAHA - V pondělí proběhl v Divadle pod Palmovkou v Praze 29. ročník celostátní soutěže Dívka roku v tématu "planeta Země", proto v úvodní choreografii představovaly čtyři živly zeměkoule. Jako Zeus se předvedl ostřílený moderátor David Gránský, který soutěž podporuje již několik let a tento ročník moderoval.
Ilustrační snímek | Foto: Roman Souček
Organizátoři vsadili na nevšednost a zvolili atypické korunky od firmy VR Glass Design pro vítězky. "Jde o umělecké zpracování plochého skla ze speciálních ledových střepů v kombinaci s Tiffany technikou. Spodní kamínky jsou broušené sklo. Jelikož je Dívka roku ojedinělá soutěž, rozhodl jsem se tuto výzvu přijmout," popisuje korunku p. Váha. A povedlo se, korunky byly opravdu skleněné!

Dívky ve věku 13 - 15 let soutěžily ve čtyřech veřejných disciplínách (rozhovor, volná disciplína, Litex Fashion show, přehlídka POSHme). Všechny finalistky byly velmi talentované a charismatické, nejvíce však dokázaly u volné disciplíny, kde se objevil mimo jiné i folklórní zpěv, balet, jazz dance či sportovní aerobik.

Na přehlídce dívky doprovodil Vojtěch Drahokoupil. Mezi volnými disciplínami se objevil i David Gránský, který zatančil se svojí taneční partnerkou Zuzanou Šťastnou. Vašek Noid Bárta byl splněným přáním pro dívky z Nadačnímu fondu Krtek.

Spolek Dívka, firma European Arts a POSHme darovali Nadačnímu fondu Krtek krásných 70.408 Kč. Tato částka se využije na projekt domácí péče, kdy je potřeba se postarat o děti v paliativní léčbě. Organizátoři spolupracují s Nadačním fondem již sedmým rokem.

Na závěrečnou choreografii Kristýna Sklenářové byly finalistky oblečeny do Pohádkových šatů, které stejnojmenná firma ušila na míru dívek, a krásné outfity byly jednou z mnoha cen, které všechny finalistky získaly. Překvapením večera byla Eva Burešová, která zazpívala velmi dojemnou píseň a podtrhla krásu deseti nejkrásnějších Dívek roku z České republiky.

Dále vystoupili: Petra Vraspírová, Roman Vojtek a Julián Záhorovský.

Patronkou letošního ročníku se stala Iveta Vítová, která soutěž také podporuje mnoho let.

Dívku roku 2018 mimo jiné také vybírali - zpěvačky Elis Mrázová a Kate Matl, moderátorka Lenka Vacvalová, Česká Miss Earth Kristýna Kubíčková, zpěvák a herec Petr Vondráček, herec Martin Kraus, baletní mistr Vlastimil Harapes, komik Vašek Upír Krejčí či Braňo Polák a Martin Čermák.

Dívkou roku 2018 se stala čtrnáctiletá Valérie Hlinovská z Chomutova. Druhou příčku obsadila Denisa Machovcová z Hradce Králové a třetí Adéla Pejchová z Pardubic.

Nejsympatičtější dívkou publika a internetu se stala Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, nejtalentovanější Dívkou roku Klára Olszowská z Bohumína.

Dále se vyhlašovali tyto tituly:

Dívka roku Like chips 2018 - Denisa Machovcová z Hradce Králové, která vyhrála Originální brambůrky Like chips na rok zdarma.

Dívka roku Trenýrkárna 2018 - Sofie Fritscherová z Litovle.

Generálními partneři: Brambůrky.cz, Statek u Prahy, Cewe-Fotolab, Pohádkové šaty, Dynamic Invest Group, Eurex ship.

Soutěž proběhla pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.


Fotogalerie:

V kanceláři budoucnosti se budete cítit skoro jako doma

PRAHA - Backstage s tělocvičnou na jednom konci chodby, firemní bar na druhém. Zaměstnanci neprchají po pracovní době domů, ale jdou se ještě uvolnit a popovídat si s kolegy. To není scéna z utopistického románu Karla Čapka, ale trend, k němuž ...

Komunitní lednice na Žižkově spojila sousedy

21.09.2018 | Z regionu

PRAHA - V Komunitním centru Žižkov proběhla ve čtvrtek 20. září Sousedská slavnost. Na akci se potkali sousedé ze širokého okolí Koněvovy ulice, pobav ...

Pomocnou ruku seniorům podali dobrovolníci již popáté

21.09.2018 | Z regionu

PRAHA - I letos vyrazili zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer podpořit neziskovou organizaci Sue Ryder, která pomáhá lidem důstojně prožít stá ...

Jak zaujmout mileniály? Pomůže silný a reálný příběh, otevřenost a inovativní přístup

21.09.2018 | Další

Kdo jsou to vlastně ti mileniálové? Jde o generaci lidí, kteří se narodili před přelomem tisíciletí. Toto období se většinou datuje zhruba od roku 198 ...

23. září je Mezinárodním dnem neslyšících: Tichá linka má své uplatnění v ČSSZ a na ÚP ČR

21.09.2018 | Další

PRAHA - Jak zajistit, aby na úřadě při komunikaci se sluchově postiženými nedocházelo k nedorozumění, nepochopení či zkreslení informací? Umožňuje to ...Sobota 22.9.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.