PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Nejen nevšední krása panovala v dalším ročníku Dívky roku 2018, nechyběl ani talent, charisma a originalita

11.05.2018
PRAHA - V pondělí proběhl v Divadle pod Palmovkou v Praze 29. ročník celostátní soutěže Dívka roku v tématu "planeta Země", proto v úvodní choreografii představovaly čtyři živly zeměkoule. Jako Zeus se předvedl ostřílený moderátor David Gránský, který soutěž podporuje již několik let a tento ročník moderoval.
Ilustrační snímek | Foto: Roman Souček
Organizátoři vsadili na nevšednost a zvolili atypické korunky od firmy VR Glass Design pro vítězky. "Jde o umělecké zpracování plochého skla ze speciálních ledových střepů v kombinaci s Tiffany technikou. Spodní kamínky jsou broušené sklo. Jelikož je Dívka roku ojedinělá soutěž, rozhodl jsem se tuto výzvu přijmout," popisuje korunku p. Váha. A povedlo se, korunky byly opravdu skleněné!

Dívky ve věku 13 - 15 let soutěžily ve čtyřech veřejných disciplínách (rozhovor, volná disciplína, Litex Fashion show, přehlídka POSHme). Všechny finalistky byly velmi talentované a charismatické, nejvíce však dokázaly u volné disciplíny, kde se objevil mimo jiné i folklórní zpěv, balet, jazz dance či sportovní aerobik.

Na přehlídce dívky doprovodil Vojtěch Drahokoupil. Mezi volnými disciplínami se objevil i David Gránský, který zatančil se svojí taneční partnerkou Zuzanou Šťastnou. Vašek Noid Bárta byl splněným přáním pro dívky z Nadačnímu fondu Krtek.

Spolek Dívka, firma European Arts a POSHme darovali Nadačnímu fondu Krtek krásných 70.408 Kč. Tato částka se využije na projekt domácí péče, kdy je potřeba se postarat o děti v paliativní léčbě. Organizátoři spolupracují s Nadačním fondem již sedmým rokem.

Na závěrečnou choreografii Kristýna Sklenářové byly finalistky oblečeny do Pohádkových šatů, které stejnojmenná firma ušila na míru dívek, a krásné outfity byly jednou z mnoha cen, které všechny finalistky získaly. Překvapením večera byla Eva Burešová, která zazpívala velmi dojemnou píseň a podtrhla krásu deseti nejkrásnějších Dívek roku z České republiky.

Dále vystoupili: Petra Vraspírová, Roman Vojtek a Julián Záhorovský.

Patronkou letošního ročníku se stala Iveta Vítová, která soutěž také podporuje mnoho let.

Dívku roku 2018 mimo jiné také vybírali - zpěvačky Elis Mrázová a Kate Matl, moderátorka Lenka Vacvalová, Česká Miss Earth Kristýna Kubíčková, zpěvák a herec Petr Vondráček, herec Martin Kraus, baletní mistr Vlastimil Harapes, komik Vašek Upír Krejčí či Braňo Polák a Martin Čermák.

Dívkou roku 2018 se stala čtrnáctiletá Valérie Hlinovská z Chomutova. Druhou příčku obsadila Denisa Machovcová z Hradce Králové a třetí Adéla Pejchová z Pardubic.

Nejsympatičtější dívkou publika a internetu se stala Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, nejtalentovanější Dívkou roku Klára Olszowská z Bohumína.

Dále se vyhlašovali tyto tituly:

Dívka roku Like chips 2018 - Denisa Machovcová z Hradce Králové, která vyhrála Originální brambůrky Like chips na rok zdarma.

Dívka roku Trenýrkárna 2018 - Sofie Fritscherová z Litovle.

Generálními partneři: Brambůrky.cz, Statek u Prahy, Cewe-Fotolab, Pohádkové šaty, Dynamic Invest Group, Eurex ship.

Soutěž proběhla pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.


Fotogalerie:

ČSSZ informuje: Státní svátky počátkem července přinesou důchody dříve

PRAHA - Státní svátky Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa, které připadají na 5. a 6. července, posunou výplatu důchodů s výplatními termíny 4 a 6 dopředu. Důchody vyplácené Českou správou sociálního ...

Žloutenka zabije ročně až 1,5 milionu lidí po celém světě

29.06.2018 | Z regionu

PRAHA - Hepatitida neboli lidově žloutenka je vážné onemocnění vyvolávající zánět a další postižení jater.2 Vyskytuje se po celém světě a její následk ...

Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti prodejny Lidl v Horoměřicích

27.06.2018 | Z regionu

V Horoměřicích začala v tomto týdnu fungovat nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl ji mohou využívat zcela zdarma a b ...

Zahajte víkend na lodi Kayak Beach Bar

27.06.2018 | Kultura

PRAHA - Přemýšlíte nad tím, kam v pátek večer vyrazit v Praze pořádně zapařit? Jestli patříte mezi milovníky dobré zábavy a kvalitní elektronické muzi ...

Mystic Sk8 Cup 2018: přední světoví skateboardisté i koncerty zahraničních kapel

27.06.2018 | Kultura

PRAHA - Pražský ostrov Štvanice se stane již po čtyřiadvacáté dějištěm jednoho z největších skateboardových závodů v Evropě. Ve dnech 29. června až 1. ...Středa 18.7.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.