PrahaDnes.info
PrahaDnes.info » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Středočeský kraj zve návštěvníky na veletrh Holiday World 2018

13.02.2018
PRAHA - Na výstavišti v pražských Holešovicích se ve dnech 15. - 18. února 2018 uskuteční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World 2018. Středočeský kraj se na něm bude prezentovat výstavním stánkem o rozloze cca 100 metrů čtverečních. Pro jeho návštěvníky má připraven bohatý doprovodný program zahrnující besedy se zajímavými osobnostmi, soutěže i vystoupení známého iluzionisty Pavla Kožíška.
Pozvánka | Foto: Středočeský kraj
Tento v pořadí již sedmadvacátý ročník Holiday Worldu proběhne současně s dvanáctým ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel 2018 a cestovatelským festivalem s názvem WorldFilm. Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) bude po celé čtyři dny návštěvníkům veletrhu prezentovat novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu ve středních Čechách.

Při této příležitosti radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011) zmínil aktuální statistická data současného vývoje turistického ruchu v regionu a z něho plynoucí nové tendence. "Tato data nám hlásí, že se v minulém roce poprvé od roku 2012 ubytovalo ve Středočeském kraji více než jeden milion turistů. Je to příjemné zjištění, na němž bychom chtěli stavět. Své síly musí naše centrála cestovního ruchu zaměřit na nabídku vícedenních pobytů pro tuzemské i zahraniční zákazníky. Naším cílem je, abychom do osmi let byli jedním ze tří turisticky nejatraktivnějších regionů naší republiky," uvedl radní Martin Draxler (ANO 2011).

Poukázal také, že hlavní turistická sezóna je v kraji poněkud jiná než v Praze. Na rozdíl od Prahy, kde se turisté ubytovávají a pohybují po celý rok, ve středních Čechách patří k jejich nejatraktivnějším měsícům červen, červenec, srpen a září. "V každém z těchto měsíců se v našem regionu ubytovalo více než 100 tisíc návštěvníků. Výrazně přitom přibylo Číňanů, a dokonce se dostali na třetí příčku národností. Z celkového počtu ubytovaných to bylo sedm procent," konstatoval M. Draxler. "Co však není dobrou zprávou, je skutečnost, že dochází k poklesu návštěvnosti lázní, a to o čtyři procenta. Tady se zcela jasně ukazuje, že je zapotřebí lázně a pobyty v nich zatraktivnit, tedy najít klíč, jak jejich návštěvnost znovu oživit," doplnil Martin Draxler.

A co konkrétně návštěvníky letošního středočeského stánku čeká?

Kromě vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška s doprovodnou soutěží o volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy, se budou moci návštěvníci zúčastnit vědomostní soutěže připravené ve spolupráci s městem Kutná Hora o zajímavé ceny či ukázky možnosti výletů balonem. Každý den v 16 hodin vylosují zástupci Středočeské centrály cestovního ruchu výherce znalostního kvízu o středních Čechách. V neděli 18. února pak bude ze všech správných odpovědí vylosována hlavní cena - celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

V pátek odpoledne a v sobotu budou moci návštěvníci středočeského stánku diskutovat se zajímavými osobnostmi. S motocyklistkou Gabrielou Novotnou, první ženou, která se zúčastnila Rallye Dakar, a Václavem Cílkem, známým českým geologem, klimatologem, filosofem a spisovatelem, se budou moci setkat v pátek 16. února v 17.00 hodin.

S Gabrielou Novotnou se však budou moci zájemci na středočeském stánku potkat i v sobotu 17. února od 13.30 a 15 hodin. O dvě hodiny později v 17 hodin se pak podělí o své zážitky Lukáš Kvapil, další motocyklový a automobilový závodník, účastník Rallye Dakar 2017 i 2018. "Všechny besedy se budou konat přímo na stánku Středočeské centrály cestovního ruchu. Návštěvníci veletrhu jsou na ně samozřejmě vřele zváni," řekl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Spoluvystavovateli Středočeského kraje jsou na stánku s označením VH 336 také Město Kutná Hora, Město Příbram, Zlatý Pruh Polabí, Posázaví, Toulava, Brdy a Podbrdsko, Bohemia Centralis, Mirakulum a zámek Loučeň.

V Zoo byly oceněny školy, které nejpilněji recyklovaly elektro

PRAHA - V Zoo Praha byli včera oceněni žáci mateřských, základních i středních škol z celé České republiky, kteří se utkali v soutěži EkoEDA. Od února do půlky května soutěžili ve sběru nepotřebných či vysloužilých elektrozařízení a baterií. ...

Kaufland na Vypichu pro své zákazníky otevře v novém kabátě

23.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Zástupci společnosti Kaufland přestřihnou ve čtvrtek 24.května pásku nově zmodernizované prodejny na pražském Vypichu. Mezi novinkami, které ...

Ženy s roztroušenou sklerózou by měly těhotenství plánovat

23.05.2018 | Další

PRAHA - Ročně se maminkám s roztroušenou sklerózou rodí stovky dětí. Jenom v roce 2017 porodilo 154 z nich, jak ukazují data z Registru pacientů s roz ...

Studio Hrdinů hlásí potíže, potřebuje rekonstrukci

23.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Holešovické Studio Hrdinů patří již nějaký ten pátek mezi nejfrekventovanější místa, kde se schází milovníci kvalitního moderního divadla. V s ...

Textař Pavel Cmíral a jeho knížka Povídání o mamince a tatínkovi

23.05.2018 | Další

Textař a scenárista Pavel Cmíral je ve své profesi aktivní 47 let. Vedle Evy Pilarové, Heleny Vondráčkové, Karla Gotta a Hanky Křížkové obohatily jeho ...Středa 23.5.2018
Praha
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.