InfoDnes.cz

Zpravodajství Praha - Vaše zprávy | Z regionu

PrahaDnes.info
Sobota 16.12. 2017 | Albína
 
PrahaDnes.info
Zpravodajství online - PrahaDnes.info

ACORUS obdrží výtěžek z dobročinného vánočního trhu IWAP

07.12.2017 | Z regionu
PRAHA - Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, se letos stává příjemcem výtěžku charitativního vánočního trhu. Trh již poosmé pořádá IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze. Uskuteční se již tuto sobotu 9. prosince v hotelu International v Praze 6 od 11:00 do 17 hodin.
Pozvánka | Foto: iwa-prague.com
"Velmi nás těší, že si asociace mezinárodních žen již podruhé v historii vybrala ACORUS jako jednu z organizací, kterou podpoří výtěžkem z tradičního vánočního trhu. Prostředky použijeme na odbornou pomoc obětem domácího násilí," říká k tomu Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky centra ACORUS.

ACORUS, Neziskovka roku 2017, má azylový dům i poradnu
Centrum ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím již 20 let. Za tu dobu jeho pomoc vyhledalo přes 5000 lidí, kteří se dovolali na non-stop linku 283 892 772, využili bezplatných služeb ambulantní poradny v pražských Holešovicích či nalezli útočiště v utajeném azylovém domě pro ženy a matky s dětmi.

Centrum ACORUS před nedávnem získalo prestižní ocenění Neziskovka roku 2017 v kategorii velké neziskovky. Cenu každoročně uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) profesionálně vedeným neziskovým organizacím.

Dobročinný vánoční trh IWAP
spojuje lidi z celého světa a všech oblastí života. Návštěvníci trhu si zde mohou zakoupit potraviny a nápoje z různých zemí,  "Fair trade" produkty, domácí dobroty, anglické knihy, kosmetiku, hračky, bižuterii a řemeslné výrobky z Čech a Moravy. Slavnostní předvánoční atmosféru umocní doprovodný program, který zahrnuje vánoční koledy, tombolu a koutek pro děti.
Dobročinný vánoční trh organizuje IWAP od roku 2009 - od té doby přinesl peníze řadě českých nezsikovek jako např. Život 90, Domov sv. Karla Borojemského, Projekt Magdala, Klub nemocných cystickou fibrózou, Kolpingův dům, Projekt Šance a Cesta domů. Letos IWAP podpoří centrum ACORUS a spolek Amelie.

IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze
Mezinárodní asociace žen v Praze (IWAP) je nezávislá, nepolitická, nezisková organizace, kterou provozují její členky na dobrovolnické bázi. Hlavním posláním IWAPu je sdružovat ženy z různých zemí, seznamovat je s českou kulturou a získávat finanční prostředky pro vybrané charity v České republice. Většinu členek tvoří cizinky (z celkem 35 různých zemí) žijící v Praze.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
BILLA dokončila plán expanze pro rok 2017
Využijte úplněk ve svůj prospěch
Auditorská a poradenská společnost BDO zvýšila příjmy o 8 % na 8,1 miliard dolarů
Sympatie k označení BIO jsou na dně. Lid si žádá české potraviny
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.