Tipy kam na výlet - Praha a okolí

PrahaDnes.info
PrahaDnes.info
Tipy na výlet - PrahaDnes.info

Kam na výlet

PrahaDnes.info » Tipy na výlet » Plynárenské muzeum
Přidej tip na výlet

Plynárenské muzeum

Plynárenské muzeum najdete v historické budově areálu Pražské plynárenské v Praze 4-Michli, které bylo oficiálně otevřeno 30. 3. 1999. Muzeum bylo otevřeno v den stého výročí smrti profesora Roberta Wilhelma Bunsena, který se výraznou měrou podílel na rozšíření vyžití plynu jak v domácnostech, tak v průmyslovém odvětví. Prohlídka expozice je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro zájemce z řad odborníků.

Návštěvníci se seznámí s počátky a vývojem plynárenství, prohlédnou si modely výrobních zařízení a plynojemů, staré plynoměry, sbírku plynových spotřebičů a další zajímavosti.

Novinkou je zrekonstruovaný model plynárny Michle z roku 1937 v měřítku 1:100.
K zajímavostem a raritám muzea patří oválný plynovod z Karlova mostu z roku 1878, jeden z prvních plynových motorů z 19. století, dále plynová promítačka filmů, mincový plynoměr, automatická pračka Moretta s plynovým ohřevem vody, secesní plynový lustr, plynový mandl, lednička nebo řada historických plynových žehliček.

Termín návštěvy muzea je třeba předem dohodnout na telefonních číslech: 267 172 482
267 172 616
Vstup do muzea je volný, pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí je zajištěn bezbariérový přístup!


Odkazy:


ppas.cz/o-spolecnosti/plynarenske-muzeumFotogalerie:


Mapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.